Hirdetés
Kamera, video, audio
A hátlapi kamera fotóit 13 megapixeles, fázisérzékelős autofókuszra képes szenzor csinálja egy f/2,2-es apertúrájú optikán keresztül, ezt pedig mélységinformációkkal egészíti ki egy 2 megapixeles, másodlagos darab. A kameraszoftverrel sem töltöttek sok időt, már a menüben lévő neve is Snapdragon Camera, ami egyértelműen jelzi a forrását. Alapbeállításokat megcsinálhatunk vele, kapcsolhatjuk a szimpla vakut, beállíthatjuk a geotagginget, az érzékenységet, az expozíciót és a fehéregyensúlyt, de DNG-módot vagy záridőt hiába keresünk, érdemi manuális mód nincs. Van kapcsolható HDR, illetve néhány egyéb, előre beállított séma, de az éjszakai mód például konkrétan semmit nem adott a nem túl rózsás végeredményhez.
Manapság már a középkategóriában sincs vállalhatatlanul gyenge kamera, ezekbe a 13 megapixeles felvételekbe nagyítva is találunk részleteket, a vonalélesség sem fájdalmasan rossz, viszont az ezeknél jóval fontosabb összkép mégis fátyolos, zajmentesített és rettentően szűk dinamikájú. Az automatikus fehéregyensúly olykor kékesnek hat, és még egy borúsabb képen is fogunk kiégett részletekkel találkozni, némi kromatikus aberrációval karöltve. A közeli fókusz érdekes módon bokeh módban hatékonyabb, mint automatikusban, az elmosás pontossága azonban semmilyen esetben sem tűnik sokkal jobbnak, mint amit egy kizárólag szoftveres technológia tud.
A 8 megapixeles szelfikhez fixfókusz és f/2-es apertúra tartozik, viszont van egy különálló kis ledes vakuja. A végeredmény nagyjából ezeknek megfelelően közepes (példa és példa). A videózás kapcsán elektronikus stabilizálásra számíthatunk, ez ha minimálisan is, de érezhető, ha az ember kézből, akár mozgás közben szeretne videózni. Az 1080p-s, 30 fps sebességű videók minősége rendben lévőnek mondható, de túl sok extra funkcióra ne számítsunk, és időnként előfordulhat fókuszvesztés vagy egy-egy pillanatnyi megakadás.
Nem maradt ki az RDS-képességekkel is megáldott FM-rádió, természetesen egy antennaként szolgáló fül- vagy fejhallgatót csatlakoztatnunk kell a 3,5 milliméteres jack kimenetbe. A kihangosítás minősége sajnos messze elmarad az egykori BoomSound által nyújtottaktól, a dobozhang és a mélyhangok teljes hiánya persze szinte alapkövetelmény ezeknél az aprócska egységeknél, de itt sajnos a hangerő sovány, a dinamikátlanság pedig zavarba ejtő.
Fülhallgatóval azonban helyre tud jönni minden, egy jobb kütyüvel (legyen akár csak egy Xiaomi Piston) próbálkozva jó minőségű, tiszta hang jön át, a kategória elvárásainak megfelelően. A külön zenelejátszót is nélkülöznünk kell, a Play Áruház minden fontos formátumot támogat. Videónézéshez érdemes lesz letölteni egy lejátszót, utána pedig Full HD-ig gyakorlatilag minden akadásmentesen fut, mással persze nem érdemes próbálkozni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!