HTC Desire 12+ - ez már nem az a vágy

A tajvani gyártóra jellemző Sense felület és kamera jellemzően meggyőző szokott lenni, itt azonban némi lomhaságra és közepes minőségű fotókra kell számítani.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Desire 12+ egyik legnagyobb előnye, hogy úgy képes két nanoSIM-et befogadni dual standby technológiával, hogy közben egy microSD-nek is marad hely az oldalról kipattintható tálcán. A hazai LTE-sávokat természetesen támogatja a Cat.4-es, 150 Mbps letöltési és 50 Mbps feltöltési sebességre képes modul. A Bluetooth 4.2-es, a WiFi pedig 2,4 GHz-es frekvencián működik, 802.11b/g/n routerekkel. A microUSB csatlakozó értelemszerűen 2.0-ás USB szabványok szerinti sebességre képes.


[+]

Kimaradt a giroszkóp, az NFC és a légnyomásmérő, viszont a gyorsulásmérő és a mágneses szenzor természetesen megvan. A navigációhoz GPS és GLONASS műholdak jeleit használja a földi antennákon és routereken kívül, sebességével és pontosságával minden rendben volt a teszt során. Közepes beszélgetési minőségről számolhatunk be, jó mikrofonnal, de kevésné élénk hangszóróval.


[+]

Értékelés: HTC Desire 12+
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A 2965 mAh kapacitású akkumulátor normál, 1,5 amperes adapterrel tölthető fel, körülbelül 2,5 órás időtartam kell, mire a teljesen lemerült állapotról ez sikerül. Az üzemidő erős átlagosnak mondható, 4,5 óra ébren töltött kijelző jutott egy ciklusra minden erőpróbával és aktív teszteléssel, egyébként akár 7 óra is kihozható bele, filmezéssel pedig nagyjából 10 órát tölthetünk egy huzamban, 150 nitre beállított fényerő mellett, alacsony hangerőszinten.

Az árpolitikán a negatív negyedévekre való tekintettel sem változtatott a HTC, a 79 900 forint körüli végfelhasználói ár ezért a készülékért megdöbbentően sok. A modern gyártástechnológiájú, de nem túl erős Snapdragon 450-re akár feleennyi pénzért is találunk mobilt, ám az igazi szomorúság, hogy a dupla kamerarendszer érdemben csak egy illúzió, a HTC Sense felület pedig a sok, szerethető kinézetű és funkcionalitású extra program és funkció helyett itt csak egy launcher, illetve néhány, megkérdőjelezhető hasznosságú, voltaképpen fapados szoftver. Tavaly még a Desire-széria mono hangszóróira is rásütötték a BoomSoundot, itt azonban ezt nem tették meg, és mennyire jó döntés volt – rosszabbul szól, mint amit valaha volt szerencsém, akármilyen HTC-től hallani. A kegyelemdöfés pedig a kijelzőé: rendkívül fájdalmas 300 ppi alatti képsűrűségen nézni egy olyan kezelőfelületet, amit a One M7-nek köszönhetően már 5 éve is közel 500 ppi-n láttunk.

Ezek után mérlegre tehetjük, hogy alapvetően nincs komolyabb baja a mobilnak, jól össze van rakva, kellemesen működik az ujjlenyomat-olvasója, átlagon felüli módon szól fülhallgatóval és az akkumulátora is jól bírja, viszont összességében gyakorlatilag biztos, hogy lehet találni nála lényegesen jobb alternatívát.

szentkuti11

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés