Videók, multimédia
8K videót a Magic5 Pro nem varázsol, 4K felvételt viszont felvesz 60 fpssel, bár ebből az előlapi és ultraszéles kamera valamiért kimarad. A főkamera remek minőséggel rögzít: temérdek a részlet, jó a dinamikaátfogás és az expozíció, helyén vannak a színek, ezeket pedig javarészt megismétli a kicsivel homályosabb zoomegység. Az optikai és elektronikus képstabilizálás kettőse a főkamera esetében korrekt, a zoom viszont már jóval remegősebb, összességében pedig marad az iPhone Pro előnye úgy mozgáskiegyensúlyozás, mint a kameraváltás gördülékeny átmenete között.
Nyugodtan válthatunk 4K 30 fpsre, mert mintha egy picit előre lépne a stabilizálás, plusz ugye ilyenkor ugorhatunk az ultraszéles kamerára is, amely jó részletességgel és dinamikával dolgozik, de azért a főkameránál marad némi minőségelőny. Furcsa korlátozás a 15 perc rögzítés minden egyes 4K módban, ez vajon miért van?
Este is a 4K 30 fps a tuti választás és a főkamera az legprofibb, míg a csúcskategóriás átlagnál nagyobb ultraszéles egész jól használható, ám itt is maradt a Find X5 Prónak előnye kevésbé zajos és élesebb képpel. A zoomkamerát erős fényforrások esetében érdemes csak használni, jól kivilágított városi látnivalókhoz és koncertfelvételekhez viszont éppen ezért passzol, és kapóra jön a profi videómód a paramétereket állítani.
Akad egy dedikált éjjeli videómód is, ami ügyesen növel a dinamikaátfogáson, viszont a főkamerára, 1080p felbontásra és 30 fpsre korlátozott, ilyesmit az iPhone pedig 4K-ban tud.
Opció viszont a LOG formátumban való mentés és a LUT színsémák használata, amit a filmes és a profi mód is felkínál 4K 30 fps korláttal, 24 fps opcióval, újfent csak a főkamera esetében. Kár, mert ügyes a dolog és például egy Sony telefon minden kamerája filmforgatásra fogható. Mellékeltem egy példát klasszikus és fókusz LUT sémával – az utóbbi az előteret, az emberi arcokat és a piros színeket színesben tartja, a hátteret és a többi színt pedig fekete-fehérre variálja.
Tény, hogy maradt az Apple-Samsung-Google-Xiaomi vonalnak némi előnye videóban a Huawei-Honor pároshoz képest, kisebb részben képstabilizálásban, nagyobb részben a sztereó hang tekintetében. Egyfelől, bár ideális esetben a Magic tiszta hangot vesz fel, ha feltámad a szél, egyértelmű lefülelni a kellemetlen szűrést, és mivel a szoftver mindenféle nagyítás esetélben a kamerakörön lévő mikrofonra erősít, ezek a hibák hatványozottan jelennek meg zoomoláskor. Ez kifejezetten kellemetlen tud lenni, és döbbenetes, hogy annyi év után sem hibátlan a két márka hangfelvétele, illetve nem opció az audiozoom vagy a zajszűrés kikapcsolása.
A alsó-felső hangszóróra ellenben nem lehet panasz: kerek, tiszta és erélyes a sztereó produktum, szépen szólnak a komolyzenei dallamok és énekhangok, plusz bekapcsolódik egy kevés tér és mély is. A FHD/HDR streaminghez nem hiányozhat a Widevine L1 CDM védelem és a HDR10+ támogatású, kiemelkedően multimédiabarát OLED panel – épp csak a régi, EMUI-s zene- és videólejátszó maradt ki, így komolyabb szoftvert nekünk kell telepíteni. A jack kimenet és FM-rádió szintén lemaradt, kapóra jön viszont a szórakozáshoz a vezetékes és vezetékmentes képernyőtükrözés, illetve az asztali felület.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!