Hirdetés

Honor 7 Lite - névérték

A Honor tavalyi csúcskészülékének névleg kalóriacsökkentett változata igencsak visszafogott élményt kínál, cserébe a hazai forgalomba szánt verzióból nem maradt ki az ujjlenyomat-olvasó.

Multimédia

A hátlapra egy 13 megapixeles, f/2.0 rekeszértékű, LED villanóval körített, mozgáskövető és autofókuszos modul került, előre pedig megegyező apertúrájú, 8 megapixeles kamera. A szoftver teljesen saját, méghozzá kellően felszerelt és esztétikus. Az első szelfi alkalmával mindenféle trükköt is bevethetünk, ami majd remélhetőleg a kinézetünket fogja optimalizálni. Mondjuk, nem tudjuk, hogy csoportos szelfi, esetleg mások által elkövetett önfotózások alkalmával mennyit használ fel az algoritmus a saját arcunkról elraktározott, többirányú mintafotóból. Mindenesetre nem értük be a normál szépséggel, az eredményen lehet vitatkozni. Ezen felül vízjellel ellátott képet és szépített videót is eszközölhetünk, plusz egy kis jelölőnégyzet is segít, hogy a megfelelő helyre nézve arckifejezésünk jól kiemelkedjen. A hátlapi kamera lényegesen több beállítási lehetőséggel operál, az élőképen kezdésnek a LED fény és a filterek elérhetőek. Balra simítva a kijelzőt alapbeállításokat találunk, mint a felbontás, mentés helye, objektumkövetés engedélyezése, vagy a hangerőgombok funkciója, de itt állíthatjuk be az ultra módot is, amivel instant pillanatképet lőhetünk a hangerő le gomb kétszeri megnyomásával, vagy ugyanígy simán csak gyorsindíthatjuk a kamerát.


[+]


[+]

Jobbra navigálva különböző módok állnak rendelkezésre, számszerűleg összesen 15. Általában az automata megoldás lesz a nyerő, de beolvastathatunk vele dokumentumot, vizuálisan feljavíthatjuk az ételünket, vagy művészkedhetünk utólagos fókuszpont elhelyezéssel is, bár a kevésbé meggyőző kamera egyik erőssége pont a magától is figyelemre méltó mélységélesség. Van egyébként professzionális mód, mind a videózáshoz, mind a képkészítéshez, itt bevethetjük a manuális fókuszt, tizenhárom lépcsőben állíthatjuk az ISO-t 100-tól 1600-ig, a záridőt pedig 1/4000-től 8-ig. Van expozíciókorrekció, fehéregyensúly, RAW-ba viszont nem menthetünk. A Pro módon kívül pedig HDR, fényfestés,vízjel és szépítő funkció is kínálkozik.


[+]

Na, ehhez képest az eredmények esetenként majdnem gyászosak. A közeli, majdnem makró témák részletgazdagsága és színei jók, a mélységélesség pedig egészen kiváló, lehet vele értelmes képet kanyarítani, de túl sok múlik a kontextuson, általában pedig vannak gondok. Nem csak a dinamikatartománnyal, amin a HDR se sokat segít, de a lencsék hiányosságai is kiütköznek, gyakran a kép közepén eluralkodó kromatikus aberráció képében. A textúrák elég elkentek, este is csodás olajfestményeket láthatunk viszont, de a képzaj érdekes módon sokkal kevésbé jellemző, mint nappal, és a dinamika is kiegyenlítettebbnek tűnik, a fehéregyensúllyal cserébe nincs probléma, ahogy az alkalmazás is hamar megnyílik, a fókusz pedig villámgyorsan követi. Összességében viszont átlagosan elég gyenge, elmosódott alkotásokat eredményez minden igyekezetünk.


[+]

A Full HD 30 fps videó minősége sem káprázatos, inkább elmegy kategória. A lejátszó ellenben eléggé kompetens, a legtöbb kódolást kezeli, az meg lassan nem is hírértékű, hogy az AC3 hangot nem. Viszont simán viszi a DivX-et és a 2K tartalmakat is, méghozzá reccenés nélkül, legalábbis egy két és fél perces trailerrel semmi nyűgje nem akadt. A feliratokkal sajnos nem tud mit kezdeni, de kis ablakban is folytathatjuk a mozit, ha úgy kívánjuk. Ezen kívül kizárólag a lejátszási sebességet tudjuk módosítani, illetve fülhallgatót csatlakoztatva adhatunk neki egy kis térhangzást.


[+]


[+]

Zenei téren csalódások sorával kell szembenéznünk, kezdve azzal, hogy a gyári lejátszó, bármilyen szuper is maga a felület, mert tényleg irtó mutatós, nem ad lehetőséget a hangszín tetszőleges szabályozására, persze ennek orvoslására bevethetünk egyéb lejátszó alkalmatosságot, mondjuk a gyárilag telepített Google Play Zenét pont nem, úgyhogy ez ügyben futnunk kell még egy kört. A másik probléma a multimédiás hangszóró, ami nem elég, hogy visszafogott maximum hangerővel, de minden tartományban erős torzítással szólal meg, ezt tetézi a folyamatos a háttérzaj, ami élvezhetetlenné teszi az eleve megdöbbentően dinamikátlan és lapos hangzást. Fülhallgatóval sem jobb a helyzet, a zaj és a torzítás is megmarad, de legalább borzasztó hangos. Az SWS jelecske ad rá egy kis basszust, így a megjelenő mélyek is hangsúlyosabban recsegnek be, egyébként nem segít sokat, nélküle viszont elképzelhetetlen üresség árad a fülünkbe, ráadásul a hangerő is megsínyli. Zenét tehát sajnos nem érdemes, rádiót viszont éppenséggel hallgathatunk. Feltéve, hogy a beszélgetős műsorokat részesítjük előnyben. A felület itt is kifogástalan, egy ügyesebb fülessel pedig alacsony hangerőn a zaj is pont tűrhető szinten marad.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

  • Elérhetővé vált a Honor 7 Lite

    Az áprilisban bemutatkozott készüléket eddig Honor 5C néven ismertük, viszont itthon Honor 7 Lite néven kerül forgalomba, 79 990 forintos áron.

  • Huawei P9 lite - megörökölt formaterv

    A kínaiak újdonsága több ponton erősödött elődjéhez képest: jobb a hardver, az üzemidő, a kijelző, van ujjlenyomat-olvasó, vannak viszont gyenge pontjai is, mint például a kamera.

  • Honor 5X - tisztességes munka

    Komolyan előrelépett a Honor X sorozata egy év alatt, a fémház, a hátlapi ujjlenyomat-olvasó és a Snapdragon 616 kombinációja viszont erősebb konkurenciával találkozik.

  • Honor 7 - emeli a tétet

    Az ár/érték bajnok Honor 6 tavaly nem csak a konkurenciának, hanem a folytatást illetően magának is feladta a leckét. A Honor 7 fémházzal és ujjlenyomat-olvasóval válaszol.

Hirdetés