Google Pixel 2 - referencia, de nem preferencia

Friss hardver, továbbfejlesztett kamera, ám hazánkat elkerülő szolgáltatások, brutális kávák és durva árazás, oreós finomságokkal.

Hardver, Android 8.0 Oreo

A négy 2,35 és négy 1,9 GHz-es Kryo magot használó Snapdragon 835 és az Adreno 540 teljesítmény, hőkezelés és relatív fogyasztás oldaláról is szuper háttér a hibátlan működéshez. Az Android 8.0-s felület pedig szélsebes, sehol egy döccenés, a játékok hibátlanul elfutnak, a villámgyors 64/128 GB-os tároló (mínusz 10 GB rendszerfoglalás) és a 4 GB LPDDR4X RAM pedig alkalmazáskezelésben is bajnok. Extraként ott a gépi tanulásra, tárgyfelismerésre és gyors HDR+ feldolgozásra szakosodott, Intellel közösen fejlesztett Visual Core segédprocesszor, bár a beüzemelésére és a Google Lens MI-n alapuló tárgyfelismerésére még várni kell egy-egy frissítés erejéig. Az Androidot, oreós formájában mindenesetre nem érezni fapados rendszernek, itt elemeztem ki részéletesebben. Adott az osztott képernyős és a kép a képben mód. Állítható a megjelenített méret és a betűméret. Végletekig testreszabhatók az értesítések, az ikonok felett pedig pöttyök jelölik, ha olvasatlan értesítés kapcsolódik hozzájuk. Hosszan rájuk nyomva, kis ablakban ezek el is olvashatók, plusz elérhetők a gyorsműveletek (pl. videofelvétel indítása, szelfi) és a kapcsolódó widgetek.


[+]

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Google Pixel 2 Apple iPhone X Samsung Galaxy Note8 Huawei Mate 10 Pro LG V30
Rendszerchip Snapdragon 835 Apple A11 Bionic Exynos 8895 HiSilicon Kirin 970 Snapdragon 835
AnTuTu Bench. 6.x 166955 pont 232934 pont 176023 pont 174854 pont 173080 pont
Vellamo Browser 6992 pont n/a 7316 pont n/a 4811 pont
Vellamo Metal 3196 pont n/a 3378 pont 2735 pont 3361 pont
Geekbench 4 (single/multi) 1915 / 6350 pont 4249 / 10547 pont 2021 / 6809 pont 1910 / 6753 pont 1908 / 6379 pont
GFXBench Man. onscreen 55 fps 58,1 fps 42 fps 56 fps 35 fps
GFXBench Man. offscreen 59 fps 86,7 fps 65 fps 62 fps 61 fps
GFXBench T-Rex onscreen 59 fps 59,5 fps 60 fps 60 fps 59 fps
GFXBench T-Rex offscreen 112 fps 180 fps 124 fps 113 fps 113 fps


[+]

Az értesítési csatornákkal alkalmazásonként, notifikációs típus szerint is paraméterezni és priorizálni lehet az értesítéseket. Praktikus a kártyákról küldhető gyors válasz, a magyarul is remekül tudó Gboard billentyűzet pedig maga is képes keresésre, animGIF-ek beszúrására és egyéb hasznos extrákra. Szövegkijelölés után mindjárt indítható tartalom szerinti alkalmazás, az automatikus űrlapkitöltés funkcióval pedig gyorsabb az online bejelentkezés. A hátlapi ujjlenyomat-olvasó pont jó helyen van, azonnali és megbízható a működése, plusz ujjhúzással legördíthető vele az értesítési panel. Nem kell ugyanakkor a Pixel 2-t feloldani az alapinformációk megtekintéséhez: a mindig aktív környezeti kijelző az idő és a dátum mellett feltünteti a friss értesítések ikonjait, amelyekre duplán koppintva megjelennek a kártyák. Kérésre az éppen játszott zeneszám előadója és címe is felbukkanhat a környezeti és zárképernyőn. A Pixel 2 offline adatbázisból azonosít, azaz nem kell hozzá internet kapcsolat és nem küld adatot a keresőóriásnak, viszont magyar slágereket (egyelőre) nem ismer fel.


[+]

Nem hiányzik immáron az akkumulátorszázalék kijelzése (bár külön kérni kell) vagy az újraindítás opció, és bár a témázás kimaradt, ha sötétebb hátteret választ az ember, több rendszerelem (pl. a kapcsolópanel) fekete háttérre vált. Egy-két kezdő- és zárképernyős háttér egyébként „él”: az egyiken a tenger hullámai nyaldossák a partot, a földgömböt ábrázolón pedig a tulaj helyzetéhez mérten forgatja elénk a kék bolygót, élőben jelölve a felhőket és naplemente után a városfényeket. Nagyon klassz. A kellemes animációkkal és az egységes Material Design stílusba öltöztetett köntössel immáron sem vizuálisan, sem funkcióban nem nyers az Android, noha még mindig elleshetne néhány trükköt. Mondjuk az alsó gombsáv állandó elrejtését, a kikapcsolt képernyőre való rajzot, a gyors képernyőzárat vagy az ujjlenyomatos alkalmazászárolást.


[+]

A Pixel 2 ugyanakkor átvette az U11 ügyes nyomásfunkcióját (Active Edge): a mobilt a keret alsó harmadánál megszorítva azonnal indul a Google Segéd (angol nevén: Assistant). Már ha megfelelő rendszernyelv van beállítva, magyarul ugyanis nem tud, és szorításra nem is ugrik fel. Így aztán, errefelé nem sok haszna van az Active Edge-nek: egyedül a hangjelzések elnémítása adott, még a Bixby gomb is testreszabhatóbb.


[+]

Angolul viszont a korábbiaknál is természetesebben lehet a Segéddel beszélgetni, keresni, rendelni vagy számos dologra utasítani. Az asszisztens gond nélkül irányítja az okosotthont, indít szójátékokat és dolgozik össze az okosórával vagy az okoshangszóróval. Éppen a Segédnek és kiegészítőinek itthoni hiánya (Home, Pixel Buds, Daydream View szemüvegek, Google WiFi, kütyük), illetve a szolgáltatások régiós korlátjai miatt (Android Pay, zeneazonosítás, foglalás-rendelés a Segéddel, élő terméktámogatás) érződik Magyarországon egy Pixel kevesebbnek, mint azokon a helyeken, ahol a lehetőségek tengere elérhető vele. Nem véletlenül nem nyújtózkodik idáig a Google takarója: egy MI-központú referenciamobilnak akkor van értelme, ha a keresőóriás legjavát népszerűsíteni tudja. Persze sok funkció elérhető, ha a felhasználó angol nyelvre vált, a főképernyő bal oldaláról előcsalható hírfolyam és értesítési kártyacsomag pedig magyarul is felugrik.


[+]

A telefonkönyv számos fiók, a SIM és a telefon névjegyzékét is behívja, többféle csoportosítással és szűréssel. Böngészés oldaláról a Chrome nyújt ablakot a világhálóra, akadozások nélkül. Felkerült a keresőóriás irodai csomagja, a Fotók pedig idővel kiegészül a kameraszoftverhez is érkező Google Lens funkcióval. Ez utóbbi képes lesz közintézményeket, híres épületeket, tárgyakat, termékeket és élőlényeket felismerni, hozzájuk pedig hasznos információkat, opciókat adni. Kiterjesztett valóság figurák is érkeznek, hogy a kamera élőképére lehessen vetíteni 3D-s Stranger Things figurákat – már csak ez hiányzott az életünkből! Ehelyett igazán felkerülhetett volna egy komolyabb fájlkezelő, plusz ha már produktivitás, a DeX példáján a Google is kitalálhatna valamit a melóhoz. Android felület telefonként használva, Chrome OS elrendezés monitorra kötve, kedves Google?

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Íme, az új Google termékcsalád

    Két új okostelefon, friss Chomebook és felcsíptethető kamera is van a széleskörű új Google termékcsaládban, illetve egy kicsi és egy nagy Google Home otthoni asszisztens.

  • Android 8.0 Oreo rendszerbemutató

    Bár főleg a motorháztető alatt történtek az Android 8.0 legfőbb változásai, azért tudunk mutatni olyat, ami a felhasználónak is feltűnhet. Íme az Android, kekszes ízvilággal.

  • Google Pixel - más közönségre képpontosít

    Teljesen új filozófiával lépett elő valódi mobilgyártóvá a Google, ám a márkaterméket nem az ökoszisztémájából kiragadva lenne érdemes értékelni, főleg nem itthon.

Hirdetés