Google Pixel 2 - referencia, de nem preferencia

Friss hardver, továbbfejlesztett kamera, ám hazánkat elkerülő szolgáltatások, brutális kávák és durva árazás, oreós finomságokkal.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Pixel 2 egy nanoSIM-et fogad be (és rendelkezik az errefelé kihasználatlan eSIM-mel is). 4G-n akár 800/75 Mbps-os átvitelre is képes hálózattól függően, ismeri az összes hazai LTE sávot és beszélgetési hangminőségben sem utolsó. A hangerő kellően erős, zörejek, kattogások nincsenek, a másik oldalról sem érkezett panasz. A remek érzékenységű WiFi modem kétcsatornás (802.11a/b/g/n/ac, Direct, HotSpot, 2x2 MIMO), a Bluetooth 5.0-s (A2DP, LE, Apt-X, Apt-X HD, LDAC), az USB 3.1-es (Type-C, MTP, OTG, USB-audio). A navigációs modul villámgyors és szobabelsőben is pillanatok alatt talál jelet. Az A-GPS mellett beveti a GPS, a GLONASS és a BeiDou műholdakat, a Galileót és a QZSS-t viszont nem. Akad iránytű, gyorsulásmérő, giroszkóp, hall szenzor, légnyomásmérő és Active Edge oldalsó nyomásérzékelő, nincs viszont infra. Az NFC a gyors kapcsolódás és az NFC tag olvasás mellett Android Pay és egyéb mobilfizetési megoldásokhoz is bevethető.


[+]

A Pixel 2 szerény, 2700 mAh-nyi energiát kínál töltésenként, viszont elég takarékos a kijelző, az SoC és a rendszer ahhoz, hogy a kávás ketyere kihúzza egy intenzívebb nap végéig. Nálam átlag 4 óra képernyőidő jutott egy töltésre, mindig aktív kijelzővel. Azt kilőve viszont 5 óra, ami mindjárt jobban hangzik. Visszafogott használattal így kijöhet a másfél nap működés, mielőtt az USB PowerDelivery 2.0 szabványnak megfelelő, 18 wattos hálózati adapterre kerül – másfél óra után már le is lehet róla emelni. Nyilván a kamera, a 3D-s játék és a maximális fényerő felel leginkább azért, hogy mielőbb ismét találkozzanak. Ezt alapvető energiatakarékossággal tudjuk elhalasztani, ami a hardver, a háttéradatok és a teljesítmény oldaláról korlátozza a fogyasztást, egyébként pedig jól tevékenykedik a háttérben a Doze alkalmazásfigyelés.


[+]

Összefoglaló

Értékelés: Google Pixel 2
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 10 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 9,5 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A Pixel 2 a mobilpiac egyik legfürgébb készüléke, az Android pedig sosem volt még ennyire kiforrott, csupasz valójában is annyi extrát kínálva, hogy nem irigyeli az ember egyik-másik rivális hozzáadott funkcióját (kivéve mondjuk az alsó sáv elrejtését). Adott a remek összeszerelés a sajátos textúrájú festéssel, a jófajta AMOLED panel bármilyen kijelzőhiba nélkül, valamint a kitűnő mozgó- és állóképes kamera, elől-hátul portrémóddal. A sztereó hangszórópár kellemes extra, a por- és cseppálló védelem pedig üdvözölendő. Embertelen ugyanakkor az az ár, amit hozzánk legközelebb elkérnek: Németországban 800 euróba, azaz 250 ezer forintba kerül, nem hivatalos forrásból, itthon pedig 280 ezres címkét is látni. Ennek tükrében hiba, hogy kimaradt a csomagolásból a füles és az USB-A - USB-C kábel, a telefonból pedig a jack port (átalakítót adnak), a vezetékmentes töltés és a dupla hátlapi kamera (bár az az egy majd’ minden riválist hazazavar).

És akkor ott vannak a kávák! Azok az ódivatúnak ható képernyőkeretek, ami miatt a Pixel 2 közel akkora, mint a jobb sztereó hangszóróval szerelt iPhone X, vagy a sokkal hatalmasabb képernyőt kínáló Galaxy S8, LG G6. Eljutottunk ma oda, hogy több phablet is a hagyományos okostelefonok mérethatárain belül versenyez, 5”-en a Pixel 2-nek így leginkább az XZ1 Compacttal kellene felvennie a kesztyűt, ahhoz viszont túl nagy. Szívesen ajánlanám helyette a Pixel 2 XL-t, mert annak a dizájnja modernebb, ám itthon szintén nem kapható, és elég negatív visszhangban részesült ahhoz, hogy személyes ismerkedés nélkül ne javasoljam. Ahol viszont a Google 2017-es mobiljai megvásárolhatók, és teljes értékű a terméktámogatás, a Google szolgáltatáscsomag, az Assistant nyelvi segédlet és a kapcsolódó kiegészítők listája (Home, Daydream View, offline zenefelismerés, Pixel Buds stb.), ott komplett élményt nyújt a Pixel 2. Magyarországon, alternatív úton beszerezve viszont annyival kevesebbet, hogy ajánlani ne tudjam.

Google Pixel 2

Bone123

A tesztkészülék az VIP-Phone jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Íme, az új Google termékcsalád

    Két új okostelefon, friss Chomebook és felcsíptethető kamera is van a széleskörű új Google termékcsaládban, illetve egy kicsi és egy nagy Google Home otthoni asszisztens.

  • Android 8.0 Oreo rendszerbemutató

    Bár főleg a motorháztető alatt történtek az Android 8.0 legfőbb változásai, azért tudunk mutatni olyat, ami a felhasználónak is feltűnhet. Íme az Android, kekszes ízvilággal.

  • Google Pixel - más közönségre képpontosít

    Teljesen új filozófiával lépett elő valódi mobilgyártóvá a Google, ám a márkaterméket nem az ökoszisztémájából kiragadva lenne érdemes értékelni, főleg nem itthon.

Hirdetés