Egy csokornyi Moto Mod tesztasztalunkon

Kipróbáltuk a Moto mobilok hátlapra pattintható projektort, a hangszórót, a tokot, az akkumulátort és a fényképezős, optikai zoommal és képstabilizátorral megáldott modult is.

Hirdetés

Insta-Share Projector

Menők a tokok, hasznos lehet a külső akkumulátor és van értelme a hangszórónak is, ám az igazi érdekességek még hátravannak. Az Insta-Share Projector szintén a Moto tervezőit dicséri, az azonnali asszociációkat szülő képmegosztós alkalmazáshoz pedig valójában semmi köze. Egy teljesen egyszerű DLP-projektorról beszélünk, a 854 x 480-as felbontása sem túl komoly, viszont a mobilt alig egy centivel vastagítja meg, és le sem kell teljesen sötétíteni a szobát ahhoz, hogy maximum 50 hüvelykes képátló mellett értékelhetően jelenítsen meg tartalmakat.

A fókuszt kézzel kell tekergetni és a bekapcsolás is különállóan történik
A fókuszt kézzel kell tekergetni és a bekapcsolás is különállóan történik [+]

A hivatalos specifikáció szerint maximum 70 hüvelyken érdemes használni, ahhoz viszont, hogy ezt nagyjából teljesíteni tudja, tényleg hibátlan körülményekre lesz szükség, és ott már a képe sem az igazi, a technológiára jellemző szivárványosodás, az alacsony kontrasztarány (400:1) és fényerő (50 lumen), illetve a sovány pixelszám érezteti hatását. Tízezer órára minősítették a fényforrás élettartamát, ha külső energiaforrás nélkül használjuk, akkor egy töltéssel (1100 mAh kapacitású akkumulátor került bele) körülbelül 60 percig tud vetíteni közepes fényerőn, maximális teljesítmény mellett ez drasztikusan csökken.

Mindössze ennyivel vastagítja meg a mobilt
Mindössze ennyivel vastagítja meg a mobilt [+]

A trapézkorrekciót -40-től +40 fokig tudja állítani, akár automatikusan, akár manuálisan, a fókuszt viszont mindenképpen mi tekergetjük a kütyün elhelyezett fizikai megoldással, a bekacsológomb közelében. A kialakítása egyébként meggyőző, a talpán stabilan áll, pontosan beállítható a helyzete és a rendkívül kicsi, ezt kompenzálandó magas fordulaton pörgő ventilátor zajszintje sem vészes, adott esetben még a telefon beépített hangszórója is elnyomja zúgását.

Pici és sokat pörög, de nem idegesítő hangú a ventilátora
Pici és sokat pörög, de nem idegesítő hangú a ventilátora [+]

Működése egyszerű: ha bekapcsoltuk, a telefon képét vetíti a falra, nézzünk épp filmet, vagy legyünk akár a tárcsázóban. Semmilyen extra alkalmazás nem nehezíti a dolgunkat, nem vagyunk semmiben korlátozva, és ha a telefon kijelzőjét kikapcsoljuk, a kivetítő addig fogja játszani az elindított filmet vagy játékot, amíg azt külön ki nem kapcsoljuk vagy nem ér utol minket a merülés. A projektoron lévő Type-C csatlakozóhoz hozzáférünk akkor is, ha a mod épp a telefont szolgálja, de a mobil csatlakozóján keresztül nem tud energiát felvenni a kivetítő, ellentétben az extra akkumulátorral vagy a hangszóróval. Közel 100 000 forintos árával értelemszerűen nem mindenkinek ajánlható, viszont hobbi célra, kisebb vetítésekhez remek szolgálatot tehet, és egy teljes értékű projektorhoz képest döbbenetesen kis helyen elfér. Védőtok is jár hozzá!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Moto Z Play - nem (csak) játékra

    A legolcsóbb moduláris Moto is százezer forint fölött startol, a felszereltségéhez képest viszont ez egyáltalán nem tűnik soknak, a konkurencia viszont rendkívül erős. Majdnem annyira, mint az üzemidő.

  • Moto Z – innováció, kecses vonalakkal

    A Moto Z különleges phablet, amely annyiszor borzolja a kedélyeket, ahányszor csettintést kíván. Papírvékony, értelmesen moduláris és értelmetlenül spórolós.

  • Két új Moto Mod érkezett

    Tovább bővült a Moto Z család moduláris kiegészítőinek listája.

Hirdetés