Doogee X5 Max Pro - ül, nem ugrik fel, nem harapdál!

Az X5 Max Pro 4000-es telepével olyan, mint Bog kutyája – esetlen a mozgása, de bármit csinálsz, nem bír elfáradni. Olcsó, ujjlenyomat-olvasós mobilt teszteltünk.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az X5 Max Pro egy microSIM-et és egy nanoSIM-et fogad be standby technológiával, azaz két számmal is a hálózaton lehet lógni, ha viszont hívás folyik az egyikről, a másik lekapcsolódik. Az elérhető legnagyobb adatsebesség 150/50 MBps 4G hálózaton (800/900/1800/2100/2600 MHz, azaz van B20), 21/5,76 MBps 3G-n. A beszélgetési hangminőség nem a legjobb. A Doogee hangszórója közepes hangerővel és minőséggel szól, a másik oldalon tompán hallottak bennünket. A WiFi modem 802.11b/g/n szabványú Directtel és hotspottal, a Bluetooth 4.0-s A2DP-vel és LE-vel, az USB pedig 2.0-s MTP-vel és OTG-vel, illetve másik eszköz töltésének a lehetőségével, bár az utóbbi kettő saját OTG kábelünkkel nem működött. A navigáláshoz a földi antennák és routerek jelei mellett a GPS műholdak vethetők be, a pozíciószerzés közepes sebességű, lehetne pontosabb. Iránytű, infra és giroszkóp nincs, gyorsulásmérő viszont van.

A hátlap alatt kitűnően teljesít a 4000 milliamperórás akkumulátor
A hátlap alatt kitűnően teljesít a 4000 milliamperórás akkumulátor [+]

Kifejezetten csalódnánk, ha a 4000 milliamperórás telepet naponta kellene tölteni, ám szerencsére kétnaponta sem kell, közepes használattal elég harmadnapon. Ennek részben a visszafogott hardver, részben pedig az alacsony fényerejű kijelző az oka. Így még azok is, akik naponta sok-sok óráig nyomkodják mobiljukat, ráérhetnek 36 óránként töltőre dugni a Max Prót, 6-8 órás képernyőidővel, ugyanakkor egy Gyűrűk Ura epizód lefut, mire az 1 amperes adapter végez a feladattal. Netezni és videózni 14-14 órán át lehet egy töltéssel, közepes fényerővel.

Az X5 Max Pro nem hibátlan, ám erős ajánlat a belépőszint legtetején
Az X5 Max Pro nem hibátlan, ám erős ajánlat a belépőszint legtetején [+]

Értékelés: Doogee X5 Max Pro
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Belépőszinten nem azt szokás strigulázni, hogy a felhasználó igényeiből mennyit elégít ki egy eszköz maximálisan, hanem azt, hogy az alacsony árért cserében milyen kompromisszumokat szükséges megkötni. 35 ezer forintért, a belső szempontjából szerencsére keveset: van két SIM foglalat, 4G B20-szal, mezei négymagos MediaTek kellemes méretű RAM-mal és tárolóval, biometrikus azonosító és kiemelkedő üzemidő, ráadásul a 6.0-s Android is egész friss, megfelelő magyarítással. Az árat (átvitt értelemben) a méretekkel kell megfizetni: az öthüvelykes képátló ellenére is vaskos az X5 Max Pro, a kamerái pedig tényleg belépőszintűek, magyarán elég gyengék. Kicsit ráfizetve ebben és lóerőben is többet nyújt a Vernee Thor, csak fele olyan jó az üzemideje.

Az érintőpanel és a kezelőgombok lehetnének sokkal érzékenyebbek, a hűvös színekkel operáló HD IPS panel pedig jóval világosabb, ám még ezeket, illetve az értesítési LED vagy az NFC hiányát is megbocsátjuk árszinten, főleg úgy, hogy a konstrukció rendben van. Még ha a telepet zárójelbe is tesszük, akkor is rendben van az összkép, a gigászi akkumulátor viszont a ritka az árszinten, mint a fehér holló, főleg teljes hazai LTE támogatással. A Doogee tehát sok rubrikákat kipipál, hogy sokaknak elnyerje a tetszését, azon keveseknek pedig, akiknek az üzemidő fontosabb a megahertzeknél és a légies kivitelezésnél, ajánlani is tudjuk.

Doogee X5 Max Pro

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Doogee Y6 - nagytestű, nyugodt, engedelmes

    Nem lép szintet a Doogee ezzel az 5,5 hüvelykes phablettel, továbbra is a középkategória alsó szegmensébe tartozik, de azért vannak meglepően jó tulajdonságai. A számos rossz mellett.

  • MWC 2017: Kezünkben a Doogee Shoot 2

    Mielőtt bárki arra gondolna, hogy a kicsit bénán működő dupla kamerás rendszert máris továbbfejlesztették, az téved: a Shoot 2 egy még olcsóbb alternatíva.

  • HomTom HT17 Pro - nagyra vágyóknak

    30 ezer forint alatt négymagos phablet ujjlenyomat-olvasóval, és az összeszerelés is rendben? Pár éve tudományos fantasztikum volt, ma valóság, ám nem mindenhol kerek a történet.

Előzmények

  • Doogee X6 Pro - egyszer volt Budán kutyavásár?

    Befutott a komoly sikert arató X5 Pro folytatása, amely inkább méret-, semmint generációváltás, és nem minden változott a phabletre hízott X6 Pro előnyére.

  • Doogee X5 Pro - harapós ajánlat

    Harmincezer forint körüli áron eddig elég nehéz volt új, kártyafüggetlen androidos mobilt ajánlani megvásárlásra, tesztünk alanya azonban jelentősen megkönnyíti a dolgunkat.

  • Doogee X5 - kiskutyák olcsón elvihetők

    Meghökkentően jó áron kerül itthon forgalomba a kínai márka készüléke, a specifikációk alapján igen jó vételnek ígérkezik. A kérdés, hogy mit nyújt a gyakorlatban.

  • Doogee Turbo Mini F1 - kis versenyautó

    A második Doogee mobil, ami nálunk járt, sokkal kisebb és karakteresebb az elsőnél, ráadásul a nagy fényerejű qHD-s megjelenítő alatt 64 bites rendszerchip lapul.

Hirdetés