Asus Zenfone Zoom S - más megközelítés

Alaposan átszabták a Zenfone Zoomot a folytatásra: zoomoptika helyett teleobjektíves másodlencsével lehet a távoli témákat közelebb hozni. Sok pénzért.

Hirdetés

Hardver, Zen UI

Bár itthon Zenfone Zoom S néven fut (ZE553KL), ne legyenek kétségeink: a Zenfone 3 család egyik tagját elemezzük éppen. A ZE552KL kódjelű phablethez hasonlóan ugyanis adott a Full HD panel, a friss (és immáron Android 7.1.1-re frissült) ZenUI felület és a nyolc, 2 GHz-en futó Cortex-A53 magot tartalmazó Snapdragon 625, az Adreno 506-tal, 4 GB-rammal és 64 GB-os tárolóval megspékelve. Ebből 50,5 GB áll rendelkezésre, a microSD kártyára telepíteni nem lehet. Sebességben még rendben is volna a helyzet: nem akad a felület, böngészéskor is csak a kövérebb honlapok döccennek meg.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Asus Zenfone Zoom S Honor 8 Pro LG G6 Huawei P10 Plus Xiaomi Mi 6
Rendszerchip Snapdragon 625 HiSilicon Kirin 960 Snapdragon 821 HiSilicon Kirin 960 Snapdragon 835
AnTuTu Bench. 6.x 60929 pont 149063 pont 157964 pont 146051 pont 175239 pont
Vellamo Browser 3157 pont 6558 pont 5982 pont n/a n/a
Vellamo Metal 1534 pont 2761 pont 3546 pont 2772 pont 2736 pont
Geekbench 4 (single/multi) 879 / 4377 pont 1868 / 6626 pont 1883 / 4469 pont 1874 / 6193 pont 1991 / 5778 pont
GFXBench Man. onscreen 9,7 fps 34 fps 24 fps 17 fps 56 fps
GFXBench Man. offscreen 9,9 fps 45 fps 33 fps 28 fps 63 fps
GFXBench T-Rex onscreen 22 fps 59 fps 47 fps 38 fps 60 fps
GFXBench T-Rex offscreen 23 fps 97 fps 76 fps 56 fps 117 fps

Azonban sem az alkalmazáskezelés, sem pedig a 3D-s játék képfrissítése nincs a csúcsmasinák szintjén, márpedig a Zoom S a Snapdragon 835-ös OnePlus 5 szintjére árazták. A 4 GB RAM-ra nincs panasz, egész sok alkalmazás a gyorsítótárban marad. Nyilván lehetne azt mondani, hogy ez egy kameratelefon, és nem hardverbajnok, ám ugye akkor vonatkozhatna az a duplakamerás konkurenciára is. Szerintünk legalább egy Snapdragon 660-nak bele kellett volna férnie a költségsapkába, persze ezért is nevezzük 2016-os generációjúnak ezt a ketyerét.


[+]

A Zenfone 3 rendszerét egyébként két oldalra dagadva mutattuk be a maga idejében, itt egy picit rövidebbre fognánk a dolgot, hiszen máshol van a hangsúly. A tényálladék: mintha egy számítógépet kezelne az ember, annyi opció, beállítás és kissé trehányan szétszórt lehetőség van, viszont kevés dolog hiányzik. Az agyon paraméterezhető főoldalon és a menüben állítható az ikonrácsméret, elérhető balra a Google Asszisztens képernyő, vannak témák, ikoncsomagok stb. Átszabható az értesítési- és kapcsolópanel, plusz állítható a betűméret, a megjelenített méret és van osztott képernyős mód. Emellett van duplakoppos felébresztés és lezárás (a főképernyőn bárhol, illetve az állapotsávon), alkalmazásindítás betűrajzzal és kamera gyorsindítás (hangerőgomb duplán).


[+]

Az egykezes mód a hangzatos gyorsravasz nevet kapta, és a home dupla kocogtatásával érhető el – jól is jön. Van még egy rakás rendszerfelügyelő eszköz, gyermek mód, egyszerű mód, kesztyűs mód, úton-útfélen jönnek az értesítések (telepítés, háttérfolyamatok stb.) és akad még lomtár is. Remek hatékonysággal működik a hátul kissé magasra helyezett ujjlenyomat-olvasó. Fürgén dolgozik, bevethető kameraindításra (dupla érintés), hívásfogadásra és exponálásra. Alkalmazás-zárolás is hozzárendelhető.


[+]

Az eszközök listája szinte kimeríthetetlen: remek a fájlkezelő és a naptár, van időjárás, egy csomó közösségi alkalmazás (ZenTalk, ZenCircle, Messenger, Facebook, Instagram), hangrögzítő, lézeres vonalzó, határidőnapló (Do It Later), súgó (ZenUI FAQ), egy sor Google app és még játékdemók is (SimCity, Need For Speed No Limits). Az aktivitást a ZenFit követi, itt opció a pulzusszám mérés (az ujjat a kameralencsére helyezve), elég hektikus eredményekkel. A telefonkönyv sem szegényebb funkcióban: csoportok és kedvencek képezhetők, a névjegyek a SIM-ekről, a telefonról és rengeteg fiókból behívhatók. Többféle rendezési és csoportosítási elv van, a tárcsázóban pedig működik a gyorskeresés illetve a gyorshívás. És akkor van egy panel még 13-féle beállítás opcióval, mert miért ne?


[+]

A ZenUI billentyűzet szintén testreszabható, témázható, átméretezhető, a betűk fölött a számok is elérhetők. Van magyar nyelvi támogatás, szótár, kétnyelvű működés, korrektúra és ujjhúzós bevitel. A Chrome böngésző szinkronizál minden Google-adatot és előzményt. Elérhető inkognitó mód, asztali elrendezés, nem gond több lap kezelése, nincs viszont zoomalapú sortörés. Ez 5,5 hüvelyken nem is gond, órákig el lehet netezgetni a Zoom S-sel, csak a legkomolyabb honlapokon fordulnak elő megakadások.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

  • Megérkezett a ZenFone Zoom utóda is

    A kétkamerás ZenFone 3 Zoom Európában ZenFone Zoom S néven kerül forgalomba, utalva az elődmodellre.

  • Asus Zenfone 3 Deluxe - luxuskondenzátor

    Minden benne van a legújabb Zenfone-széria legdrágább tagjában, ám a magas ár mellett a gyenge üzemidő és néhány egyéb apróság viszonylag nehezen nézhető el.

  • Asus Zenfone 3 - kiPCzte magának a mobilpiacot

    A legmezeibb, 5,2 és 5,5 hüvelykes Asus Zenfone 3-at vesszük górcső alá. A duó hardverszinten necceset, kamerában erőset, szoftverben pedig számítógépes eklektikát nyújt.

Hirdetés