Asus Zenfone 3 Deluxe - luxuskondenzátor

Minden benne van a legújabb Zenfone-széria legdrágább tagjában, ám a magas ár mellett a gyenge üzemidő és néhány egyéb apróság viszonylag nehezen nézhető el.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Zenfone 3 Deluxe adatkommunikációs képességeibe nehéz lenne belekötni, röviden és tömören az infraport és a dual active kapcsolat hiányát lehet megnevezni, aki ezek nélkül kibírja, nem fog csalódni. Tesztalanyunk elérhető legnagyobb letöltési sebessége elméletileg akár 600 Mbps is lehet Cat12/13-s LTE-n, persze ezt itthon nem mostanában fogjuk kihasználni, 3G-n marad a 42 Mbps. B20 természetesen van az itthon piacra kerülő példányokban. WiFi-ből kétcsatornás 802.11a/b/g/n/ac modul jár jó érzékenységű modemmel, Direct és hotspot funkciókkal, Bluetooth-ból 4.2 A2DP-vel, aptX-szel és LE-vel, USB-ből pedig 3.0-s csatlakozási lehetőséget kínáló Type-C port áll rendelkezésünkre, MTP-vel és OTG-vel kiegészítve.

Szenzoros szempontból szinte minden adott Szenzoros szempontból szinte minden adott
Szenzoros szempontból szinte minden adott [+]

A navigáláshoz a földi antennák és routerek mellett magától értetődő módon a GPS és GLONASS műholdak jeleit is fogja a mobil, a gyorsan behatárolt lokációt pedig stabilan őrzi. Végre az NFC-t sem kell hiányolnunk, hiszen ott figyel a menüben a többek közt mobilfizetéshez használható kommunikációs egység kapcsolója. A vételi minőséggel alapvetően nem volt gondunk, a hangszóró kiválóan közvetíti a partnerünk hangját, az Asus NoiseZero-val kapcsolatban viszont időnként azt lehet érezni a túloldalon, hogy túlságosan is zajszűr, és nem csak a háttérből, hanem a beszédünkből is.

Szép csomag, de sokat is kell fizetni érte
Szép csomag, de sokat is kell fizetni érte [+]

Értékelés: Asus Zenfone 3 Deluxe
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A funkciók végtelen sora és a bivalyerős hardver értelemszerűen komoly fogyasztást eredményez, akkumulátor szempontjából a Zenfone 3 Deluxe azonban sajnos egyáltalán nem kiemelkedő. A 3000 mAh kapacitású teleppel a hétköznapi használatban kicsivel 3 óra fölötti kijelzőidőket tudtam elérni, egy kártyával a hálózaton, zároláskor is aktív kijelző nélkül. Ha viszont mindent bekapcsolunk, szinkronizálunk és kihasználjuk a mobil minden előnyét, akkor a merülést jelző ablak felvillanásakor könnyedén elképzelhető, hogy még kettessel kezdődik a kijelzőidő (amibe az always-ont nyilván nem számolja bele). Vannak energiatakarékossági módok, és ha nincs szükségünk teljesítmény-centrikus működésre, akkor ezeket érdemes is aktiválni, visszafogott módban nyilvánvalóan könnyedén kibírja nap végéig a mobil. A Qualcomm-féle Quick Charge 3.0 szerencsére árnyalja a képet, a dobozban lévő adapterrel és kábellel nagyjából 80 perc alatt teljesen feltölthető a mobil.

230 ezer forint nagyon nem kevés pénz egy mobilért, ha épp nem az Apple legújabb csúcsmodelljét szeretnénk magunkénak tudni, akkor ennyiből szinte bármilyen aktuális csúcsmodellt megvehetünk, kezdve a Samsung Galaxy S7 edge-től a Sony Xperia XZ-n és a Huawei P9 Plus-on át az LG G5-ig, vagy a BlackBerry Privig, közben pedig ezekből a magasságokból nézve annyira olcsó zászlóshajók is vannak a piacon, mint a Deluxe-ra hardveresen rendkívül hasonlító OnePlus 3 vagy a Honor 8. Ezért az összegért tehát értelemszerűen nem elég az, hogy remekül összerakott, gyönyörű kijelzővel, bivalyerős hardverrel, rengeteg memóriával és nagyon jó kamerával lehet dolgunk, a kérdés tehát főleg az, hogy az Asus mit tud extraként nyújtani azoknak, akik a legdrágább mobilt választják a kínálatukból. Először is ott van a Zen UI, amit ugyan lehet ekézni a rengeteg fölöslegesnek tűnő alkalmazás miatt, miközben egy korrekt videolejátszót nem tudtak hozzá társítani, viszont mint kezelőfelület nagyon barátságos, szép és remekül testreszabható. A megjelenése még avatatlan szem számára is különleges, a műanyagbetétek nélküli unibody fémház első blikkre tényleg lenyűgöző. Nem hagyták ki belőle az USB 3.0-s adatsebességet, és adatkommunikációs téren gyakorlatilag az infrán kívül semmi mást sem. A VR-támogatás hiánya és az akkumulátor visszafogott kapacitása teszi kevésbé vonzóvá a Zenfone 3 Deluxe-ot, és valószínűleg nem jelentős az a vásárlói réteg, amelyik az alap Zenfone 3-hoz képest százezer forintos felárat hajlandó kifizetni. Mindenesetre remek mobilt ismerhettünk meg benne, aminek mindenképpen jár egy plecsni.

Asus Zenfone 3 Deluxe

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

  • Asus Zenfone 3 - kiPCzte magának a mobilpiacot

    A legmezeibb, 5,2 és 5,5 hüvelykes Asus Zenfone 3-at vesszük górcső alá. A duó hardverszinten necceset, kamerában erőset, szoftverben pedig számítógépes eklektikát nyújt.

Hirdetés