Hirdetés

Asus Zenfone 3 Deluxe - luxuskondenzátor

Minden benne van a legújabb Zenfone-széria legdrágább tagjában, ám a magas ár mellett a gyenge üzemidő és néhány egyéb apróság viszonylag nehezen nézhető el.

Hirdetés

Hardver, szoftveres kínálat

A tavalyi Zenfone 2 egyik legkülönlegesebb tulajdonsága volt az Intel rendszerchip, ám azóta az amerikai székhelyű vállalat kiszállt az okostelefonos bizniszből, így az új Zenfone-sorozatba már Qualcomm lapkák kerültek. Konkrét tesztalanyunkban a 14 nanométeres gyártástechnológiával készülő, ARMv8 utasításkészletű Snapdragon 820 (MSM8996) dolgozik, melynek négymagos processzora két darab 2,15 GHz-es Kryo és két darab 1,6 GHz-es Kryo magból tevődik össze, grafikai egység szempontjából Adreno 530-cal büszkélkedhet, ezek mellé pedig 6 gigabájt LPDDR4-es operatív memóriát és 64 gigabájtos, UFS 2.0 belső tárolót tudhat magáénak. Itthon jelenleg csak ez a modell látható a virtuális boltok polcain, azonban érkezik egy 4 gigabájt RAM-mal szerelt, 32 gigabájtos tárolójú alapkivitel, és egy 6/256 gigabájtos, Snapdragon 821-gyel villantó csúcsmodell is, ezek pontos startját azonban még nem lehet tudni. A fizikai tároló mellé felhő is jár, minden variánshoz 100 gigabájtnyi ajándék hely tartozik a Google Drive-ban két éven keresztül.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Asus Zenfone 3 Deluxe Asus Zenfone 3 5,5" Honor 8 OnePlus 3
Rendszerchip Snapdragon 820 Snapdragon 625 HiSilicon Kirin 950 Snapdragon 820
AnTuTu Benchmark 6.x 149369 pont 62597 pont 93534 pont 142110 pont
Vellamo Browser 5668 pont 3282 pont 6135 pont 5461 pont
Vellamo Metal 3577 pont 1596 pont 2819 pont 3610 pont
Geekbench 4 (single/multi) 1740 / 4041 pont 846 / 4076 pont n/a 1678 / 3893 pont
GFXBench Man. onscreen 46 fps 9,7 fps 19 fps 30 fps
GFXBench Man. offscreen 47 fps 9,9 fps 19 fps 46 fps
GFXBench T-Rex onscreen 59 fps 22 fps 42 fps 59 fps
GFXBench T-Rex offscreen 91 fps 23 fps 40 fps 87 fps

A hardver képességeit ismerve nyilvánvaló volt, hogy a Full HD kijelzőn nem sokszor fogunk akadással találkozni, és a benchmark szoftverek eredményei is önmagukért fognak beszélni, a Snapdragon 820 rutinszerűen hozta a rekord-közeli eredményeket, mellette pedig nem mutatott komoly melegedést. Nagyon sokáig marad teljesen hűvös a készülékház, 10-15 perc masszív izzasztás után kezd érezhetővé válni a fém kiváló hővezető képessége, ami remekül közvetíti a hátlap forróságát a kezünk felé, de szobahőmérsékleten is csupán néhány percig nevezhető jelentősnek, ahogy megszűnik a komoly terhelés, szépen normalizálódnak a termikus állapotok is. És a Zenfone 3 Deluxe számára nem egy Asphalt 8 jelenti a komoly terhelést, így hacsak nem a GFXBench-féle Car Chase-t akarjuk egymás után háromszor lefuttatni, akkor ezt könnyedén elkerülhetjük.

A rendszerchip kiváló teljesítményén nem lehetünk meglepődve A rendszerchip kiváló teljesítményén nem lehetünk meglepődve
A rendszerchip kiváló teljesítményén nem lehetünk meglepődve [+]

Operációs rendszer szempontjából az Android 6.0.1-et találjuk friss biztonsági szinttel a fedélzeten, ám a témázható Zen UI 3.0 rendszerfelület szinte mindenbe belenyúl, lecseréli a gyári alkalmazások jelentős részét, amit pedig látszólag érintetlenül hagy, azt is extra funkciókkal, de minimum esztétikailag próbálja meg feldobni. Illetve nagyon sok alkalmazást telepít az első bekapcsoláskor. Rengeteget. Az alapértelmezett szetten kívül, a Google alkalmazásokat figyelembe nem véve 22 darabot láthatunk a főmenüben, és ezek nem csak ott bújnak meg, hanem erőltetik is a használatukat, rendszeresen olyan értesítéseket küldenek a felhasználónak, mint például, hogy elkészült a legújabb, automatikus MiniMovie-nk, hogy az automatikus indításkezelő ezúttal is mindent rendben talált, és hogy ideje tárhelyet tisztítani, mert már két napja nem tettük meg, ez pedig így nem állapot.

Temérdek mennyiségű extra funkciót sűrítettek szinte minden programba Temérdek mennyiségű extra funkciót sűrítettek szinte minden programba
Temérdek mennyiségű extra funkciót sűrítettek szinte minden programba [+]

A fölöslegesnek tűnő alkalmazások jelentős részét persze lehet törölni, a maradékot is legrosszabb esetben tiltással jutalmazhatjuk, de így is sokan érezhetik problémásnak, hogy egy ennyire forszírozott alkalmazásháttérrel kell dolgozniuk, még akkor is, ha tényleg akadnak remek, gyakran frissülő szoftverek a repertoárban. A menürendszer egyébiránt logikus és jó ötletekkel van tele: csíptetéssel változtathatjuk a rácsméretet, tetszőleges kóddal zárolhatjuk az alkalmazásokat, kérésünkre automatikus mappákba helyezi el a gyári és utólag letöltött programokat, van Easy Mode felület időseknek és gyengébben látóknak és Gyermek mód, hogy a család legfiatalabb tagja lehetőleg ne tudjon Angry Birds-özés helyett véletlenül megvásárolni és kifizetni egy-két veteránautót az eBay-en.

Gyermek módban a lehetséges használati idő korlátozható, illetve blokkolhatjuk a bejövő hívásokat is Gyermek módban a lehetséges használati idő korlátozható, illetve blokkolhatjuk a bejövő hívásokat is
Gyermek módban a lehetséges használati idő korlátozható, illetve blokkolhatjuk a bejövő hívásokat is [+]

Ennél a készüléknél is megvan a különlegességnek számító lomtár, amiből rendszeresen kell törölni a biztosan fölösleges fájlokat. A bőséges tárhely miatt ez nem jelent túl nagy gondot, viszont a rendszerfelületben továbbra is jobban kéne nyomatékosítani meglétét, mert okostelefonoknál korántsem alapvető ez az adottság, a fájlkezelőbe rejteni finoman szólva is kontraproduktív. A Zenfone 3 Deluxe esetén egyedinek számít az always-on display, ami alapvetően kikapcsolt kijelző esetén is mutatja az időt, a dátumot, az értesítéseket és az akkumulátor töltöttségi szintjét, és persze néhány percenként változtatja a helyét, nehogy beleégjen a gyönyörű AMOLED panelbe. Ebben a mobilban is megvan a lézeres vonalzó, ami rendkívül pontosan működik és természetesen a hátlapi érzékelőt használja. Különlegességnek számít az OptiFlex, ami tíz, tetszőlegesen választott alkalmazás elindulásának sebességét tudja növelni, bár erre sok szüksége nincs, hiszen alapból is villámgyors minden.

Jól elrejtették a lomtárat Jól elrejtették a lomtárat
Jól elrejtették a lomtárat [+]

A többi extra szoftver nem számít újdonságnak, aki részletesebben akar róluk olvasni, ide kattintva vándoroljon át a másik két Zenfone 3-ról szóló tesztbe, ezúttal csak rövid felsorolással emlékezünk meg róluk: MiniMovie (videovágó), PhotoCollage (albumkészítő), Share Link (fájlmegosztó), WebStorage (online tárhelyszolgáltatás), MyAsus Service Center (távkapcsolat), Splendid (kalibráció), Témák, Audiovarázsló (hangszínszabályzó), ZenCircle, Zenfone Karbantartás (súgó, rendszerteszt és kapcsolat), ZenTalk (Asus közösségi felület), Backup (biztonsági mentés és visszaállítás), Asus Mobile Manager (rendszererőforrás-felügyelő). Ezen kívül van kétféle böngésző (Chrome és Puffin), előre telepítésre került az Amazon Kindle alkalmazás, az Instagram, a TripAdvisor, a lomtárt magában hordozó fájlkezelő és persze a teljes Google-csomag.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement
  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

  • Asus Zenfone 3 - kiPCzte magának a mobilpiacot

    A legmezeibb, 5,2 és 5,5 hüvelykes Asus Zenfone 3-at vesszük górcső alá. A duó hardverszinten necceset, kamerában erőset, szoftverben pedig számítógépes eklektikát nyújt.