Ilyen lett az Android Nougat a Samsung Galaxy S7 edge-en

A Samsung egyes régiókban már elindította két aktuális csúcskészülékének Android 7.0-s frissítését, pár nap elégedett használat után összeszedtük, mi változott.

Egyéb érdekességek, összegzés

Érdekes, és kissé feleslegesnek tűnő húzásként is értelmezhetjük az értesítősávon megjelenő kártyákon feltüntetett információk elrendezésének megfordítását. Eddig a platform és a küldő ott beállított képe a bal oldalon mutatkozott, most viszont a név maradt balra, a kép viszont átkerült a jobb oldalra, ami az információ gyors megszerzésében eleinte azért okoz némi kényelmetlenséget. Magyarul, reflexből nem oda nézünk, ahonnan a legegyszerűbben megtudnánk, hogy ki az, és mit akar. Legalábbis én. Ha a partner gyakran változtatja a profilképét, akkor végképp teljes a káosz. Ezzel együtt ízléses és letisztult a kártyák megjelenése.


[+]

A Galéria megjelenése nem módosult, viszont a Galéria értesítései menüpont készségesen összerendezi az egy időben készült képeket és videókat, feltételezve, hogy ezekből kollázst, vagy külön fotóalbumot szeretnénk generálni. A Naptár viszont teljesen újszerű felülettel nyújtja ugyanazt a funkcionalitást, amit megszoktunk, a napok tagolása havi nézetben teljesen eltűnt, adott napot vizsgálva pedig előugró ablakban böngészhetjük a bejegyzéseinket. A Fájlkezelő ugyanazt és ugyanúgy tudja, mindössze a grafika igazodott a rendszer többi részéhez a visszafogottabb, kevésbé színes ikonkészlettel.


[+]

Új funkciók is beépítésre kerültek, ilyen például a Videojavító, ami a kompatibilis alkalmazások (YouTube, Google Play Filmek, tetszőleges lejátszószoftver) által megjelenített képi tartalom minőségét próbálja feljavítani. Szintén a Speciális funkciókban lett egy olyan, hogy gyorstárcsázás. Ez korábban a Galaxy Labs kísérleti funkciói között szerepelt, most viszont teljes értékű képességként integrálták a rendszerbe. Ennek engedélyezésével a Home gomb bármely felületről hangvezérléses tárcsázásra vált, aránylag jó hatásfokkal ismeri fel az Anya kifejezést is. Mellesleg a hívás képernyőjét is kiszínezték kicsit.


[+]

A kameraszoftverben nem sok változás lett, de a módokat és speciális lehetőségeket ezúttal a képernyő jobbra simításával, a bal pötty alatt találjuk. Az előtelepített és utólag letöltött módok sorrendjét tetszés szerint variálhatjuk.


[+]

Praktikus újdonság a Samsung Pass nevű, Knox-szal együttműködő lehetőség, ami egy kicsit a BlackBerry-féle Password Keeperre emlékeztet. Az ujjlenyomatos bejelentkezés eddig is elérhető volt a Samsung fiókba és a gyári böngészőben, a Samsung Pass viszont többszörös azonosítás után lehetővé teszi a mentett oldalak és bejelentkezési adatok szerkesztését és ellenőrzését, valamint alkalmazásbejelentkezésre is alkalmassá vált. Magáról a felületről képernyőfelvételt biztonsági okokból nem tudunk készíteni.


[+]

Az Android 7-es verziója kissé hatékonyabb energiapolitikát folytat, így többeknek problémát okozott olyan rendszerfolyamatok önhatalmú takarékra állítás, amely esetlegesen a hálózati kapcsolatokat érintette. Többen számoltak be arról, hogy látszólag minden egyéb ok nélkül nem voltak elérhetőek telefonon, valamint a hívás hangminőségében is negatív irányú változásokat tapasztaltak. Nálunk ezek a problémák szerencsére nem jelentkeztek, ahogy a rendszer is stabilnak tűnik, mindamellett nem kizárt, hogy eltérő szoftverkörnyezetben előadódhatnak egyedi, vagy olyan hibák, amelyek nem minden körülmények fennállása esetén mutatkoznak.


A több-, illetve lebegő ablakos megjelenítés eddig is elérhető volt, látszólag nem sok változás történt, a Samsung megoldását viszont a motorháztető alatt a Nougat natív megoldása váltotta fel..

Azon túl, hogy az új dizájnt személy szerint tetszetősnek találom, kivéve ugye az értesítőkártyákon megjelenő képek cseréjét, mert az engem speciel pont nagyon idegesít (szerk. - azóta megszoktam), a rendszer érezhetően gyorsabb lett. Azzal együtt, hogy az utolsó alkalmazásig és legapróbb izéig rögtön mindent visszaállítottunk. Mármint az ablakanimációk és áttűnések aláskálázását követően, mert az alapértelmezett beállítás, noha szép és gördülékeny, számomra kibírhatatlanul lassú érzetet kelt. Az ujjlenyomat-olvasó is hatékonyabbnak tűnik, bár eddig sem volt rossz, az idő előrehaladtával a hibaszázalék növekedett, amit úgy tűnik, most ismét visszaszorítottak.

AliceWake

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények

  • Okostelefonos kamerateszt (2016)

    Kilenc mobil száll versenybe a legjobb okostelefonos kamera címéért. Vajon a nagy nevek szoros csatáját hozza az összecsapás, vagy fű alatt kúszik be a győztes?

  • Samsung Galaxy S7 - páratlan galaxiS

    A Samsung legújabb zászlóshajója ránézésre nem tűnik a haditengerészet forradalmának, a tavalyi flottaparancsnok mégis veteránnak érződik, amint a fedélzetre lépünk, pláne, ha a gépházba is lenézünk.

  • Samsung Galaxy S7 edge - a tökéletesség határán

    A Samsung hallgatott a felhasználókra: az ismerős ívek por- és vízálló burkolatot, microSD kártyafoglalatot, hatalmas telepet és ultragyors kamerát rejtenek. Szinte minden területen van fejlődés, ez tényleg modellváltás.

Hirdetés