Alcatel A5 LED - lassúzás a fények alatt

Új ötlettel próbálja feldobni az Alcatel a középkategóriát. A hátlap ugyanis teljes egészében képes világítani, amit a gyártó meg is próbál kihasználni bizonyos funkcióknál.

Adatátvitel, akkumulátor

Az összes hazai hálózatra rá tud lépni a telefon, működik a 4G (maximum 150 Mbps sebességgel elméletben), a WiFi viszont az 5 GHz-es hálózatokra nem tud csatlakozni, azokat nem látja. A többit viszont igen, stabilan. A böngészésért a Chrome felel, ezt már jól ismerjük, a komplexebb weboldalakon vannak dadogások ugyan, de összességében a netezési élmény megfelel az elvárásoknak. A Bluetooth 4.2-es, van NFC, a GPS is rendben tette a dolgát.


[+]

Az akkumulátor 2800 mAh-s, ami nem túl combos, egy napig így is simán kihúzza a készülék, de a második napra már ne induljunk el töltő nélkül. Érdemes éjjel etetni, mert a mellékelt töltőfejjel azért eltart pár órát mire teljesen tele lesz a telep. Van néhány energiatakarékossági séma, mondjuk a villogó hátlapnak elvileg nem kéne túl sokat fogyasztania, de 20%-os szint alatt a telefon nem engedi ezt üzemeltetni, pedig utolsó leheletével még egy bazi nagy SOS-jelet kitolhatna ide az A5.


[+]

Értékelés: Alcatel A5 LED
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Összességében is úgy vagyunk vele, hogy egy csomó okosságot ki lehetett volna még találni, ha már itt vannak ezek a fények. Fotózásnál kirajzolhatna a smiley-t (a Yotaphone másképp különös hátlapjánál például gondoltak erre), rásegíthetne a vakura, adhatnának egy komplexebb szoftvert, amivel magunk is tervezhetünk ábrákat és animációkat, lehetne SOS-funkció, szóval rengeteg olyan dolgot is ki lehetett volna találni, aminek mondjuk értelme is van, mert ez - valljuk be - ebben a formában leginkább csak bohóckodás. Egyedül az értesítések és a bejövő hívások jelzésénél van gyakorlati haszna, egyébként pusztán inkább öncélú magamutogatás, amire biztos lesz rácsodálkozás, talán némi vásárlási kedvet is hoz olyanoknak, akiknek ez kifejezetten tetszik, de nem lesz ettől jobb telefon az A5 LED, csak más. Mindezeken túlmenően viszont maga a készülék leginkább átlagos, semmiben nem kiemelkedő, hellyel-közzel hozza az elvárásokat, nem túl izmos, de nem omlik magába, a kamerája bizonyos körülmények esetén rendesen üzemel, de sötétben kimondottan gyenge, az audio képességek sem emelik ki a mezőnyből, üzemidőben sem hoz áttörést, a kijelző sem egy nagy eresztés, ha nem lenne ez a spéci hátlap, akkor tényleg nehéz lenne mellette érvelni, hiszen az 50 ezer forint körüli ár már az a szint, ahol tolonganak a konkurensek is jobbnál jobb ajánlatokkal. Nyilván nem maradhat ki egy ilyen összevetésből a sokszor többet tudó Xiaomi Redmi 4X, ott van a P9 Lite a Huawei-től, a tavalyi Galaxy J5 AMOLED kijelzővel, befutott a friss rendszer ígéretét nyújtó Nokia 3 is, a nagy akkumulátoros LG X power 2, a Meizu M5 is többet tud, de lehetne még sorolni tucatjával a hasonló, vagy sok szempontból erősebb opciókat. Ez persze tökmindegy, ha valaki villogó hátlapra vágyik, akkor az A5 LED-et fogja venni és kész, de ha ez a paraméter nem olyan fontos, akkor érdemes mérlegre tenni a többi lehetőséget is. Kicsit azt lehetett érezni, hogy volt egy jópofa ötlet, de aztán abból nem hozták ki a maximumot és mellette magára a telefonra sem fordítottak elég odafigyelést, pedig még ezzel a hardverrel is lehetett volna sokoldalúbb és érdekesebb készüléket összeütni olyan funkciókkal, amelyek jobban kihasználják a hátlap különlegességét.

Bog

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés