Alcatel A5 LED - lassúzás a fények alatt

Új ötlettel próbálja feldobni az Alcatel a középkategóriát. A hátlap ugyanis teljes egészében képes világítani, amit a gyártó meg is próbál kihasználni bizonyos funkcióknál.

Hirdetés

Multimédia

Legyünk őszinték, az Alcatel A5 LED nem erős multimédiában. A hátlapi kamera azonban nem sikerült rosszul, a felbontás 13 megapixeles, de jó fényviszonyok között összességében rendben van a produkció. Az autofókusz elég lusta, kicsit fakók is a képek, de a vonalélesség megfelel az elvárásoknak, ami leginkább annak köszönhető, hogy az algoritmus nem mossa el a részleteket — így viszont kissé zajosak a felvételek. Ha azonban romlanak a fényviszonyok, akkor rohamosan esik a képminőség is, este jobbára esélytelen értelmes fotót csinálni. Túl sok beállítási lehetőségünk nincs, a HDR-t és a vakut lehet kapcsolgatni, valamint a kijelző megérintésével a fényértéket tudjuk babrálni.

Van egyébként panoráma és éjszakai mód is (őrült hosszú záridővel), illetve egy azonnali kollázs opció, ami négy képből állít össze egy tagolt eredményt, erre mondjuk a legtöbb utólagos képszerkesztő még mobilon is sokkal nagyobb mozgásteret adva képes. Videót Full HD-ban tudunk rögzíteni, optikai stabilizátor nincs, az eredmények elfogadhatók, ha egy helyben állunk, de ha már sok a mozgás, akkor nagyon bizonytalan a kamera, itt egy példa. Az előlapra 5 megapixeles érzékelő került, itt hiába van virtuális szépészeti beavatkozásra esély, a szelfik meglehetősen gyenge minőségűek. És bár van előlapi vaku, az este készült önarcképek inkább csak elrettentésnek jók, itt alul rögtön el is rettentem a nagyérdeműt.


[+]

Zeneileg nem nyújt kiemelkedőt a telefon, az alulra tett hangszóró mondjuk közepes eredményre képes. A lejátszó viszont saját gyártmány, jópofán forgatja az albumborító képét egy virtuális lemezjátszón, de semmi egyéb extrát nem nyújt, a hangzással kapcsolatos extrákat például itt nem is tudjuk babrálni, ahhoz be kell menjünk a telefon beállításai közé, ahol “hangminőség javítása” címszó alatt nem egy equalizert lehet tologatni, hanem ki kell választani, hogy zenét, filmet, vagy játékot élvezünk éppen hangzásvilág szempontjából, ha pedig headsetünk van, akkor milyen típusú (gumiharangos, fülbedugós, fülre illeszkedő vagy fület befedő). Ez mondjuk nem teljesen egzakt egy gumiharangos, fülbedugós tartozék esetén, de szignifikáns eltérést nem okoz egyik, vagy másik opció kiválasztása.


[+]

Egyébként a gumiharangos/zene párosítás adta ki a legjobban, mintha ilyenkor lenne a legtöbb élet a hangzásképben, noha pont egy fülre illeszkedő (egyébként Alcatel márkájú) headsettel is próbálkoztam, mivel a gyári tartozék zenehallgatásra jobbára alkalmatlan. A rádió antennájaként viszont tudjuk használni, hiszen erre is képes az A5 LED, tárolja az állomásokat, mutat RDS információkat is. És persze be lehet kapcsolni zenehallgatás mellé a villogó hátlapot, ahol több séma is kínálkozik és valóban a zene ütemére változnak a fények.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények