- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Telekom mobilszolgáltatások
- Apple iPhone 13 mini - miért nem veszik elegen?
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Megmutatta a Google az Android 16 Material 3 Expressive felületét
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Nagyon erős ajánlat lett CMF Phone 2 Pro
- One UI 8: a kis fejlődés is lehet hangos
- Garmin Forerunner 255 Music - nem csak futóknak
-
Mobilarena
Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.
Új hozzászólás Aktív témák
-
DonCosta
tag
válasz
DonCosta #4909 üzenetére
Sziasztok!
Már régóta keresgéltem és az egyik kérdésemre most megírom a választ, hátha mást is érdekel.
"Multiroom audio házilag" volt a cél.
Többféle hardvert és többféle szoftvert próbáltam. Végül a picorePlayer lett a befutó mind szerver mind lejátszó oldalon. Szervernek beállítottam egy RPi 1B+ -t, vezetékes hálózaton rákötve a routerre (Logitech Media Server fut rajta picorePlayer alapon). Lejátszónak beszereztem néhányat itt a hardveraprón árult RPi 1A+ v1.1 -ből. (az A-s sorozat kisebb mint a B-s, csak egyetlen USB portja van, amibe egy wifi dongle került) Tápot szintén innen a hardverapróról szereztem. Hibátlanul működnek együtt.
Mindegyik lejátszón picorePlayer fut, automatikusan csatlakoznak a szerverre. Squeezer -alkalmazással tudom irányítani mobilrol/tabletről. A Logitech Média Server (LMS)-re telepíthető Spotify addon, Spotty néven ha jól emlékszem. (Sajnos csak prémium előfizetéssel működik) Ilyenkor azonban a telefonról a Spotify alkalmazásból is látszik az LMS szerver így onnan direktben is lehet a zenét küldeni a lejátszókra.
Számomra nagyon fontos volt, hogy ez a megoldás végre jól kezeli a szinkronizálást. Ez valószínű az azonos hardver és szoftver kiépítésnek köszönhető. Szabadon lehet csoportokba rendezni a lejátszókat, vagy külön külön más tartalmat lejátszani. További pozitív érdekesség, hogy ezt annak ellenére megoldja, hogy minden lejátszó a spotify-ról szedi a zenét. Látszanak a különböző szálak, de mégis egyetlen lejátszóként érzékeli az LMS szervert ezért egy sima előfizetéssel működik.
Squeezeren keresztül időzítő állítható be hogy mikor induljon el és lejátsza az éppen bent lévő lejátszási listát, majd mennyi idő múlva álljon le stb...
Hangkimenetre mindenki azt köt amit szeretne/tud/megengedhet magának. Nálam egyik RPi A-n egy Cirrus Logic kártya van ezen keresztül kötöttem aktív hangfalra, a többi a saját beépített jack kimenetén adja le a hangot. (tudom ez nem egy profi szint de kezdetnek, meg pl fürdőszobába megteszi és szépen bővíthető tetszőleges hangkimenetekre)Ha valaki még hozzám hasonlóan érdeklődik olcsón, házilag kialakítható Multiroom Audio rendszer iránt bátran merem javasolni a picorePlayert + raspberry Pi-ket lejátszónak és LMS szervernek egyaránt (LMS szerver eredetileg nálam a synology NAS-on futott, de az megakadályozza a HDD-k leállítását, ezért inkább egy dedikált RPi lett kinevezve erre a feladatra)
Bocs hogy hosszú lett, remélem van akinek ötletet/segítséget nyújt a továbbiakban.
-
DonCosta
tag
válasz
DonCosta #3805 üzenetére
Közben feltettem a kérdést a Raspberry Pi topicban is, ahol az egyik javasolt megoldást a Dual Audio Kodi release használata (pl Libreelec DA, Openelec DA).
Belinkeltem ide is, hátha valaki még keres hasonlót.Illetve van másik megholdás is pl egy ADDON ha nem egyidőben kell a két hangkimenet, csak gyakran váltogatod.
-
DonCosta
tag
válasz
DonCosta #3801 üzenetére
Kipróbáltam az előzmény leírt Cirrus Logic kártyát RPi B+ Libreelec kombinációval. Szépen szól, de van egy kis problémám: nem lehet a felületen úgy beállítani, hogy a HDMI és a kártya valamelyik kimenete (pl analóg) egyidőben adja ki a hangot. Eddig így használtam magában az RPi- t. Zenehalgatáskor a hifit, filmnézéskor a tévét kapcsoltam be. Van lehetőség szerintetek a config.txt -ben, vagy valahol parancssorból ezt beállítani?
-
Patice
Topikgazda
válasz
DonCosta #3801 üzenetére
A gyártó leírása szerint (11. oldal):
"The Cirrus Logic Pi Audio Card contains an on board Class D power amplifier, capable of delivering up to 1.4W per channel, directly to external loudspeakers.
It is necessary to supply auxiliary power to the Audio Card in order to drive external loudspeakers. An external power supply with output voltage of 5V, current delivery capability of 2,000mA, a centre positive power plug of internal diameter 2.1mm, and external diameter 5.5mm.
Note that in this configuration, and with a substantial enough power supply, the Cirrus Logic Audio Card will power Raspberry Pi with a single power input."
Értelmezésem szerint a beépített 1,4 W-os erősítő használható úgy is, hogy a Málnát tápolod meg megfelelően erős (min. 5V, 2A) külső adapterrel, vagy ha nincs ilyened, akkor külön a kártyát is lehet tápolni megfelelő (2,1 + 5,5 mm csatlakozójú) szintén 5V táppal. Ebben az esetben a kártyáról kapja a Málna az áramot.
Új hozzászólás Aktív témák
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Milyen videókártyát?
- NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti (GB206)
- Microsoft Office és Office 365 topic
- Diablo IV
- Milyen házat vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- Bomba ár! Motion F5te Tablet - Intel i7-3667U I 4GB I 128GB SSD I 10,4" XGA Touch I Cam I W10 I Gar!
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi 9, Xiaomi Redmi 9AT, Xiaomi Redmi 10, Xiaomi Redmi 10 2022
- Apple iPhone 14 Pro Max / 256 GB / 88% akkumulátor / 1év Garanciával / Gyári Független
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G2 - i5-5GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- SAMSUNG DDR4 REG ECC 32GB 2400MHz RDIMM szerver RAM modulok, nettó 12991Ft+ÁFA, 1 év gar., több db
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest