Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zord01

    senior tag

    Az árára leszek kíváncsi, meg a grafikus teljesítményére. Az atomok tényleg lassúak voltak eddig...
    Akkor látnám értelmét, ha az ARM-es W8-a tabletekkel lenne egy árban, és teljes W8 futna rajtuk. 50-60 rugóért el tudnám nézni, hogy lassú...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz haxiboy #22 üzenetére

    Mivel most betegeskedek, az ágyat nyomom, az ölemben a legkisebb laptopom, egy Acer Aspire One, egy első generációs Atommal. Lassú mint a xar. Full HD-t nem viszi, talán még a 720p-t sem.

    Anno elég sokat ültem egy irodában, sokszor munka nélkül. Kb 3 éve. Arra kellett a kis gép, hogy az időt el tudjam cseszni vele. Arra tökéletes. Kicsi, könnyű, míg bebootol megkávézok, 80k-volt asszem. Avi filmek, régi játékok, net, simán megy, még honlapot is szerkesztettem vele, ami 600szor 1024-en vicces.

    Most egy még kisebb dologra fáj a fogam. Konkrétan egy Win-es tabletre, de nem RT-s kéne, hanem olyan, amint mennek a Win-es régi játékok. Pl: Red Alert 2. Ha RA2-van, minden van...

    Meg kéne bele 3g modem, hogy wifi nélkül is lehessen netezni.

    Szóval nálam az ARM nem játszik. (Szó szerint ugye:) )

    Viszont egy kérdés:

    Sokan írtátok, hogy AMD AMD AMD...

    Az AMD mostanában mi a fenét csinál? Hoznak ki tök jó mobil procikat (Trinity pl ami IGP-ban alázza az Inteles HD4000-et), meg bejelentették, hogy ők is fognak ultrabookokat csinálni (Legalábbis az ultrabook AMD-s megfelelőjét), azt semmi.
    Se ultrabook, se tablet. Nagyon el vannak tűnve. Ennyire le vannak maradva, vagy csak senki nem áll már szóba velük az ellátási gondok miatt?
    Tud róluk valaki, valamit?

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz =WiNTeR= #26 üzenetére

    No meg Ultrabookok frontján is jöhetne az az UltraThin biszbasz. Ígérgetik már egy ideje.

    (Amúgy a Hondo volt Al Bundy kedvenc filmje... :) )

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz margithid #31 üzenetére

    Hát nem tom... nálam a WP8 meg a Droid nem igazán játszik, mivel az itthoni ökoszisztémába nem tudom normálisan beintegrálni őket. Egy különálló platformként, e-bookot olvasni, netezni, videózni jó, de úgy istenigazából használhatatlan, már ami a lényeget illeti. Munkára meg Good Old Gamezni (újak már nem kötnek le, lehet öregszem plusz kihalnak a régi nagy nevek, vagy átkerülnek F2P modellbe, ami pont hidegen hagy. Játsszon velük facebookfüggő, onlinemágus Pistike).

    Ami az atomokat illeti, úgy van, ahogy mondod, alap dolgokra jó, nálam is jól bírja a gyűrődést, Igazából 2009-ben, mikor vettem nagy királyság volt. Nagyon pici, és nagyon olcsó. Nekem ez a két dolog kellett akkor, mivel akkortájt, még a leggagyibb notik is 150+ körül voltak, egy használható meg 200. Ahhoz képest 80k-ér az ember simán elnézte, hogy lassú. No meg ez kb. harmad akkora volt, mind méretben, mind súlyban, mint az akkori notim (igaz az azért elég combos gamer laptop volt).

    Igazóból ezt ma már vagy egy tablettel akarnám kiváltani (de csak teljes értékű win-nel), vagy egy amolyan Asus Transformer Prime windowsos cuccal. Tehát ultrabook tablet hibriddel.

    Ami az atomot illeti, az is vele a gond, hogy eléggé hajlamos melegedni. Legalábbis az enyém igen. Lehet hogy azóta sokat fejlődtek.

    Ami meg az Intelt magát illeti, szerintem igen is be fog szállni a tablet piacra, mert a jövőben ez igen jelentős üzletág lesz. "Aki kimarad, lemarad" kategória.
    Szerintem még 2 dologra várnak. 1. a tebletes windows, ami mindjárt itt van, 2. hogy a gyártási csíkszélesség még lejjebb menjen, de szerintem ez is max egy év.

    Senki sem tudja a jövőt megjósolni, de szerintem nagyjából lesznek a nagy otthoni gépek, mint szerver, és játékgép, lesznek az okostelók, mint ultra mobil platform, és lesznek az ezek között elhelyezkedő tabletek, ill tablett ultrabook hibridek. Gyanítom a mostani, klasszikus értelemben vett notik eléggé visszaszorulnak, és csak egy szűk réteg fogja használni, akinek mobil platform kell, de nagyobb teljesítménnyel, mint amit egy tablet tud. Tehát leginkább valamiféle munka(és játék)eszköz lesz.

    Én amúgy eléggé úgy hiszem, hogy az ARM visszább fog szorulni, és a tabeltekben is az x86-os prociké a jövő... (vagy nem)
    (Mack fronton meg az Ipad... No question)

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés