Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    intel-nek már van húsba vágó tapasztalata az elodázott válságkezelés következményeiből. Andrew Grove (Gróf András) aki a 60-as évektől az intel-nél dolgozott és a 90-es évek elején mint csúcsvezető vonult nyugdíjba. Anno tanúja volt a céget majdnem megfektető válságnak, amihez hibás vagy elkésett döntések sora vezettet illetve a piac változásainak megkésett felismerése. Erről ír az egyik könyvében (Only the Paranoid Survive - "Csak a paranoidok maradnak fenn" címen megjelent magyarul is). Az intel akkor majdnem elbukott és valószínűleg emlékeznek ezekre az időkre a mostani board tagjai és igyekeznek nem bele sétálni ugyan abba a gödörbe. Így érthető, hogy a cég méreteihez és az iparághoz képest gyorsan igyekeznek reagálni.

    Az új cpu architektúra bevezetése egyenlőre túl magas bekerülési költséget jelent a kapott plusz teljesítményhez képest. Hiszen drága az új Core i7 proci elég drága, ehhez jön még az új alaplap amit szintén arany árban mérnek na meg a ddr3-as ramok amit az optimális sávszélesség kihasználás miatt 3-asával kellene megvenni. Összességében komoly kiadás és bár teljesítményben is jelentős a változás, de közel sem annyira hogy a jelen árak mellett jók legyenek az ár/teljesítmény mutatók. Így egyenlőre béka segge alatt vannak az eladások.
    Ráadásul a globális recesszió miatt a viszonteladók nyakán maradt egy rakat c2d kompatibilis alaplap. A közép és alsó kategóriában az amd még mindig versenyképes, hiszen itt nem a nyers erő a lényeg hanem az ár/teljesítmény. Viszont ez a szegmensen a legnagyobb. Így érthető, hogy árversenyre kényszerül a technológiai fölénye ellenére az intel. Ugyan ez igaz a szerve processzorok szegmensében is. Illetve a dinamikusan fejlődő netbook kategóriában is van az intel atomnak vetélytársa. Tehát annyira nem rózsás a helyzet, szvsz azon csodálkozom, hogy nem 1,5-2 hónappal ezelőtt hallottunk a leépítésről.

Új hozzászólás Aktív témák