Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz Mágus2 #132719 üzenetére

    Na ez jó, köszi az infókat. :R Majd megírom mire jutottam a VCDS-el. Mondjuk ahogy írtam nem lét kérdés, kb. 4-5 havonta valamiért kidobja az agyam, hogy nekem kell olajhőfok(meg vízhőfok, meg olajnyomás, meg turbónyomás, meg bármi amit lehet mérni :D ). Na jó, a tegnapi fellángolásnak oka volt(lehet az 5 hónappal ezelőttinek is, csak arra már nem emlékszem). Szóval tegnap kicsit csapattam egy cimbim A1-esével(182Le/250Nm/S-tronic, asszem cavg motoros, az enyém picit gyengébb ennél :) ), nyomtam egy Bp. Csillaghegy-Szentendre-Pomáz-Pilisszentkereszt-Esztergom(meg később vissza) special stage-t(SS) :DDD, és elég meleg volt az olaj. Pomázig még okés volt, nagyjából 96 és 103 fok között, bár itt még annyira nem figyeltem, de utána ahogy jöttek a kanyarok, és ugye mentem fel a Pilisbe, kicsit elnehezül a jobb lábam, és hát volt, hogy 130 fok fölötti értéket láttam, már amikor lepillantottam a boxban lévő óracsoportra. Igaz nem a „sima” 5w-30-as olaj van benne, hanem valami jobb, nem tudom pontosan milyen, persze nem egy Castrol B353, de azért valami minőségi 10w-60-as, ahogy haveromat ismerem. Na ebből jött a fellángolás, de már „elmúlt” (vagy nem), főleg hogy két helyről is kaptam választ, ettől megnyugodtam. Egyébként meg a megoltás rendelkezésemre állt 5 hónappal ezelőtt is, de akár 15 évvel ez előtt is: kb. Google első találat [link]. :D De én valamiért szeretem a járt út helyett a járatlant(nehezebb/bonyolultabb) választani, de mindegy, már megszoktam. :D

    (#132716) I-sty: Az jó, bár elvárható talán, hogy 200e alatti diesel motor ne egyen már meg ~ezer kilométer alatt szemmel látható mennyiségű olajat. Persze ez így nagyon általános, a motor előéletén(értsd: hogy tartotta karban a gazdája) múlik az egész. Egyébként melyik motor van a tiédben? Az MMI-ből arra következtetek, hogy valami Audiról van szó, mondjuk A1 1.6 TDI-ből van cayc motoros, ez lenne? Csak azért kérdem mert egy Polohoz talán egy ilyen Audit érdemes hasonlítani, mondjuk dízel vs. benzines kb. mint alma a körtéhez. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák