Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz ottkar #33 üzenetére

    Én már arra is kíváncsi lennék, milyen az a téma amit képtelenség a K100D-vel helyesen exponálni, mert túl világos neki. Pláne, hogy a kitobi mondjuk tele állásban F/38-ig rekeszelhető. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy RAW-ból általában azért minimum 1fé-t még elvisel túlexpónak, aztán lejjebb lehet húzni. Szerintem egy átlag plutóniumtöltet felrobbanásának fényképezésére már jó. Termonukleárisra már lehet, hogy nem. De asszem akkor már nem csak a kép égne ki, hanem a szenzor is, és ezen az ND szűrő sem segítene :) Meg egyébként is, minek vacaloljak szűrőkkel egy hidrogénbomba robbanásakor, csak ráfolyna a kezemre :)

    A Városligetben fotóztam egyszer egy földre helyezett reflektort amivel az épületet világították ki. Kitobival, szűrő nélkül. Asszem még csak nem is 1/4000-et kaptam záridőnek.

    Röviden én ezt írnám inkább a kézikönyvbe: Ha a téma túl világos ehhez a felszereléshez, akkor ne fotózza le. Egyébként sem jó fotótéma. ;]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák