Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czimby

    addikt

    válasz V.Stryker #55722 üzenetére

    Nem para csak valószínűleg fölösleges.

    Régen én nem használtam mosót, haem az új láncspray leoldotta a régit szóval jó vastagon fújtam és ennyi nem kellett vele kínlódni :)) Csak anyagilag nem volt egy okos húzás, meg dobálta mindenfelé a sok fölösleget.

    Akkor érdemes takarítani ha tele van porszemekkel és olyan lesz tőle mint a smirgli, na ez koptat.
    De az esetek 90%-ban az O gyűrűk adják meg magukat és bentről szökik ki a kenőanyag, így a csapok kopnak. Emiatt nyúlik a lánc. Ezért kell vigyázni az O gyűrűkre, nem ajánlott a féktisztító és a nagynyomású mosó. A gyártók kifejezetten petrót/kerozint vagy lánctisztító sprayt ajánlanak.

    Szerintem egy szezonban 3x elég takarítani kivéve, ha olyan poros úton megy az ember ami televeri porral akkor indokolt gyakrabban.

    Igazából azt nem értem (mivel itt a többség túrázós emberke), hogy miért nem használtok automata láncolajzót. Otthon kb 10-15e Ft-ból megépíthető, de ha vannak forrásaid akár 5e-ből, utána pedig az olaj filléres költség és nem kell láncot takarítani, fújni stb... :F

    [ Szerkesztve ]

    Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Új hozzászólás Aktív témák