Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bocX

    tag

    Sziasztok!

    Egy Yamaha Neos 50ccm-s robogóról (2000es évjárat körüli,kézi szivatós, kb 6év alatt 16000 kili be lett hajtva, szal erről) lenne szó. Nekem az a problémám hogy a motor durván 4 hónapja nem volt beinditva (ugye itt volt a tél, és nem is voltam otthon) - és most már el sem indul, és folyik belőle az olaj, de nagyon. A helyét néztem, a karburátor telt meg, de ugy durván 3 hét alatt feltelt, és ugye azóta folyik belőle, de a rendes, nyers tiszta olaj folyik ki a túlfolyón. Már szétszedtem a mocát a légszűrőházba is benéztem, oda nagyon minimális került. Nekem a problémám a karburátor szétszedésével van, mivel nem értek hozzá nem merem szétszedni hogy kitisztitsam, pedig ahogy elnéztem nem nagy ördöngösség, de félek nehogy valamelyik bovdennel vagy valamivel baj legyen. Meg benne van a tűszelep, ami szintén attól tart vissza nehogy amikor összerakom, meg/fennakadjon is folyjon belőle megint minden. :( Valaki esetleg igy tud segíteni? :U hogy álljak neki, mire kell figyelni, meg hasonlók, mert én neten nem találtam használható információt. :F

    Jah és hát a problémát folytatva azért nem szabadna az olajnak csak ugy szépen csordogálni a karbiba, mert ha nem megy elvileg nincs szivás, tehát nem értem hogy kerül be oda olaj, mondjuk nemtudom az lehet hogy hogy ez kézi szivatós valahol a bovden nem jó, nem feszit eléggé, mert mint említettem 3-4 hét után nincs beinditva akkor már el sem indul, annyira megtellik a karbi, vagy már öregszik a technika (de elvileg 50000kili megtételéig semmi gondnak nem kell lennie). :((

    Ha valaki tud segíteni, azt megköszönném! :R

    [Szerkesztve]

    sok munka és ugyanannyi lazaság

Új hozzászólás Aktív témák