Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpatrik17

    senior tag

    Nem: férfi
    Kor: 31
    Munkakör: Mechanical Lead Designer
    - Egyedi gépegységek tervezése olaj- és gázipar számára (megawatt-tal bezárólag)
    - 3 fős tervezőcsapat ko-ordinálása,
    + Projektvezetés, ha jól haladnak a tervezési feladatok és a kollégák boldogulnak nélkülem is
    Végzetség: Műszaki Menedzser BSc
    Nyelvtudás: angol közép/tárgyalás
    Bruttó fizetés: 700k (márciusra ígértek emelést, állítólag ~7% körül, ami elszomorító); esetleges túlórát amúgy fizetik
    Egyéb: Karácsonyi bónusz pofára
    Hely: vidék, sajnos ország délebbi fele

    Mostanában szaporodnak itt a gépész kommentek, így gondoltam átváltok én is readonlyból, mert elég aktuálisnak érzem. Munkahelyemmel és fizetésemmel is elégedetlen vagyok, eddigi maradási okaimat nem taglalnám. Elkezdtem kutakodni hasonszűrő lehetőségekkel kapcsolatban:
    - Jól érzékelem, hogy senior mérnökként a bruttó 1 misi mondhatni plafonnak számit gépész területen?
    - Örömmel konstatálom, hogy a HO lehetősége eléggé begyűrűzütt a gépész területekre is, főleg ahol nincs konkrét gyártás. Lakóhely változtatás nélkül mennyire tűnik lehetetlen projektnek ilyen heti max 2 nap bejárással komolyabb pozíciót megcsípni?

    (+1: Picit aggódom a végzettségem miatti megvetésben. Nem volt lehetőségem levelezőn megcsinálni a gépész MSc-t de idén jelentkezem, hátha szeptembertől esetleg egy új környezettel már összeegyeztethető lenne a levelező tanulmány. Szerintetek mennyire ragaszkodnak a gépész végzettséghez ilyen és ehhez hasonló munkakörökben? Úgy gondolom, ha nem jogosultság köteles az adott tevékenység, akkor nem kellene, hogy nagy baj legyen a mostani oklevélen szereplő megnevezésem. Inkább saját megnyugtatásomra gondolom, hogy jól mutatna az a fránya Gépész MSc :))

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz Benny89 #30851 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ! Tartalmas, majdnem minden információt megadtál, amire jelenleg szükségem volt. :R

    Lien:
    Megkérdezhetem milyen szakmérnökit csinálsz és miben dolgozol jelenleg? Azt külön köszönöm, ha számot is raksz mellé. :) Ezek a gépész átképzéses történetek is érdekelnének.

    Citroware:
    Köszi neked is a kommentet. Közben visszakerestem a hozzászólásaid és megtaláltam amit még anno leírtál 4 út dilemmát, merre menj tovább. Hasonló dolgok szaladgálnak az én fejemben is összességében. Úgy látom neked hamarabb (és fiatalabban) beérett a fejed lágya odaát, mint nekem itt Dél-Alfölde sztyeppein.

    1. Maradás, de lassan úgy érzem nincs az a pénz. :D
    2. Váltás multihoz, senior tervezőként. Úgy gondolom elérhető a jobb munkakörnyözet, jobb fizetés, kevesebb felelősség hármas, szinte bármelyik multinál.

    Kiegészítésnek:
    +a. IT vonalra átképzés munka melett
    +b. Gépész maszek tervezés munka mellett (időközönként besegítek gáz- és olajipari tervezésekben, de nincs aláírási jogosultságom)
    +c. Gépész MSc. Ennek úgy érzem szinte csak akkor lenne értelme, ha később valami jogosultságot meg szeretnék szerezni. G-P-T tanúsítvány pl. nyomástartó edénytervezés, stb.

    Jelenleg a 2+b-re hajlok leginkább, de 2+a IT és a 2+c Gépész MSc dolgot se vetem még el. Összességében az IT vonal lenne a legkifizetődőbb, de nagyon a 0-ról kéne kezdeni és az picit elriaszt. ;]

    Econ:
    Valóban, én is úgy látom, hogy a déli régió kuka ilyen téren...

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz fpatrik17 #30850 üzenetére

    Update Májussal:

    1 hét alatt meglett az új hely LinkedIN-en keresztül , viszont mivel április előtt elfogadtam, igy sajnos még tavalyi béreken ment a tárgyalás.

    Nem: férfi
    Kor: 31
    Munkakör: Senior Project Engineer
    Végzetség: Műszaki Menedzser BSc
    Nyelvtudás: angol közép/tárgyalás
    Bruttó fizetés: 910k
    Egyéb:
    - Éves bónusz, azt hiszem 5-15%, ami egyéni és céges teljesitmény függő
    - Cafateria bruttó 550k
    - Biztositások
    Hely: Budapest, multi, hybrid munkavégzéssel (úgy egyeztem meg, hogy 2 napot járok fel Pestre irodába)

    Környezet eddig nagyon bejön, de még csak betanulás. Előző melóhoz képest nagyon stresszmentesnek tűnik ;]

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz 426os #32744 üzenetére

    Köszi szépen és neked is tboy93!

    Mostanában azért elég jól körbekérdeztem ismerősi körökben/HR fronton a gépész pozíciókkal kapcsolatban. Sajnos ez a helyzet... mondjuk fel voltam rá készülve, mert a Hays guide is elég jól körvonalazta a magyar lehetőségeket. Arra viszont még nem sikerült rájönnöm, hogy a Hays szerinti max összeget kínáló cégek hol lapulnak meg! :D Minden meglévő kontaktomtól a középbér, vagy az alatti összegek jöttek vissza keresetként. :(((

    Egyelőre nagyon win a szitu, szinte már bűzlik is! Nem vagyok én ehhez hozzászokva. :D Mondhatni pozícióban és így felelősségben IS "visszább" váltottam, viszont cserébe kaptam sokkal jobb munkakörülményeket, nyugodt éjszakákat és picivel még így is jobb fizetést, mint amit utoljára kínált az exkompanim. (Még lehet a maszek tervezésre is picit több idő fog jutni, de az még a jövő zenéje.)
    Összességében eddig nagyon elégedett vagyok a váltással. :)

    A nem gépész kommenthez Tel Elek-nek: első munkahelyem óta gépész tervezőként dolgozom, az új helyen is a kollégák 90%-a gépész és én is annak vallom magam. Tudom, papiruszon "buta" vagyok gépésznek, de amíg nem kell tervezői jogosultság, kutyát nem érdekli a papír, csak a skillek (legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján...). :R

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz 426os #32768 üzenetére

    +1

    Na látom, jól felkavartam itt az állóvizet. Elnézést nem ez volt a célom. Akkor picit kifejtve, összeszedve:

    Végzettség és szakma témához:
    Műszaki menedzser végzettséggel én géptervezésben dolgoztam 7 évig. Utóbbi időben emelett maszekban bedolgoztam/dolgozok tervező irodának és más magáncégnek is, ahol főleg GPT és GO jogosultsággal rendelkező emberek irják alá a terveimet (amennyiben szükséges). Ezek között Notified Body által ellenőrzőtt nyomástartó edénytervek és csőszakaszok is szerepelnek, továbbá acélszerkezetek és sok más minden mennyiségben.
    Tudom, sok mindenkinek a papir a minden, de én ezt azóta ezt nem igen tudom elfogadni, hogy egy jól menő olajipari cég vezető tervezője gépészMÉRNÖK végzettséggel 10+ év tapasztalttal (BSC+MSC+jogosultságok) kiadott egy olyan tervet, amit csak úgy lehetett legyártani, hogy a hegesztő bennemarad a tartályban. :D (SOHA nem dolgozott gyártás mellett, de ez akkor sem mentség.)

    Sulihoz:
    A +5 db tárgy pótlása, hogy megfeleljek gépészmérnöknek már többször megfordult a fejemben, de a kevéske szabadidőmet eddig mindig inkább munkára és tapasztalatszerzésre forditottam. Őszintén a puszta tudattól h*nyok, hogy Matek 3 meg egy-két töltelék tárgy miatt visszamenjek egyetemre + államvizsgázzak és szakdolgozzak egy olyan titulus miatt, aminek gyakorlati haszna annyi lenne a valóságban, hogy X év múlva alá is irhassak. :D

    Új munkahely és Senior megnevezéshez:
    A Senior pozció itt azért járt, mert 5+ éve Gáz és Olajiparban dolgoztam hasonló területen. A diplomám pedig semennyire sem érdekelte őket, mivel látták, hogy értek ahhoz, amihez kell. :)

    +mégegy, de ez már nagyon off:
    Interjúztattam kétszer Gépész MSc-s srácot is. Az egyik alapból leves volt, a másikkal szerencsére tudtam fél évig együtt dolgozni. Utóbbinál láttam, hogy nagyon jó műszaki alapot adott az egyetem, de a tervezéshez szükséges látásmódot és gondolkodást nem sikerült ott se összehoznunk hosszútávon. Javasoltam neki a szimulációs irányt máshol, azóta is abban dolgozik külföldön. :K

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz fpatrik17 #32742 üzenetére

    Nem: férfi
    Kor: 32
    Munkakör: Senior Project Engineer (nem IT)
    Tapasztalat: 8 év
    Végzetség: Műszaki Menedzser BSc
    Nyelvtudás: Angol közép/tárgyalás
    Bruttó fizetés: 975k
    Egyéb: bónusz 10% (bár idén több lett) + 550k Caf. + Medicover + Balesetb.
    Hely: Budapest, multi, hybrid munkavégzés (heti 3 HO)

    7% emelés, elégedett nem vagyok, de nagyjából erre számítottam. HAYS sáv alatt vagyok, viszont egyelőre tetszik a meló.

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

Új hozzászólás Aktív témák