Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    üdvözlet!
    sajnos nem találtam megfelelő topicot, és talán a legtöbb szakember itt lelhető fel:
    van egy ilyen hifim [link] és az egyik hangszóró egy ideje néha berecseg, most az előbb azonban igen határozottan jelezte, hogy valami baja van (leginkább laptopről küldöm rá a zenét úgyhogy ki is kapcsoltam azt az oldalt)
    a "baj" leginkább abban merül ki, hogy recseg illetve néha elhalkul, néha meg pillanatokra vagy akár hosszabb időre nem is szól. ha rajta van a basszus és valami ezt kihasználó szám megy éppen, akkor meg mintegy "visszhang" utórecseg.
    ilyenkor, ha kicsit változtatok a hangerőn (leginkább határozottan felfelé:) ), az segít, de csak pár percig, rosszabb esetben másodpercig, ha visszaállítom a kívánt értékre, elkezd recsegni ismét.
    próbáltam már hogy hátha a hifihez nincs jól csatlakoztatva (bár már vagy 5-6 éve biztosan uyagnúgy van az egész rendszer), de ott minden rendben volt.
    jelentheti azt ez, hogy meghalta magát a hangszóró? ha igen, akkor mit érdemes vele csinálni? úgyértem: érdemes még erre (a javításra) pénzt költeni, vagy többe kerülne, mint amennyit az egész cucc ér és inkább vegyek egy új rendszert?

    [ha új rendszer kell, akkor itt a topic témájába illő kérdés: kb. 50ezerig bezárólag van olyan egyszerűbb házimozi, ami hifi célokat szolgálva remekül tudna működni? esetleg ennyi pénzért még jobban megéri hifit venni?]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Pyzoo #8772 üzenetére

    azt a kábelt csekkoltam, nem a legjobb, de egyrészt a másik hangszóró remekül szól, másrészt amikor az volt rossz, akkor másképpen recsegett/sercegett/búgott:) (azóta már kicseréltem a kábelt)
    mind a 3 hangszóró néma a dobozban, ez akkor azt jelentheti, hogy az a bizonyos forrasztási pont gyengélkedik?
    mitől tud megfőni egy hangszóró?:) hosszabb ideig még sosem volt maximumon (pár zenét pár mp. erejéig teszteltem már, de az ilyen alkalmak félévente egyszer vannak és akkor is csak nagyon rövid ideig) a hangerő, a házban meg viszonylag egyenletesen 23 fok van télen-nyáron...esetleg még az baj lehet, hogy reggel kb 10-11-ig évszaktól függően rásüt a nap? :U

    megbízható műszerészt sajnos nem ismerek, Bp II. ker, Solymár térségében tud esetleg valaki?

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz BBéci #8773 üzenetére

    hehe, ez a mostani szerintem nem is volt 50, igaz talán 6 éves lesz az idén nyáron, de a hangminőségével nem volt semmi bajom:)
    mondjuk az igaz, hogy ami 6 éve 50 volt, most már simán lehet 65-70...
    de akkor azt mondod, hogy mondjuk egy ilyen cuccot [link] és a hasonlókat felejtsem el (annak ellenére, hogy mondjuk ez a linkelt cucc összesen 330wattos, és van hozzá külön 55wattos subwoofer, míg amit javasoltál, az csak 2 hangszórós és összesen 150wattos?)
    nem igazán értek a témához, más összehasonlítási alapom meg eddig nem volt :B

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Diplomata #8783 üzenetére

    megcseréltem a kettőt tegnap este, azóta nem csinál semmi rosszat. végülis így sem rossz, ha így kibír még 6 évet akkor utána már nem fogok sajnálni elkölteni egy adag pénzt egy másikra:)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Vidala #8787 üzenetére

    az igazat megvallva egyszer pl. fejhallgatóknál végignéztem a sort, 5 ezertől 100ezerig, de nálam a 60 és 100ezres között már nem volt nagy különbség:)
    persze én is érzékelem a különbséget a laptopom beépített hangszórói és a sok.1-es bose hangrendszer között, de mondjuk nem tudom hogy az 50 és 70ezres között bármi különbséget is tenni tudnék-e. persze majd kipróbálom (bár most épp megint működik a jelenlegi), meg próbálgattam is már persze, a sok milliós hangcuccok nyilván rám is erős benyomást tettek, de ennyit még nem szeretnék rákölteni.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Diplomata #8783 üzenetére

    na az előbb megint elkezdett recsegni, és a másik hangfal, tehát a hifi központi egységével lesz a gond :(
    a sony hifik javítása nagyon sokba szokott kerülni? :U

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Diplomata #8816 üzenetére

    Én ennél a tipusnál maximum 7-8e Ft-ot szánnék javításra.
    köszi, ezt mindenképp figyelembe veszem :R

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Vidala #8796 üzenetére

    most, hogy kiderült, hogy a hangfalak jók és a hifi maga a halódó, elgondolkodtam azon, hogy mi van akkor, ha a hangfalakat megtartom, és 50e körül egy erősítőt veszek csak.
    kérdés, hogy erre rá lehet-e kötni a meglévő hangfalakat? ha rákötöm az nem "gányolás", ami után kérdés, hogy másodszorra is be tudom-e majd kapcsolni?

    ja, és egy ilyen erősítő mennyire használható cucc?[link]
    illetve létezik olyan erősítő, amiben rögtön van egy cd lejátszó is? keresek, de egyelőre nem nagyon sikerült találnom :U

    #8818) Diplomata
    oh, még annyit ér? :DD nem gondoltam volna, ezek szerint más elektromos cuccoknál jóval jobban tartja az árát...

    [ Szerkesztve ]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz BBéci #8820 üzenetére

    az árukeresőn találtam a termékre, és náluk (a pixmanian) volt a legrészletesebb a technikai leírás. amúgy én sem tervezek rendelni tőlük, másfél hónapja vettem egy fotómasinát, már akkor lebeszéltek róla:)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz Diplomata #8822 üzenetére

    valóban, tényleg sosem volt házimozim, csak ha ez a mostani hifi kimúlik vagy nem találok hozzá szakembert (van itt a környéken egy mindenes szaki, de arra egy tavaly év végi eset óta nem nagyon bíznél semmit), akkor gondoltam, váltok, nem gond az ha jobban szól:)
    egy ilyesmi cucc [link] teszem azt a te lejátszóddal összekombinálva, esetleg még hozzágányolva a meglévő hangfalakat :DDD milyen lehet?

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Aktív témák