- Nem nyílnak a Foldok?
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Google Pixel topik
- Ár-érték bajnokot avatott a Poco?
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- iOS alkalmazások
- Telekom mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- Úszáshoz szánt fülhallgató a Xiaomitól
- Okosóra és okoskiegészítő topik
-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Csontbrigád #41348 üzenetére
Ha laptop, azon a RAID is kérdéses, mert nem biztos, hogy a mind a kettő SSD menne RAID-ben, vannak laptopok, amiken ez nem lehetséges (egy második SSD-t némelyik csak cache drive-ként tud kezelni), amelyikeken igen, azokon is válogathat a vezérlő. Így a laptop pontos típusát kéne tudni. Megpróbálhatod, de sokra ne számítsál. Ha nem megy, akkor sem kell elkeseredni, használod a két SSD-t külön-külön, SATA2-őn, már akkor is sokat javul majd a virtuális gépek sebessége a HDD-hez képest, mindenféle RAID nélkül is.
Így én a helyedben inkább az 1×500 GB SSD-re mennék rá.
-
Frawly
veterán
válasz
Csontbrigád #41345 üzenetére
Ez nem sebességhatártól függ, hanem felhasználástól, mennyire van olyan spécibb felhasználásod, ami nagy fájlokkal dolgozik.
Egyébként arra jó lehet a RAID0, hogy SATA2-es gépből kicsikarjál egy kis plusz sávszélességet, ha a SATA2 korlátozza a felhasználásodat. Ezt leszámítva nem szenvednék vele, ha valódi nagy lemezsávszél kell, vegyél egy új platformot, ami normálisan támogatja az NVMe-t, és vegyél bele egy erős NVMe SSD-t, pl. 970 Evo Plus.
SATA1-hez meg végképp felejtsd el a RAID-ezést. Ilyen régi csati csak nagyon régi lapokon szokott lenni, ahol a proci korlátoz, jól írják. Elvileg ilyen gépekbe is lehet SATA3 kártyát tenni, de se árban, se tényleges sebességnyereségben nem éri meg.
Ami a TRIM-et illeti: arra jó bármilyen teljes Live rendszerrel rendelkező disztró, ami az adott gépen bootol, legyen az Ubuntunak bármilyen újabb variánsa, Mint, Manjaro, vagy amit ismersz és tetszik. A lényeg, hogy legyen rajta terminál, meg az util-linux csomag legyen fent rajta, amiben benne van az fstrim parancs. De még akár grafikus Live felület nélküli netinstaller linuxok is működhetnek, pl. Arch, vagy akármi, csak akkor terminál helyett konzolon adod ki a sudo mount és sudo fstrim -a -v parancsokat.
-
válasz
Csontbrigád #41345 üzenetére
SATA1-nél meg biztos vagyok benne ,hogy a proci lenne karcsú.
-
válasz
Csontbrigád #41343 üzenetére
Felhasználás során nem fogsz tapasztalni érdemi sebesség különbséget a Raid mellett.
-
Ice&Lime
veterán
válasz
Csontbrigád #15682 üzenetére
Szép. Rendben van.
-
worxland
addikt
válasz
Csontbrigád #10353 üzenetére
Az alvó mód a háttértáraknak kikapcsolással egyenértékű.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
Csontbrigád #10353 üzenetére
Mindegy hányszor kapcsolod be/ki. Az írt adatmennyiség a lényeg.
-
válasz
Csontbrigád #8602 üzenetére
Játékoknál csak a CPU-ból profitálhatsz, mert az SSD sebessége itt már lényegtelen. ( ezek a sebességkülönbségek semmilyen kihatással nincsenek egy játékra sem)
Ettől függetlenül én nem hajtanám a CPU-t, maradna a 3 mag és nem kell AMD driver. -
válasz
Csontbrigád #8582 üzenetére
Ennél azért valamennyivel magasabb értékeknek kellene lennie. Ennek 3 oka is lehet, így "hirtelen":
1. a lila alaplapi SATA portra kötötted az SSD-t -> kösd át a legkisebb sorszámú kék SATA csatira
2. Az unlocked CPU hatása ez, az egész alaplapra/OS-re (mert ugyebár az egy x3 720-as CPU, csak "be lett kapcsolva" a 4. mag a BIOS-ban) -> BIOS-ban állítsd vissza normál 3 magra
3. az esetlegesen bugos AHCI ROM, amin az F9 Beta BIOS-ban javítottak valamit -> BIOS frissítés, de ezt nem javaslom! Még ha ez is lenne az oka a lassabb eredményeknek, akkor sem kell felpakolni, mert lehet, hogy a sebességek rendbejönnek(amiből amúgy sem veszel észre semmit), de lehet, hogy lesz egy instabil rendszered. Ha a tanácsom ellenére belevágsz, azt kizárólag saját felelősségre tedd!!!aelod
Másik, stabil, nem húzott gépben kipróbálni, ha ott csontra fagy a rendszer, akkor mehet vissza gariba. -
Qru
MODERÁTOR
válasz
Csontbrigád #7279 üzenetére
Maradjon az utolsó végleges bios.
-
válasz
Csontbrigád #7279 üzenetére
Igen, ez 2 esélyes, mivel a béta BIOS-ban AHCI ROM érintett. Ennek ellenére elsőre ne frissíts erre a béta BIOS-ra, csak legvégső esetben, ha valami probléma merülne fel. (1. hozzászólásban van telepítési segédlet, azt olvasd át)
Slownz
Nézz rá Hard Disk Sentinel-el (Áttekintés fül) vagy SSDOK-al. Ha pl BIOS-ban látszik a meghajtó, de Windows alatt meg nem, akkor lehet egyéb egyszerű magyarázata a dolognak, pl az előző tulaj pl Linux-ot használt és csak leformázta a meghajtót. Ilyenkor a Windows nem jeleníti meg a meghajtót, mert pl ext4 fájlrendszert használ(amit a Windows nem kezel). Ilyen esetben csak a lemezkezelőben ill. egyéb célirányos szoftverekben "látszik" csak a meghajtó. Ha a fent említett progik sem látják, akkor egy másik gépben is ki kell próbálni, ha ott sem működik, akkor kérd vissza a pénzed(ha lehet)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Kingmax 2x2GB DDR3 RAM eladó
- LG 48C3 - 48" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen6 CPU
- Frederick Forsythe: Isten ökle (nem olvasott)
- T Phone Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 65QNED86T / 65" - 164 cm QNED / 4K UHD / 120Hz & 3ms / HDR 10 Pro / FreeSync Premium / HDMI 2.1
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest