Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mister_X

    nagyúr

    Hajónapló, 17-01-3304-1134

    Már harmadik napja mást sem csinálok, mint megállás nélkül szállítom a bizalmas föderációs adatokat az isten háta mögötti két állomás között. Megmondom őszintén, nem tudtam, hogy mire vállalkozom - ennél unalmasabb feladata talán csak az élelmiszert szállító futároknak lehet, de még nekik is “jobb”, izgalmasabb az utazással töltött idő, ha becstelen űrmartalócok szeme csillan fel a szintetikus élelmiszerek láttán. De itt tényleg nincs semmi, ami feldobná ezeket a fordulókat. Az állomásokon már-már ismer mindenki, kinyújtott kezekkel és random pacsikkal fogadnak minden egyes folyosón, a bárban pedig már a hírhedt szakadár és kalózbandák tagjai is a poharukat emelik. Mernék is nem tenni, egy kisebb rendszer éves GDP-jét ezen két állomásnak adományoztam apránként, csak a látszatja nincs meg. A múltkor megkérdeztem “a kopaszt” (az irányító frakció frontembere az állomáson), hogy mi az istennek kell vagy az én hajóm fedélzeti számítógépén és esetenként ódivatú fizikai hordozókon átvinnem fényévekkel arrébb kényes információkat, amikor galnet alhálózaton meglenne mindez egy pillanat alatt. Nos, a válasz az volt, hogy a falnak is szeme van, nem tudnak száz százalékos védelmet biztosítani és akár rossz kezekbe is kerülhetnek ezek az adatok. És hogy ez nekik megéri-e? Fogalmam sincs, én viszont igyekszem gyűjteni a plecsniket az Auxiliary rangom növeléséhez, mert lelki szemeim előtt már egy vadiúj Federal Corvett lebeg... talán egy vagy két napon belül már vége is lesz ennek a szenvedésnek.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Új hozzászólás Aktív témák