Hirdetés

2019. február 20., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-10 21:33:39

Mobilarena

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#8001) zolee0307 válasza Dzsek (#8000) üzenetére

zolee0307
(őstag)

És hogy lehet, mert még nem találkoztam ezzel?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\

(#8002) Dzsek válasza zolee0307 (#8001) üzenetére

Dzsek
(tag)

Jó kérdés. Én a Viperemre, Cobrámra, T6-omra is raktam ilyeneket anno.

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8003) Ry0K3N válasza baphomet (#7996) üzenetére

Ry0K3N
(senior tag)

Miért nem egyforma az összes RES? Vagy mi alapján dől el milyen hajókat spawnol? Azt hittem teljesen random a dolog.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#8004) duvi válasza zolee0307 (#8001) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Outfitting/Livery fülön lehet festeni és matricázni a hajókat. Festés még nem minden típushoz van, de folyamatosan bővül a lista. Mercenary Edition tulajoknak a csomagjukhoz jár ajándék festés + matrica. Webshopból lehet további festéseket vásárolni. Matrica minden típusra elérhető, a rankunk alapján:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8

(#8005) baphomet válasza Dzsek (#8000) üzenetére

baphomet
(senior tag)

Clipperre a legutóbbi patchig a Gutayama nem engedélyezte, hogy a tulajdonosa csak úgy összefirkálgassa. :)

(#8003) Ry0K3N Nem teljesen egyformák a RES-ek. Olyan rendszert érdemes keresni ahol nagy a népesség (több hajó van RES-ben), és alacsony a security szint (kevesebb zsaru bukkan fel, nem zavarnak a vadászatban). No meg az sem árt, ha a közelben van állomás, hogy minél kevesebbet kelljen utazni az újratöltéshez.

[ Szerkesztve ]

(#8006) zolee0307 válasza duvi (#8004) üzenetére

zolee0307
(őstag)

A mercenarys dolog az tiszta, nekem is olyan van. Csak ezt a rank matricát nem tudtam. Köszi! Majd este megnézem.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\

(#8007) Diopapa

Diopapa
(PH! kedvence)

Üdv! Napi kérdés rovatunk. :) A Frontier fórumot bújva talált valaki olyan topikot, ahol xls-ben vagy csv-ben ott vannak a naprendszerek 3D-s koordinátái? Egyszer még a béta alatt egy pár ezres listát felraktak a devek. Azóta láttatok ilyesmit?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8008) rtitusz válasza Diopapa (#8007) üzenetére

rtitusz
(őstag)

Mind a 400 milliárd csillag koordinátái? :Y :R :C Az kemény lenne, még XLS esetében is gigabájtokról beszélnénk. :D

[ Szerkesztve ]

(#8009) Diopapa válasza rtitusz (#8008) üzenetére

Diopapa
(PH! kedvence)

Nem kell minden csillag, elég, ahol állomások vannak. Ilyesmi kéne.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8010) duvi

duvi
(Topikgazda)

A fejlesztők meghirdettek egy selficam közösségi megmozdulást a Twitter oldalukon. Ha van kedvetek és időtök, akkor most péntek vagy szombat este (márc 27-28) 20-21 óra közötti időpontra szervezünk egy találkozót, Aulin/Aulin Enterprise állomáson. Aki eljönne, az kérem, hogy jelezze az alábbi topicban: Jelentkezem

Samsung Galaxy S8

(#8011) gigafun válasza duvi (#8010) üzenetére

gigafun
(senior tag)

20-21 óra CET, vagy Galactic Time (amit a hajó órája mutat)?

(#8012) rtitusz válasza gigafun (#8011) üzenetére

rtitusz
(őstag)

Avagy GMT, mert azt használják. :)

(#8013) duvi válasza gigafun (#8011) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Jogos a kérdés, mivel van aki külföldön él/dolgozik :K . Magyarországi időszámítás alapján GMT+1, 20-21 óra között lenne a találkozó (ha jól sejtem a hazai játékosok azért többségben vannak).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8

(#8014) Kronus válasza duvi (#8010) üzenetére

Kronus
(tag)

Bakker... én meg pont most adtam el a Pythonom mikor fotózás lesz... :(((

(#8015) gigafun válasza rtitusz (#8012) üzenetére

gigafun
(senior tag)

GMT=Galactic Mean Time.
Egyszer eszembe jutott, hogy miért nem lehet saját időzónára átállítani a hajó óráját, és a Frontier fórumon írta valaki, hogy a galaxisban nincsenek időzónák, és a hasonló találkozók miatt jó a GMT.

(#8013) duvi
OK. Tehát 19-20 óra GMT. :)
Én még nem tudom, akkor épp hogy alakul az este a család miatt, de ha tudok, ott leszek. Ezért most nem is írom be a másik fórumra.

[ Szerkesztve ]

(#8016) duvi válasza duvi (#8010) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Aki eltud jönni, annak ma este (márc.25) itthoni idő szerint 20-21 óra között, fotózás főpróba Aulinban! Játékban is Duvi a nickem. Ha meghívtok friend listába, akkor könnyebben tudunk kommunikálni és wingeket csinálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8

(#8017) gigafun

gigafun
(senior tag)

Ma majdnem megvolt a negyedik pukk. :)
Épp kilőttem az utolsó Fedet a közelben, indultam vissza a tömegbe, pajzsom majdnem nullán, aztán egy kicsit meglepődtem, mert 13 Fed hajó kezdett lőni rám egyszerre. Lehet, hogy egy kicsit felbosszantottam őket? ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8018) gigafun

gigafun
(senior tag)

Ilyet látott már valaki?
SC-ben teljesen belassul, de csak openben. Soloban nem.
[link]

(#8019) gigafun válasza duvi (#8016) üzenetére

gigafun
(senior tag)

Esetleg fel lehet menni TS-re.

(#8020) gigafun

gigafun
(senior tag)

Szerintem ma véget ér a Spear of Lugh.

És 10 percen belül frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#8021) duvi válasza gigafun (#8019) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Természetesen használhatjuk az EDHU Ts szerverét.

Más: Wings Update 1.2.06

"Hi everyone,

The Galaxy servers will be down from 3PM GMT for up to 30 minutes to allow us to update to Elite: Dangerous 1.2.06. See the full list of changes below:

Client Changes:

- Stability fixes for wing invites in cases where invites get through but only exist for a second
- Stability fix for low level thread deadlock
- Crash fix and better error handling for TrackIR
- Fix crash caused by trying to get a system address from a name before it was ready
- Fixed all the inconsistent canopy health values
- Fix for ship internals no longer listed
- Move JEPOCHAL-G OUTPOST away from planet so it can be reached
- Move Castellan Station away from Lave 2 to prevent people not being able to supercruise away
- Fix erroneous (empty) messages about combat bonds
- Put in a clamp to eccentricity in the constructors of orbits
- Fix for auto generated news malformed string
- Fix typos in Leestian Evil Juice description

Server Changes:
- Unblock the queue of minor faction influence changes from missions ending in certain star systems
- Allow exploration data to be listed and sold for certain commanders
- Automated the start and end of faction states of war and election
- Minor factions in a conflict can only take influence from other factions in the same conflict
- Fix to allow Commanders to remove old Albino Mammoths from their cargo holds
- Fix to allow Commanders to reject invitations to join other Commanders' private groups
- Stock the last few remaining ships and modules at Jameson Memorial
- Clear out ships' refinery buckets when removing a refinery module

Thanks guys!
Ed "

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8

(#8022) gigafun válasza duvi (#8021) üzenetére

gigafun
(senior tag)

Kösz, épp ezt kerestem. :R

(#8023) duvi válasza gigafun (#8022) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Ha nem találnátok a címet, akkor elég megnyitni az EDHU kezdőoldalát és a felső sorban láthatjátok a TS szerver direkt linkjét:

Samsung Galaxy S8

(#8024) rtitusz válasza gigafun (#8018) üzenetére

rtitusz
(őstag)

Egyszer találkoztam ilyennel. Alig értem el egy állomásra, mert az állomás gyorsabban halad a föld körüli pályáján, mint ahogy én mentem. Szerintem bug.

(#8025) Tharus válasza duvi (#8016) üzenetére

Tharus
(lelkes újonc)

Igen a rang festésekre gondoltam.

Duvi bejelöltelek barátnak a játékban. Ma én mennék 20 órára Aulinba. Remélem leszünk egy jó páran, mert egyedül semmi értelme. Arra az oldalra nem vagyok be regisztrálva, úgyhogy légyszi tegyél be engem is a listába. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8026) gigafun

gigafun
(senior tag)

Úgy döntöttem, hogy Lugh-ban már nem fogok feljebb jutni, ezért ma kísérletezgettem egy kicsit.
Kidobtam az összes SCB-t, és rogyásig telepakoltam az Asp-et Hull Reinforcement Package modulokkal. Plusz van ugye a Military Grade armor. Ez most úgy néz ki, hogy összesen 6 HRP, a gyári páncél értéke 210, ehhez jön egy Cl5(240), 3*Cl3(3*60) és 2*Cl2(2*30) HRP. Így a teljes páncél értéke 690. Csak az összehasonlítás kedvéért az Anaconda gyári páncéja 525.
Az eredmény:
[link]
Szinte nulla pajzszsal estem a Pythonnak, és 80% hullal sikerült végezni. Persze tudom, hogy ez csak Competent volt, de majd keresek erősebbet is. Aztán jött a következő, ugyan így, de ott már fogytán volt a meggymagom, ráadásul még ketten rám szálltak hátúlról, és ha kilövik a hajtóművet, nézhetek. Úgyhogy tudomány ide, kísérlet oda, 35%-os PPvel ott hagytam a másodikat és léptem. Így megúsztam 58% hullal.
A korábban belinkelt video is ennek a kísérletnek a része, ahol 13-an estek nekem egyszerre. :)

A tanulság számomra az, hogy ha nem szándékosan ilyen eszetlenül rohanok a tűzvonalba, akkor nagyon kemény ez a hajó így felszerelve.

Ha megjön a fizu, veszek még egy 6A pajzsot, és akkor kész az Asp.
Egyre jobban szeretem ezt a hajót. :)

(#8023) duvi
Én a changelog-ra gondoltam, de valakinek ez is hasznos infó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#8027) duvi válasza Tharus (#8025) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Játékban is Tharus a nicked?

Samsung Galaxy S8

(#8028) rtitusz

rtitusz
(őstag)

Ha vége lesz a Lugh eventnek, és megkapom érte a pííííínzt, akkor már nagyon közel lesz az új dráágaszááágom: ED:Shipyard - Fer-de-lance 80 mihály, de ez így elég kemény csapásmérő eszköz lesz.

(#8029) zso79 válasza rtitusz (#8028) üzenetére

zso79
(őstag)

Ha nem kell KWS és chaff, akkor inkább tegyél fel 5db A-s és 1db C-s shield boostert, jóval erősebb pajzsot kapsz ;) Ha kell, akkor 1db chaff és egy D-s KWS mellett még mindig ki tudod hozni ezt a pajzs erősséget.

(#8030) gigafun válasza rtitusz (#8028) üzenetére

gigafun
(senior tag)

Elég durva. Főleg a 6 SB.
Szóval Te is a fizetésnapot várod? :)

(#8031) cunnir válasza rtitusz (#8028) üzenetére

cunnir
(fanatikus tag)

Jó konfig én is ilyesmit akarok csak várom a fizetést :C

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8032) rtitusz válasza zso79 (#8029) üzenetére

rtitusz
(őstag)

Basszus, el is felejtettem. KWS kell, chaff az szerintem felesleges. De megint az árammal kell sakkozni. Minél erősebb a SB annál kisebb a hatásfoka, ezért jobban jár az ember, ha több gyengébbet rak fel. Persze ha van áram, akkor mehetne az A-s is.

[ Szerkesztve ]

(#8033) gigafun

gigafun
(senior tag)

Nem tudom, másnak is eszébe jutott-e már, de esetleg néha tarthatnánk házi PvP harci gyakorlatokat. Persze csak barátilag, modjuk 50% hull-ig, vagy valami ilyesmi. Így éles helyzetben, de biztonságos körülmények között mindenki felmérhetné a saját, és hajója képességeit.

(#8034) zso79 válasza rtitusz (#8032) üzenetére

zso79
(őstag)

Mit értesz az alatt, hogy kisebb a hatásfoka? Teljesítmény/fogyasztás aránya mindegyiknek kb.16%! A teljesítény/súly arányban van egyedüli eltérés, de az meg úgy sem érdekes. Ha azt rakod fel amit írtam, akkor belefér a chaff + kws és ugyanott vagy, mint az eredeti konfigoddal ;)

[ Szerkesztve ]

(#8035) Tharus válasza duvi (#8027) üzenetére

Tharus
(lelkes újonc)

Tharusz néven vagyok bent.

[ Szerkesztve ]

(#8036) rtitusz válasza zso79 (#8034) üzenetére

rtitusz
(őstag)

~2,1x-os szorzó van rajta jelenleg (1,16^2*1,12^4), ezt 4db A-s SB-el lehetne kihozni(mindegyik 1,2x-es szorzó), és való igaz, hogy az még fel fér (igazad van, nem romlik a teljesítmény/áram arány), azonban ezek mellé már a chaff és a D-s KWS fogyasztása nem fér el. Az 5db A-s és 1db C-s shield booster meg nem megy el ennyi árammal, amennyi maradna neki, ha KWS és chaff nélküliben gondolkozom. Vagy csak nem tudok jól legózni.

[ Szerkesztve ]

(#8037) zso79 válasza rtitusz (#8036) üzenetére

zso79
(őstag)

De elfér, csak kapcsold ki a cargo hatchet! Az fsd-t, interdictort és a fuel scoop-ot meg rakd kisebb prioritásra. Így 20,28MW-nál jársz ;) Ja és most látom, hogy az első hozzászólásomban elírtam, nem 5, hanem 4db A-s booster + 1db C-s, így 912-es pajzsod lesz (20,38MW)

[ Szerkesztve ]

(#8038) rtitusz válasza zso79 (#8037) üzenetére

rtitusz
(őstag)

Köszi, közben rájöttem mi a gond. pl. az E:D Shipyard-on nem tudom kikapcsolni a cargo hatch-et :W , és ott is van kis difi. Köszi! :C Már csak milliók kérdése a hajóvásárlás. :D

[ Szerkesztve ]

(#8039) zso79 válasza rtitusz (#8038) üzenetére

zso79
(őstag)

Ki tudod kapcsolni, ott van legfelelül a kiválasztott hajó neve mellett ;) (erre én is csak a közelmúltban jöttem rá :D )

(#8040) Rakamaz válasza _Kondor_ (#7925) üzenetére

Rakamaz
(kvázi-tag)

Három napja nem tudtam belépni "Could not connect to matchmaking server" hibával. A mai frissítéssel helyre állt a rend és zártam a ticket-emet, de időközben a support-tól nem kaptam reakciót.
Korábban is volt ticket-em egy jelentéktelen hibára, de kb. 2 hónap alatt válaszoltak, hogy ha továbbra is fennáll a hiba nyissak egy újjat. Köszi! :(( Nem tudom hogyan működik a support, valakinek pillanatok alatt válaszolnak, valakit meg lesz..nak.
Hát én nem adok nekik +-t, még kicsit sem :P

(#8041) rtitusz válasza zso79 (#8039) üzenetére

rtitusz
(őstag)

Hajjjjjjjjj :W . Nem értettem, hogy a hajón mi fogyaszt alapból 0,6 KW-ot, de gondoltam biztos a monitorok, fények hologrammok és kijelzők. :D

AAABD lesz az 5 SB, és mellé egy KWS pont elfér. Ha AAAAE+KWS-t használok, ugyan ott vagyok, de az előbbi hajszálnyival erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#8042) zso79 válasza rtitusz (#8041) üzenetére

zso79
(őstag)

Azt tudjuk, hogy az FDL tud-e mass lockolni?

(#8043) rtitusz válasza zso79 (#8042) üzenetére

rtitusz
(őstag)

Nem úgy van, hogy minden hajó tud, és a saját tömegétől függ, hogy kiket? És nem is igazi mass lock, mert el lehet kezdeni beizzítani az fsd-t, csak max egy évig tart, ha sidewinderrel akarsz elstartolni egy anaconda mellől.

(#8044) gigafun válasza rtitusz (#8041) üzenetére

gigafun
(senior tag)

Ma is tanultam valamit. :R :R
Eddig azt hittem, az a 600.000 watt a kávéfőzőnek és a minibárnak kell. Ezért nem mertem kikapcsolni. :)) :))

(#8043) rtitusz
Én is úgy gondolom, hogy a tömegarányokon múlik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8045) zso79 válasza rtitusz (#8043) üzenetére

zso79
(őstag)

Korábban pl. a Clipper egyáltalán nem tudott, ezt javították is valamelyik patch-ben. FDL-ről nincs infóm, de remélem mindjárt jön Duvi Admirális és kiokosít minket :)

(#8046) gigafun válasza zso79 (#8045) üzenetére

gigafun
(senior tag)

Szerintem Duvi mester most épp a Vipert sminkeli a fotózáshoz. ;)
Még én is szeretnék elugrani oda, ha a család engedi. :)

[ Szerkesztve ]

(#8047) Tharus

Tharus
(lelkes újonc)

Az én hajóm ilyen, http://www.edshipyard.com/#/L=603,4yH4yH7u57u50mI3wK0_q0_q,2-9iAA887_9Y8I6k,0Bk7Um07207205U7fE0nE2Uc
Ha valakinek van jó tippje szívesen fogadom.

Ja, és lassan indulok Aulinba :)

[ Szerkesztve ]

(#8048) gigafun válasza Tharus (#8047) üzenetére

gigafun
(senior tag)

SCB-ből raknék 0A-t, a Point(less) Defence helyett is. Bőven elbírja a PP.
A többi fejlesztés, gondolom anyagi kérdés.
Kereskedsz is vele?

[ Szerkesztve ]

(#8049) rtitusz válasza gigafun (#8048) üzenetére

rtitusz
(őstag)

Elég komoly harci gépet lehet csinálni belőle, de annak ára is van: www.edshipyard.com

Mondjuk nem tudom, hogy mennyire pontos az oldal, mert kívülről nem egy T7-nek tűnik a fürgesége (agilityre kettőt mond a rendszer)...

(#8050) gigafun

gigafun
(senior tag)

Rohanok Aulinba.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.