Hirdetés

2019. február 17., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-10 21:33:39

Mobilarena

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#25001) Necc válasza orientcx (#25000) üzenetére

Necc
(PH! addikt)

Na pont erre a beismero vallomasra volt csak szuksegem! Mar ki is kuldtem a Birodalmi Elit Osztagot hogy eltegyenek lab alol, ha szukseges felrobbantjak a planetat amin eppen tartozkodsz, illetve a Birodalmi Felderito osztag is akcioba lendult az eterbe veszett anyagok megtalalsara! :(((

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#25002) cintula187 válasza Denzo (#24994) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

Megvan a teherhordó hajó, csak pont A5 FSD-t nem találok hozzá. Pedig tech helyen keresem.Igy a 10Ly távval meg eléggé szánalom.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25003) cintula187 válasza duvi (#24992) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

Amúgy ezeknél a multi hop route -os utaknál nincs benne a rizikó, hogy az eddb.io nem az aktuális árakkal számol -e?

(#25004) duvi válasza cintula187 (#25003) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Előfordul eltérés az árakban, de az esetek nagy részében nyereségesek az útvonalak. A frissítés dátumát érdemes nézni. Ha nagyon régi, akkor kevésbé hiteles az árazás.

Samsung Galaxy S8

(#25005) Denzo

Denzo
(kvázi-tag)

Mivel nagyon keveset játszom mostanság, ezért nem tudtam teljes bizonyossággal meggyőződni róla, de az az érzésem volt, hogy a chaff tök hatástalan (Npc-k ellen) . Ti hogy látjátok, érdemes kukázni?

(#25006) Necc válasza Denzo (#25005) üzenetére

Necc
(PH! addikt)

A chaff ugyanúgy hatásos NPC-k ellen mint játékosok ellen: a gimballed/turreted fegyvereket összezavarja, míg értelemszerűen a fix fegyverek (tipikusan pl. plasma acc., railgun) ellen hatástalan.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#25007) Denzo válasza cintula187 (#25002) üzenetére

Denzo
(kvázi-tag)

https://eddb.io/station
A station sells modules-ba beírod amit keresel (5A frame...) illetve megadott, hogy hol tartózkodsz épp és kapsz egy listát.

(#25008) Denzo válasza Necc (#25006) üzenetére

Denzo
(kvázi-tag)

A működési elvével tisztában vagyok, csak az volt az érzésem, hogy nem zavarja az Npc-k gimballed fegyvereit. Vagy részeg voltam, ez benne van. ;-)

(#25009) Denzo válasza cintula187 (#25002) üzenetére

Denzo
(kvázi-tag)

A reference system mezőbe kell beírd a tartózkodási helyedet, ezt az előbb elfelejtettem leírni.

[ Szerkesztve ]

(#25010) cintula187 válasza Denzo (#25009) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

Köszi. ÓÓÓÓ b@zdmeeeggg király. :R

(#25011) Denzo válasza cintula187 (#25010) üzenetére

Denzo
(kvázi-tag)

Szívesen, vigyázz, hogy maradjon Credit biztosításra és árura is! Csak a hajó biztosított, az áru nem, azt bukod, ha megsemmisül a hajód!

[ Szerkesztve ]

(#25012) cintula187 válasza Denzo (#25011) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

Világos. Még valami, a type 7 amit küldtél a mine -ok hatásosak? Sose használtam őket. Gondolom ha kiszednek SC-ből segítenek lelépni.

(#25013) Denzo válasza cintula187 (#25012) üzenetére

Denzo
(kvázi-tag)

Én sem használtam még, régen nem volt szükség ilyen fegyverekre, de a tuningolt ai és az engis upgradeket használó Npc-k miatt most hasznos lehet.

(#25014) cintula187 válasza Denzo (#25013) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

Videók alapján nem sokat ér de majd kipróbálom menekülés közben. De szerintem inkább valami turret-es megoldás fog működni, úgyis jó helyen vannak full lenti és fenti kilátással.

(#25015) baphomet válasza cintula187 (#25014) üzenetére

baphomet
(senior tag)

Egy T7-tel szerintem ne vedd fel a harcot még közepes AI ellen se, mert gyorsan pórul járhatsz.
Az aknák egyébként most nagyon hatékonyak. Arra több, mint elég, hogy egérutat nyerj, akár még játékos támadók elől is (shock mine-nal). Az NPC-ket meg kis szakértelemmel ki is lehet nyírni aknákkal, mert nem kerülik ki azokat, de gondolom kereskedőként azért nem ez a célod elsősorban.

[ Szerkesztve ]

(#25016) rtitusz

rtitusz
(őstag)

Nem mondom, hogy Thargoidok, de...

:D

(#25017) cintula187 válasza baphomet (#25015) üzenetére

cintula187
(PH! addikt)

Dehogy akarok harcolni, csak el akarom kerülni a legjobb módon a kilövést. :)

(#25018) orientcx

orientcx
(őstag)

Kereskedők figyelmébe ajánlanám a thruster tuningot. Most épp a vegyes használatra fittelt Pythonnal küldizgetek ilyen-olyan materialokért. A Python alapból nem egy sportgép, de egy jól sikerült upgrade után komplett vörösödő fejű Clipper hordákat aláztam már porig. :D
T akárhányas szutyokban ugyan eddig még sosem ültem, de sztem ezeket az űr ifákat is érdemes lenne felpiszkálni, még egy fürgébb kalóz is max a kondenzcsíkotokat harapdálhatná(hát persze ha nem járt előzőleg Palin bátyánknál ő is :) )
-
Dr(mondhatom már?)rtitusz - Üdv újra a fedélzeten :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#25019) rtitusz válasza orientcx (#25018) üzenetére

rtitusz
(őstag)

Köszi, köszi, végre diplomás, bár nem doktor. ;) Remélem lassan visszatérhetek. Egyelőre ágyhoz kötve polcolni kell a lábam, mert egy gaz birodalmi lépcső kiugrott a lábam alól, és részleges bokaszalag szakadásra kárhoztatott. :D

[ Szerkesztve ]

(#25020) duvi válasza rtitusz (#25016) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Időközben Merope rendszerbe sorba érkeznek a Föderációs és Birodalmi csatahajók. Gyülekeznek az ott lebegő Unknown Artifact közelében. Ráadásul valaki talált egy lezuhant roncsot, ami nagyobb mint egy Anaconda.

ui:
Titusz mihamarabbi gyógyulást kívánok!

Samsung Galaxy S8

(#25021) orientcx válasza rtitusz (#25019) üzenetére

orientcx
(őstag)

"diplomás, bár nem doktor"
-
Hogyhogy nem doktor??? Bezárt a kínai piac a kínainál??? Vagy sajnálod azt a pár yuant? Hát akkor csak le tudod másolni valakiről, legalább egy kisdoktorit!(mintha már hallottam volna ilyesmikről ;) )
Amúgy jobbulást a lábadnak(én biztos odafeküdnék a monitor elé, a hotassal a kezemben)
-
-
duvi - "Időközben Merope rendszerbe sorba érkeznek a Föderációs és Birodalmi csatahajók"
-
Érlelik a következő csomagot, gondolom, mindenki sejti, hogy ilyesmi lesz a következő nagy dobás :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#25022) orientcx

orientcx
(őstag)

Elite Dangerous Newsletter #133

(#25023) cintula187

cintula187
(PH! addikt)

Nem tudomki írtaitt már ezt a bounty meg egyéb beváltást, de engem is kezd idegesíteni. Most kaptam egy büntetést amit csak egy olyan rendszerben tudok befizetni, ahol csak egy szem outpost van, ahova nem tudok leszállni a type 7-el. Tökömbe.

(#25024) cacasz02 válasza cintula187 (#25023) üzenetére

cacasz02
(fanatikus tag)

Ne foglalkozz vele! Kaptam egy 600000es bountyt csempészésért , egy hét alatt eltűnt. Vagy vegyél egy kis hajót fizess és add el.
Ja folyton le akartak lőni de az mellékes :)

[ Szerkesztve ]

(#25025) Denzo válasza orientcx (#25022) üzenetére

Denzo
(kvázi-tag)

Ez Duvi dolga lett volna. :-D

(#25026) orientcx válasza Denzo (#25025) üzenetére

orientcx
(őstag)

Most akkor tulajdonképpen kit is szidtál össze? Engem, mert belekotyogtam, vagy duvi mestert, hogy elhanyagolta a feladatát? :F :D

(#25027) duvi válasza orientcx (#25026) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

A korral csak egyre lassulok, ráadásul ma nagyon korán kiküldték a hírlevelet :)

Samsung Galaxy S8

(#25028) Viper26

Viper26
(PH! nagyúr)

Jó rég nem jártam itt, most éppen hol vagyunk otthon? :D

Sokat változott a játék az elmúlt kb. fél évben?

iPhone XR | Garmin Vivoactive 3

(#25029) duvi válasza Viper26 (#25028) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Igen :K Nagyon sok minden érkezett az elmúlt félév alatt.
- egyedi modulfejlesztések, amikkel erősebb fegyverek és internal modulok craftolhatók, több fokozatban
- teljesen átalakított és kibővített outfitting menü
- kilőtt hajókból begyűjthető anyagok és információk
- továbbfejlesztett csillagtérkép
- átalakított/kibővített küldetésrendszer
- erősítették az AI-t, ezért már nem agyaggalamblövészet a harc

Az SSL otthona még mindig Tawilo, de időközben már több rendszerbe is továbbterjeszkedett.

Samsung Galaxy S8

(#25030) Ulv

Ulv
(lelkes újonc)

Ez micsoda?
[link]

(#25031) grHawk válasza Ulv (#25030) üzenetére

grHawk
(fanatikus tag)

Egy nagyobb hajó által hagyott "nyom". Mikor supercruiseban utazol, akkor ki- és beugrásokkor hagysz magad után egy nyomot, egy "wake"-et. A high/medium/low tudtommal a hajó méretét hivatott jelezni, ami hagyta a nyomot. Wake scannelve (wake scanner-t használva) utána ugorhatsz, ha felveszed az irányát (arra nézel amerre a karikák kisebbednek). Ha supercruiseban utazol és látsz egy ilyet, akkor oda scannelés nélkül is beugorhatsz, de ebben az esetben célszerű minél lassabban megközelíteni, mert az ilyenkor meghatározott biztonságos érték nem elég (a kék mező a sebesség jelzőn). Remélem segített, aki valamit kiegészítene, nyugodtan. Vagy javítana :D

(#25032) brd válasza grHawk (#25031) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Medium nincs, a HIGH másik rendszerbe, a LOW az adott rendszerben SC-be, vagy SC-ből normál térbe ugrott hajó után marad.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#25033) baphomet válasza grHawk (#25031) üzenetére

baphomet
(senior tag)

Pontosabban:
Low wake: rendszeren belül normál térből SC-be, vagy SC-ből normál térbe ugrott.
High wake: hipertérbe (másik rendszerbe) ugrott. Ez utóbbit lehet szkennelni.

szerk.: (#25032) brd Ne beszéljünk egyszerre! :)

[ Szerkesztve ]

(#25034) brd válasza brd (#25032) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Ja és nem kell a karikákkal foglalkozni, mert ugyan arra néznek, amerre ugrott, de sikeres scan után ki lesz jelölve célként a rendszer, ahová elsétált az áldozat. Esetleg akkor lehet érdekes figyelni őket, ha nincsen scannerünk, mégis követni akarjuk, mert ha tudjuk az irányát, ahová ugrott (ha ott voltunk az ugrásnál, akkor a közvetlen az ugrás előtti haladási iránya is segít) és a hajó típusát, akkor kis szerencsével a megfelelő információk birtokában (pl. a hajó max. ugrótávolsága) ki lehet logikázni, merre távozott.

baphomet: De hát nem is, én előbb írtam. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#25035) Denzo válasza orientcx (#25026) üzenetére

Denzo
(kvázi-tag)

Két legyet egy csapásra. :-D

(#25036) Pro Cambarus válasza Viper26 (#25028) üzenetére

Pro Cambarus
(lelkes újonc)

Tawilo az aktív szolgálatban álló, a napi feladatokat folyamatosan ellenőrző parancsnokok bázisa. Ha nem szeretnéd a napi feladatokat folyamatosan ellenőrizni, a korlátozásokat betartani, akkor a szabadságos parancsnokaink és a nem SSL parancsnokok részére pihenő / gyakorlatozó / közösségi eseményekhez használt rendszer a Belliya, ott használt bázisaink a Szentmartony Orbital, Binder Gateway és a Benyovszky Station.

(#25037) Viper26

Viper26
(PH! nagyúr)

Köszönöm az infókat, ha minden jól megy akkor ma újra felkerül a gépre. :)

(#25038) grHawk

grHawk
(fanatikus tag)

Urak, íme egy link a tegnapi Q&A összegzésről. Habár angol tudásom van, mégis rossz annyira, hogy félreértsek dolgokat. Esetleg valaki, aki jobb angol tudással rendelkezik, mint én, lefordítaná? (Na és persze ha van ideje) Köszi!

(#25039) duvi válasza grHawk (#25038) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

A link azért jól jönne a fordításhoz ;)

Samsung Galaxy S8

(#25040) rtitusz válasza duvi (#25039) üzenetére

rtitusz
(őstag)

(#25041) grHawk válasza duvi (#25039) üzenetére

grHawk
(fanatikus tag)

Bocsánat, nem tudom, hol járt az eszem :D:D:D

(#25042) kraven54

kraven54
(tag)

[Private Data]

Ezzel mit tudok kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Go Pats!

(#25043) orientcx válasza kraven54 (#25042) üzenetére

orientcx
(őstag)

Ha lescanneled, a craftinghoz szükséges infókat nyerhetsz belőle

(#25044) Viper26

Viper26
(PH! nagyúr)

TS van még?
Vagy már Discordot használtok?

(#25045) duvi válasza Viper26 (#25044) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Mindkettő van. Discord néha bizonytalankodik, ezért megmaradt a Ts-is mellette.

Samsung Galaxy S8

(#25046) Viper26 válasza duvi (#25045) üzenetére

Viper26
(PH! nagyúr)

Vagyok már mindkettőn, úgy néz ki, bár jogosultságok még nincsenek, de majd idővel alakul. :)
Játék meg mászik fel éppen, reményeim szerint ma még ránézek.

(#25047) duvi válasza Viper26 (#25046) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Discordon adtam Parancsnoki státuszt/jogosultságot. Ha szeretnél az SSL tagja lenni, akkor írj rám privit és ott intézzük a továbbiakat.

Samsung Galaxy S8

(#25048) rtitusz

rtitusz
(őstag)

Kezdhetünk félni? :D

http://xboxdvr.com/gamer/GametotheXtreme/video/19665435

Duvi, TS már halott? Hamarosan vissza akarok térni a játékhoz, csak informálódom.

(#25049) Ice_Man22 válasza grHawk (#25041) üzenetére

Ice_Man22
(senior tag)

Azert jol jonne ha frissitenek az urbazisokat, mind egy egyforma, bent a dokkban meg plane. Azert jol jonne ha be tennek a Babylon 5 urallomast :D.

(#25050) duvi válasza rtitusz (#25048) üzenetére

duvi
(Topikgazda)

Ts is megvan, de változó, hogy melyiken vannak többen (Ts vs. Discord).

Samsung Galaxy S8

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.