Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kobe24

    tag

    Sziasztok!

    Most vettem egy sony xperia z nevezetű telefont, ez az első okostelefonom, szóval annyira még nem értek hozzá. Ma nézegettem ezeket a letölthető app-eket, és én még kis naivként azt hittem, hogy nincs olyan fent ami vírusos lenne. Szóval leszedtem egyet, még nem is volt gond, aztán feljött egy kis üzenet, hogy számomra tök ismeretlen emberke akar velem csevegést kezdeményezni. Nem túl átgondoltan gyorsan rányomtam, hogy elfogadás, azt hiszem a másik elutasítás volt, tehát igazából nem arra mentem rá amelyikre akartam. :D Nem történt amúgy semmi, eltűnt a kis üzenet és ennyi. Azóta se találom, hogy most ez valahol megnyílt, a beszélgetés még mindig tart? Első kérdésem tehát, hogy ebből lehet valami gondom? Meg hol a fenébe lehet megnézni ezt a beszélgetést? Arra is gondoltam, hogy mégiscsak az elutasítás gombra mentem, és azért nem történt semmi. De jobb félni mint megijedni. A második kérdésem pedig, hogy egy reklám feljött, hát én igazából be akartam zárni, vagy eltüntetni, ehelyett sikeresen rányomtam, eltűnt végülis, viszont feljött megint egy üzenet, hogy vírust észlel a telefon, gyorsan töltsem le a freeandroidnemtudommit, gondolom vírusírtó. Elkezdte a letöltést, de már telepíteni nem tudta, mert "ismeretlen forrásból származó" programot nem telepít. Ezt a letöltést következő mozdulattal töröltem is. Akkor a kérdés: hogyan tudhatom meg, hogy vírusos-e a telefon, na és persze hogyan "tisztíthatnám" meg? A válaszokat előre is köszönöm! :)

Új hozzászólás Aktív témák