Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LámaZ

    addikt

    válasz sharkybacsi #14269 üzenetére

    OK, akkor neked a Locus-t ajánlom. Miért?
    A NavFree-nél például Magyarország esetében még mindig a 2011 novemberi térkép van fent. Ez szégyen.
    A Locusnál ha felveszek egy pizzériát, benzinkutat, stb. azonnal megjelenik a térképen. Csak ugye az ingyenes verzió beszélőkés navigációra nem használható.
    A waze-nél az a probléma, hogy nem az OpenStreetmap-et használja, és picit eltér a térképszerkesztési filozófiája (pl. utcákra sebhatárokat nem lehet felvenni, és meg kell adnod egy kereszteződésben minden utcára, hogy merre lehet onnan tovább menni. Az OSM az egyirányú/lezárt utcáknál nem kell ilyeneket megadni).
    Akkor lesznek ezek nagyon jók, ha sok lesz a térképszerkesztő. Én kb. 2 hónapja szerkesztem őket, és a budapesti kerületemben már annyi POI-t felvettem, annyi házszámot megadtam, hogy ajaj. Ha minden településen lesz sok hozzám hasonló önkéntes, max. 1 év alatt az OSM kenterbe verné az igót is. Amúgy a waze-nél épp töprengenek a térképszerkesztés hogyan továbbján, jó lenne, ha az OSM mellett döntenének.

    SZERKESZTÉS: Hopp, a Locus is on-line.
    Akkor meg lobbizz az EU-nál, hogy legyen végre egységes az európai mobiltelefónia.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

Új hozzászólás Aktív témák