Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baku

    aktív tag

    Sziasztok!

    Merő kíváncsiságból lenne egy (talán) érdekes kérdésem a hozzáértőkhöz:

    Először az előzmények:

    Vettem egy okosórát novemberben. Tényleg okos, baromi sokat tud, önálló 5.1 oprendszerrel, szinte teljesen egyenértékű egy okostelóval. (SIM, SD, BT, WIFI, GPS, CAMERA, YT, VIDEIO, AUDIO, stb. és bármilyen app fut rajta a Play Áruházból.

    Két dolog nagyon nem tetszett benne:
    1: A készenléti ideje max. 6-8 óra, tehát az éjszakai töltésen felül, egyszer még napközben töltenem kellett....
    2: Az akku állapotjelzője (valszeg kernel szinten már) bugos volt: Használatkor valahol 70 és 100% között megállt, és nem volt hajlandó tovább mérni a merülést. Kvázi csak saccolni tudtam mikor is kell majd töltenem. (Jelzést sem adott semmilyen módon, tehát egyszercsak OFF és kész ....)
    (Azért gondolok kernel szintű bugra, mert bármilyen akku jelző appot tettem rá, mind ugyanazt a fake adatot mutatta mint az óra sajátja )

    A minap találtam egy jó kis appot, amivel a gomb állandó nyomogatását akartam kiváltani (rázásra screen on/off). EZ AZ
    Kipróbáltam a FREE verziót, és mivel tetszett, és - ami a lényeg - tökéletesen működött, néhány napja megvettem a PRO verziót ....
    Fontos, hogy az app leírásában szó nem volt semmiféle akku kímélő, készenléti időt megnövelő, szemfényvesztő hókusz-pókuszról.
    Mégis, mióta az appot feltettem, az órám készenléti ideje kb. 16-18 óra lett, és az akku állapotjelzője korrekt módon azt és úgy mutatja, amit és ahogyan kell.

    És most jön a kérdés: Lehet köze az állapot megváltozásához az új appnak???
    Más változásról az óra "életében" nem tudok...

    Bocs, hogy hosszú voltam, de igyekeztem érthetően körülírni a helyzetet....

    Várom a véleményeket, ötleteket! Köszönöm előre is! :)

Új hozzászólás Aktív témák