Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz frescho #102160 üzenetére

    Igen, a Virge volt az első konzumer 3D kártya, amit a Rage2 követett (az első rage nem tudott z buffert :D). A voodoo1 csak a negyedik a sorban, persze jóval gyorsabb az első háromnál.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz frescho #102160 üzenetére

    Az alapja biztosan úgy van ahogy leírtad, de amiatt lett a Voodoo korszakalkotó, mert ez hozta el a jónép számára az első igazán jó 3D gyorsítást. Valósággal berobbant. A céges boltunkban láttam először, kérdem ez meg mi, előre renderelt felvétel avi- ban lejátszva? Nem ez egy játék demója, Voodoo kártya, nemrég hoztuk a nagykerből, állam az asztalon. Aztán ahogy már említettem, később a V2 megjelenése után már mindenki, mindenhol csak erről beszélt, melóhelyen, utcán, buszon, kocsiban. Dúlt a V2 rasszizmus, akinek nem volt, alsóbbrendű embernek számított.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • zotyesz66

    őstag

    válasz frescho #102160 üzenetére

    A Rendition volt elméletileg az első, de a V1000 kártya is sokat csúszott

  • envagyok

    veterán

    válasz frescho #102160 üzenetére

    Több minden 3d kártya kijött a 3dfx voodoo előtt:
    Matrox Impression Plus:
    Released: June 1994
    Matrox Millennium:
    Released: June/July 1995
    3D Blaster (CGL):
    Announced: 16. August 1995 Released: November 1995
    Paradise Tasmania 3D:
    Announced: 11. September 1995 Released: End of 1995
    Nvidia NV1 (NVLib):
    Announced: 22. May 1995 Released: 7. November 1995
    ATI 3D Rage (ATI CIF):
    Announced: 13th of November 1995 Released: April 1996
    S3 Virge (S3D):
    Released: Late June 1996
    Matrox Mystique (MSI):
    Released: 14th of August 1996
    Rendition Verite:
    Announced: Before September 1995 Released: 1. October 1996 (Alt. source)
    PowerVR (PowerSGL):
    Announced: 26. February 1996 Released UK: 18. November 1996 US: 31. January 1997
    Cirrus Logic Laguna 3D
    1996/09

    Azért ezek közül akad pár sokkal izgalmasabb , mint a 3dfx kártyák.

    [ Szerkesztve ]

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102190 üzenetére

    Persze, hogy elavult volt, de nem itt MO-n. Abból tudok kiindulni ami volt itthon.
    1988-tól C64-eztem, de itt a faluban a 90-es években ment nagyot, '94-től '97-ig abszolút aranykor és egyeduralkodó gép volt. De ami a legjobb volt, hogyha egy játék C64-re készült, akkor teljesen mindegy volt, hogy 1981-es, vagy 1994-es, ugyanúgy tökéletesen játszhatóan futott a maga (egy féle) grafikai szintjével a gépen, anélkül, hogy a géphez venni kellett volna valamit.
    tehát gyakorlatilag nem éreztük elavultnak, pláne, egy olyan helyen, ahol az osztályban volt mondjuk tíz-tizenkét embernek C64-ese, meg akadt egy IBM XT egy 286-os, meg egy 386-os.
    Messzebb megyek még '99-ben is nagyon pörgött a Commodore 64, már 366-os Celeronom is volt otthon, de a C64 még mindig nagyon ment. (sőt, nekem csak 2009-re futott ki a C64) Évekig ugráltam szimultán a két gép között.
    Ezzel szemben amikor belecsöppentem saját géppel (1999) a PC-s világ egyik legmozgalmasabb időszakába (1997-2004) akkor az volt az első komoly és szomorú tapasztalat, hogy a gép sosincs kész, illetve jó géped is csak ideig óráig lesz, mert utána elavultnak fog számítani. Másik oldalról az volt az előnye, bármi nem ment jól, tudtam, hogy jövőre már kétszer olyan jó gépem lesz, és tuti hasítani fog az adott cím.

    Ma annyival rosszabb a helyzet, hogy a különféle avultatások is belejönnek. Pl ezt a fórumot szerintem lapozgatni tök elég lenne egy 1700+-os Athlon XP alapórajelen 256MB RAMmal és egy GeForce 2-vel. Mégsem tudod megtenni, mert már az oprendszernek nagyobb a gépigénye, a böngészőnek nagyobb a gépigénye. Facebooknál meg magának a weblapnak is.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Pikari

    addikt

    válasz frescho #102212 üzenetére

    Egyik ismerősöm az autóműhelye miatt pentium1/2-es laptopokat kénytelen használni, mert csak azoknak kompatibilis az lpt portja a felhasznált szoftverrel :D Persze ő azon mást nem csinál, csak azt a bizonyos programot futtatja.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz frescho #102219 üzenetére

    infrastrucute as code : ez valami összetett lehet, modernebb fajta fordítóval, gondolom nem assemblyt kell átnézned :U

    Nem jeleztem egyelőre máshol, csak amit már láttál. Bacsis nemtom hol van, ha előkerül, lehet elküld a sóhivatalba.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz frescho #102221 üzenetére

    Aha...arcom mint fentebb, én még egy FTP szervert sem tudok készíteni :B , klienssel töltögetni ok, felhőben meg csak amit tálalnak.

    Megidézed, előre félek mit mond...lehet hogy Lucifer személyesen jön értem.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • arn

    félisten

    válasz frescho #102221 üzenetére

    Terraform?

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz frescho #102227 üzenetére

    Az ritka nagy szar :) fejleszeshez is altalanosan van hasznalva, a fejleszto maga epitheti fel, mire van szuksege. De rengeteg gond van vele, ha a statusz megkavarodik vmiert. Amugy akar a fene az infraval foglalkozni, csak ratoltak a fejlesztokre. Meg ezert jott letre a devops, akik erre a szurkezonara specializalodtak.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102212 üzenetére

    ÓÓÓ akoriban még nem volt tornyos a kis falum. :D Majd a '90-es évek legvégén lett az.
    Egyébként a mondanivalóm lényege az volt, hogy a C64-ben az volt a jó, hogy ami arra készült - az ha optimalizálva is - de végülis minden ment a készülés idejétől függetlenül, ezzel szemben PC-n sokkoló volt, hogy nem győztük a pénzünket önteni az újabb HW-kbe.

    Mielőtt azt hinnéd, hogy a mintavételezésem valami szűk kis falura vonatkozik, olyan 96-97-ig talán igazad van is van (leszámítva 1991-92-t de bevallom Spanyolországban nem nagyon foglalkoztam a hardverekkel, bár tény, hogy ott is láttam PC-t), de aztán a dolog vonatkozott egy Debrecen nevű városra, azonbelül is minimum 2-3 iskolára és azok osztályaira. Elég kiterjedt kocka haveri köröm volt, meg infós osztályba jártam, és az alapján azt tudom neked mondani, hogy nem mindenki volt olyan szerencsés mint te. Mert lehet, hogy neked minden megvolt 0day (szerintem a gyárból egyenesen hozzád küldték a cuccot :DDD ) de általában a középrétegre - főleg ahol a család abszolút nem erre volt specializálva - ott azért a cuccoknak kellett 6-12 hónap (vagy néha több is) hogy elterjedjenek. Ezalatt azt értem, amikor már úgy a körből legalább 4-5 embernek volt tehát mondjuk 10%-nak. Később a fórumok miatt ez a mintavételezési csoport még nagyobb lett, de alapvetően ugyanezt láttam.
    Remek példa a geF3-as pl ami 2001 februárjában jelent meg, nekem mégis október végén lett, egy másik havernak decemberbe, és utána következő év első felében terjedt el jobban a haveri körben. De kb mindenre ez volt igaz, hacsak nem volt valami nagyon kommersz cucc, pl az 1700-as Celeront (tényleges) megjelenésekor azonnal megvettem (már régebben írtam róla miért volt hiba), de általában nem ez volt a jellemző, főleg a drágább cuccoknál.
    De érdekes volt a GeForce útja is ami gyakorlatilag egy 2000-es kártya, mégis először 2001 tavaszán/nyarán láttam (akkor viszont hamar több embernél is), de emlékszem, hogy mikor 2002 őszén társastáncolni jártam akkor a tánciskolában sok srác volt másik sulikból, és emlékszem kb minden második órára vinnem kellett egy GeForce 2-t, mert 15 ezer körüli áron vették mint a cukrot, pedig akkor már volt GeForce 4 is. (aztán ebből lett pl ezüst nyaklánc az akkori csajomnak :D )
    Akadtak persze szerencsésebbek is, pl ott volt Feri osztálytársam neki az apja nagyon komolyan PC-zéssel foglalkozott már általános sulis korunk óta, ott persze megvolt a 2-486 korszak is neki, meg mindig sokkal jobb gépe volt mint bárki másnak, - szerintem Czo-éknál is hasonlóan mehetett - de úgy általában a haveri körben az elsők között voltam egy-egy cuccal, és mint írtam ez is lemaradás volt, és nem egy kis falura kell gondolni mindössze. És bizony nem győztünk suli mellett dolgozni, én kezdetben a Mekiben, majd főleg inkább gépekkel (telepítés, építés, javítás) foglalkoztam, volt aki mezőgazdasági munkákat csinált nyáron, volt aki újságot hordott ki vagy ezt-azt csinált, a lényeg, hogy legyen pénz hardverre. :) Sőt, volt olyan is, aki elég sokat emlegette a szülőknek az adott cuccot, és akkor előbb-utóbb megkapta.

    Mindemellett még visszakanyarodva egy kicsit az X86-os korszakra, '95 körültől volt egy "PC" a faluban (ahol lehetett játszani pénzért gépeken, akár multiba) ot voltak 486-osok is, tehát igazad van, de az átlag otthoni userél akkoriban nem voltak ezek elterjedve. Legalábbis itt keleten nem. Akkoriban itt még nagyon nagyban a jóöreg C64 ment.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • arn

    félisten

    válasz frescho #102234 üzenetére

    Ez mar joideje megy, a kov az lesz, hogy az ai epiti fel :) az ilyen hulye scriptekrol siman lemondok.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102234 üzenetére

    "Nem, nem küldték. Értem, hogy fáj," - De mi fáj? úgy látom nem érted a tréfát :D (pedig még smile-t is tettem utána)
    Itt igazából két állításom volt : A C64-ben az volt a jó, hogy a program készülési évétől függetlenül mindegyiken futott az adott program/játék, és ehhez képest a PC nagy sokk volt nekem, hogy ott bizony fejleszteni kell.
    Elavult volt vagy sem (egyébként tuti h a '90-es évekre az volt), nekem és a környezetemnek az volt, nem csak falun (bár városról már inkább a P1-es időktől tudok nyilatkozni), nem csak egy falusi iskola volt a "környezet". De nem is baj, hogy ez volt, cserélgettük a játékokat, programozgattunk, remek idők voltak, egy pillanatig sem bánom, hogy kimaradt mondjuk a 286 meg a 386. A 486-os (általami) idejében kezdett megjelenni bennem az igény egy PC-re, meg a helyi PC barlangban az volt, a Norton Commandert hamar megtanultam hasonló volt mint a verysoftboot C64-en. Szerintem minimum '97-et írtunk, mire megfogant bennem a gondoltam, hogy egy PC nem lenne hülyeség. Addig nem is kellett, nem is nagyon tudtam, hogy miről maradok le, a Commodore 64-et (tök mindegy mennyire elavult) ismertük, az volt "a gép".
    Nekem sajnos a rokonság lepattanó cuccai sem játszottak, mivel az egyetlen rokon akinek gépe lett rajtunk kívül akkoriban, az is 3 évvel később vett egy low budget gépet, amibe még inkább nekem kellett volna cuccokat pattintani :D

    "amire fél évig spóroltam görögöknél" -- hm, ez érdekes storynak hangzik, mi volt? Melyik városban voltál?

    300-as Celeronok jók voltak, mentek 450-en egy jó lappal. Sajnos nekem a 366 alá nem túl jó lapjaim voltak, és bár ment némelyik 550MHZ-en is (én is arról álmodtam), 458-on örültem ha tudtam hajtani.

    "az, hogy mi itthon mit engedhettünk meg magunknak az nem jelenti azt, hogy nem voltak elavultak a gépeink" - ez így van. Azzal nem vitatkoztam, hogy elavult volt-e vagy sem, csak azzal , hogy itthon mi volt, és 1-2 szerencsés kivételével nem voltak jellemzőek a friss hardverek.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Pista0001

    addikt

    válasz frescho #102237 üzenetére

    "Akkoriban meglepett milyen gyorsan fejlődnek a gépek, mert előtte ahhoz voltam szokva, hogyha az ember megvesz egy gépet (Commodore 64) akkor az 10 év múlva is ugyanolyan jónak számít majd."

    Szerintem itt nem a jón, hanem az ugyanolyanon van a hangsúly, írhatta volna azt is, hogy ugyanolyan rossz. ;]

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102237 üzenetére

    Úgyértettem az ugyanolyan jónak számított, hogy ugyanúgy menni fog rajta a játék is, amit '94-ben adtak ki rá (pl Midnight resistance).

    Egyébként (most lehet nevetni) először PC-nél is azt hittem, hogy egyben vannak vagyis :
    mondjuk a 386-oshoz tartozik 4MB memória XY fajta VGAval, a 486-oshoz már 8MB memória XY2 VGAval. Eleinte még a HDD-t is fix elemnek tekintettem, de leghamarabb arról tudtam, hogy cserélhető. Csak valamikor később jöttem rá, hogy az, hogy 286, 386, 486 (SX, DX) nem egy-egy fix kiépítést jelentenek, hanem csak magát a CPU-t, és a VGA, RAM, hangkártya HDD szabadon cserélhető benne.

    "Ez viszont már teljesen mást jelent és át tudom érezni." -- :)

    Theszaloniki? Az szép, csak mostmár nagyon tele van turistákkal. (gondolom akkor is ez volt) Pátra meg sokkal jobban néz ki, a körülölelő hegyek nagyon hangulatos várost takarnak.
    Én Cipruson éltem egy ideig, szóval ezt meg én érzem át bőven, hogy milyen lehetett ott hosszabb ideig tartózkodni. Nem gondoltam volna, hogy valaki más is beszél rajtam kívül görögül a topicban :Y Igaz nekem "falusi görög"öm van, és az is rozsdás nagyon, írni nem is tudok :( de pár dologra még emlékszem. Arra elég, hogy random csajokat mai napig lenyűgözzek vele :D
    hazaút nekem is érdekes volt, mert délután még a tengerben fürödtem 30+ fokban, majd MO-n szakadó esőben és 5 fokban éjszaka szálltam ki a gépből, ráadásul BP másik végére kellett elhaladjak haverhoz. Napokig majd megfagytam, kis testem beállt addigra a mediterrán időkre és fura volt a magyar késő ősz.
    De ha már érdekes hazautak, akkor most, legutóbb Ausztriából is érdekesen keveredtem haza egy VW Tarsnporterrel (egy hippi busszal), Ausztriában kétszer eltévedtünk, egyszer megdöglött az első világítás és az út szélén kellett megcsinálni, hogy Tata és Tatabánya között valami sötét erdei utakon egy órát barangoljunk mire visszatalálunk a helyes irányba, majd Pesten egy gyors villámivaszatot beiktatva, az éjszaka közepén átszelve az ország másik felét reggel fél 5-re hazaérjek. Ennek örömére benyomtam a gépet és elkezdtem játszani XD
    De a lebombázott dunai hidak se semmik.

    A Celeron aranykor cikkedet olvastam régebben, és tényleg az volt.

    Kalinichta (vagy kalimera ha már reggel olvasod)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102252 üzenetére

    Jujj, nekem nem is menne a vizsgázás, fénykoromban is csak nagyon tő mondatok mentek, színek, számok stb. meg a rendelés, de az kellett a munka miatt is. Mivel Cipruson az angol is hivatalos nyelv volt, ügyintézni pl nagyon könnyű dolgom volt, ugyanis mindent lehetett alapvetően angolul is intézni. Ide kapcsolódik egy kis story : mikor egyik alkalommal bementem a bankba, akkor megnéztem az ügyintézőm nevét, akihez sorban álltam, és hát úgy hívták, hogy Tattos Kakkintiros (a fotót ügyintézés közben lőttem) és próbáld meg magad ne elröhögni... Hát nekem sikerült, de embertelen nehéz próba volt, mondhatni benne volt a top5 legnehezebb Ciprusi élményembe, ami tartalmazott két majdnem vízbefulladást, egy 15 méteres zuhanást, és némi eltöltött időt a háborús zónában is.
    ha már a nyelveknél tartunk : Ellenben az angol mellett tanulgattam a görögöt, meg hát valamennyire a törököt, miközben a sok kolléga miatt kénytelen voltam a bolgárt, a vendégek egy része miatt pedig az oroszt, így elég kemény volt a négy nyelvvel haladgatni, és mivel sokáig 1-1 hazaírt emailen kívül sosem kellett megszólalnom magyarul, már elcseréltem volna a magyart valamelyikre XD
    Tapasztalatom alapján a görögök mind lusták, csak van amelyik kevésbé.

    Na hogy kerültél egy tengeri viharról az orvosiba? mi történt?

    No itt nekem megint egy másik szempontom van, talán mert szerencsés vagyok, de az első emlékeim '88 körülről vannak a C64-ről, és nekünk már akkor volt floppy meghajtónk. A faluban a haverok, '95-96-ban szereztek Floppy meghajtót akkor viszont egy éven belül mindenkinek lett. Gyorstöltős meg egyedi cartridge illetve később TT7-es meg csak nekem volt. Viszont volt egy előnye is, hogy mindenki floppyra váltott : nagyon sokan a saját idejüket és energiájukat nem kímélve elkezdték a kazettás játékokat floppykra másolni, így már nem csak nekem kellett csinálni :) plusz valahogy egy rakás új játék is előkerült akkoriban.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Pikari

    addikt

    válasz frescho #102273 üzenetére

    Két darab 5.25-ös lemezt tartottam meg végszükség esetére. Rossz szektor sincs egyiken se, pedig voltak használva már többször. A 3.5-ös lemezek nálam is döglenek, mint a legyek, eleve csak speckó programmal lehet leformázni a legtöbbet, különben sírnak, hogy hibás a 0. szektor.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102273 üzenetére

    Ez a görög zsandár volt vagy az itthoni? (Gondolom a Görög a hozzáállása alapján)
    Ciprusiakkal nekem egy tipikus h menj vissza holnap esetem a telefonvételezéskor volt. Átmentem Paralimnibe, hogy vegyek telefont, mert nem volt (volt egy a földközi tengerben lubickolt, miután bekerült oda). Elkléreszkedtem a főnökömtől nagy nehezen azzal, hogy átmegyek a szomszéd városba és veszek telefont, aztán jövök vissza melózni. Már az para volt, mire PARAlimniben találtam egy normális telefonboltot (konkrétan három volt városban) az egyikben 850 eur alatt semmit nem akartak adni, nekem meg volt a projectre 300-350 €urom, a másikban csak ősrégi kamera nélküli 3310-es szintűek voltak, és mind agyonhasználva, de túlárazva. Mivel pont egy telefonos boltból kerültem Ciprusra, így pontosan tudtam mit keresek, meg mit mennyiért éri meg, sőt 2-3 modellre le volt szűkítve a konkrét elképzelésem is.
    Nagy nehezen megtaláltam egy kis boltot, ahol tényleg lehetett normális telefonokat kapni. kajak meg is volt az elképzelésem, hogy mit akarok venni, még az ára is elfogadható volt. Mondom a csajnak, hogy veszek le pénzt a bankba és jövök vissza. Elmentem, nem egészen 10 perc múlva visszaértem, látom h a bolt zárva, rács lehúzva az eladó ciprióta csaj (aki mellesleg egy fiatal igen szemrevaló fajta volt) épp nyitja a kocsiját, hogy lépne. Mondom neki : WTF? Itt vagyok ahogy mondtam. Mire a válasz, hogy de ő csak délig van nyitva, jöjjek vissza holnap. Ná, ne b*ssz már még majdnem 10 perc van délig. Mire mondta, hogy jajj mire visszanyitná a boltot, elővenné a telefont, elvégeznénk az adminisztrációt stb, addigra már régesrég lejárna a munkaideje, és neki nem fizetnek ennyit. Jöjjek vissza holnap. Ezzel beült a kocsijába és elhajtott.
    Másnaop visszamentem, jóval korábban - naná h a főnök boldog volt mikor ismét elkéreszkedtem, ráadásul ugyanazzal az indokkal - már legalább céltudatosan rögtön a kis bolthoz. csaj bent volt, mintha mi sem történt volna fogadott. Mondom neki h akkor a Lumia 630-at kérném. Aztán mire lepapíroztuk, beállítottuk, vettem még 8GB memkártyát meg egy headsetet, valóban eltelt egy óra. Még jó félórát beszélgettünk, közben szóba került honnan jöttem, hogy 2 hónappal azelőttig gyakorlatilag kollégák voltunk, mert ugyanazt csináltam mint ő, csak 9-19 óra között stb, és mondta h nekem tök jó lehet, ő egész életébe ide volt bezárva a szigetre még sosem járt Cipruson kívül (huszonvalamennyi volt, tehát nem öreg, de már nem is túl fiatal) és hogy már bárhol máshol, - akár magyaroroszágon is - élne, csak ne itt kelljen. Végül zárásig azaz délig dumáltam vele, utána elköszöntünk egymástól és mentem vissza dolgozni ő meg haza. Többször terveztem, hogy még meglátogatom, de sosem jött ki többet úgy a lépés. Gondolom nem tudta mit beszélt, amkor azt mondta h MO-n is szívesebben élne mit Cipruson... Pláne azzal a munkamorállal. De ott ez a természetes, később megtanultam.

    Igen, szerintem a haveri körben is azért terjedt el akkoriban a floppy meghajtó mert filléres tétel volt. Sokaknak VC151 esetleg 1541II volt, egy valakinek VC1571. Nekem addigra volt egy VC1541, két VC1571, és egy VC1571II is.

    Az 1.44-es floppyt főleg eleinte szerettem volt egy, majd 2-3 amit a suliba hordtam (még akkor nem volt PC-m) rajta voltak a kedvenc játékaim, az irományaim stb, jó volt, hogy egy lemezen minden elfér. Később mikor meglett a 366-os Celeron, akkor rendszeresen másolat készült a gépre is róla, hisz igazán nem sokat foglal stb.
    Akkor már kevésbé szerettem mikor letöltött mp3-akat, és hasonlókat kellett hordozgatni, de az már sok évvel később volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz frescho #102318 üzenetére

    Persze, látszik hogy mi zajlik a háttérben, és akkor a karantén még nincs is rajta a képen.

    Nyugodtan feltöltheti bárki pld a barátnője pucér képeit, megnyugodhat hogy mindenki látni fogja milyen szép :DD

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • arn

    félisten

    válasz frescho #102318 üzenetére

    En max mindig apro, jelentektelen dolgokat toltok fel felhobe, ami akar lehetne publikus is. Minden masra ott a nas vpnnel. Ot ev alatt egy 5 euros szolgaltatas is 300 eur.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz frescho #102320 üzenetére

    Most ott tartanak, hogy neger filter van minden ais kepen :DDD Szoktatjak a nepet a haitii allapotokhoz.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz frescho #102358 üzenetére

    Szerintem lazán bele kellene férjen ez a fajta csipkelődés hasonló érdeklődésű emberek között.

    Ha DarthSunnak ez nem megy át, azt én is sajnálom, de nem vállalok ilyen rituálét csak hogy kiengeszteljem, kb 2x olyan felnőtt, mint én, ne gyerekeskedjünk már. :(

  • sidi

    junior tag

    válasz frescho #102358 üzenetére

    +1
    Nemrég megbeszéltük ezt a témát, hogy mindenki belefér, aki a retro korszak valamely részével foglalkozik, ki hardverekkel, ki pedig csak a szoftverekkel, a lényeg hasonló :)

    DarthSun: örülünk, hogy azért itt maradsz :)

    "Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

  • arn

    félisten

    válasz frescho #102372 üzenetére

    Nah jo, de 1996ban nem pakoltal 2005os hwt a gepbe :) errol van szo, onnantol az egy 2005os build, hogy megtetted. Hogy egy adott gepbe regi hweket pakoltal, az teljesen normalis volt barmikor.

    Nekem az nem tetszik, hogy “epitettem egy 1998as gepet”, aztan van benne ket alkatresz, ami letezett 98ban. Ha mar evszamokkal doballozunk, akkor tegyuk rendesen, vagy tekintsunk el tole, nincs ezzel semmi gond - a regi gepek eletben tartasahoz gyakran mar nem is mukodik mashogy, de epp ebben van a kihivas, hogy elmondhasd, ez a gep elkepzelheto volt 1998ban. Ha valaki nem akar ezzel foglalkozni, ne tegye, mindenki olyan gepet epit, amilyet szeretne.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102318 üzenetére

    Gondoltam, hogy inkább a görögöknél.

    "Felhőbe költözni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem" - daxi.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • arn

    félisten

    válasz frescho #102392 üzenetére

    Nem erted, amit irtam - 96ban nem tudtal a gepbe rakni 2005os hwt, mert nem letezett, 1996ban jarunk. Retrozva mar megteheted.

    A masik esetet nem kell bemutatnod, igy fejlesztettem pct 30 evig, sose vettem komplett gepet csak 93ban. Ettol fuggetlenul a kulcshwek korban altalaban szintben passzoltak, mert sok ertelme nem volt csucs videokartyat venni egy gyenge gepbe.

    A retrozasi gepepites nem igy zajlik nalam, hanem elkepzelek egy szamomra erdekes korszakot es ha akkor bementem volna a boltba es egy csucshwt szerettem volna, mi lenne az? De ettol kerul bele olyan vas, amit szeretnek hasznalni, es korabbi - ha figyeltel, 95os dx4be 92es sbprot raktam 88as midivezerlot, vagy a milleniumos pcbe gust.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102392 üzenetére

    Pontosan így volt, ahogy mondod, de nekem/nekünk (a haverokkal) még kb 2004-ben is.
    és valamilyen alkatrészre mindig éppen gyűjtöttünk. Kellett is, mert oly gyorsan avultak el a hardverek, hogy valamit mindig cserélni kellett pár havonta.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • vrob

    aktív tag

    válasz frescho #102392 üzenetére

    Elgondolkodtató, és sok szempontból igaz amit írsz.

    De, azt mond meg, mire ment valaki 96-os fő hardverekkel (cpu-mem-vga) hogy futtassa a 98 végén megjelent, már javában 3D-s Half Life-ot? :)
    Nem létezik, hogy valaki a 96-os S3 Trio 32/64-őn futtatta volna egy 5x86-oson. Most azt ne számoljuk, hogy másodlagos szerepben persze maradhatott egy Voodoo mellett egy régi S3 is.

    Úgy gondolom 98-ban is nagyon sokan voltak 96-os alkatrészeken. De ők csak a koruknak megfelelő szoftvereket tudták futtatni. Vagyis éppen retróztak :)

    Sztem a 90-es évek második felében csak a procin és a vga kártyán kívüli alkatrészekre igaz, hogy meg lehetett lenni velük 3 évre is. Előtte igaz, meg az utóbbi 20 évre is, sőt.
    De az nagyon pörgős időszak volt.

    Egyébként, pl. a nagy floppy meghajtóm nekem is sokáig a gépem része volt. 92-től 2002 körülig tutira. Most is megvan, de a szekrényben pihen :)

  • arn

    félisten

    válasz frescho #102398 üzenetére

    Epp errol szol szamomra a retrozas, megvehetek olyan hwt, amit anno nem vehettem volna meg.

    Es persze belepakolhatod a 2000es gepbe a 98as hweket, ahogy tetszik, mittomen gyors p3ba a v2ot, csak az onnantol nem egy top 98as gep lesz, hanem egy gyengecske 2000es - ez itt a fogalomzavar. A v2 98ban egy csucs kartya volt 2000ben mar egy gyenge, engem meg a jobb gepek erdekelnek, es innen az egesz felepitett szabalyrendszerem.

    De nalam is lefele skalazodik a gep, csak az erdekel, hogy az akkor mit kepviselt az egesz konfig - ha ez masnak nem fontos, lelke rajta. Ahogy helyere kerulnek a puzzle dbjai, ugy rajzolodik ki pontosan, hogy is mukodott valojaban az a gep.

    Pl ha korhu vinyot raksz bele, vagy nem koridegen modon tultolt rammennyiseget, vagy korhu drveket megerted, hogy valamit miert szerettek a sajat koraban es vmit miert nem es hogy is indult el tenylegesen egy win98, a nem x generacioval ujabb meghajtokrol. Az elso buildjeim nekem sem ilyenek voltak, de teljesen mashogy elt a fejemben a rendszerek mukodese, amit csak akkor kaptam vissza, ha a reszletekre is odafigyeltem. Ilyenkor latom hogy valojaban mi is volt a hatar amire az adott kor kepes volt, es hogy mukodott egy jatek pl. Ekkor lepodnek meg sokan, hogy mennyire is lassu volt egyegy jatek a korabeli vasakon, es egyket generacioval ujabb gep kell a megfelelo futashoz (innen jon a tobb gep igenye, a kompatibilitas elbukasa nelkul).

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz frescho #102402 üzenetére

    Ertem, csak szamomra az kevesbe ertekes build, egy korabeli topbuildet osszehozni joval nehezebb - es engem joleso erzessel tolt el, hogy az idokapszulamban ez egy topgep, nem vmi elavult hwes mix, amilyenem akar korabban is lehetett volna. A korabeli tophwek erdekelnek a korabeli kornyezetukben.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • petakpa1

    őstag

    válasz frescho #102398 üzenetére

    Pontosan így történt anno, és KROK is ezt mondja.
    98 végén jutottam hozzá egy Asus TX97-E, P1-200MMX, 64 MB SD, Tseng ET 6000, Quantum 2,1 GB HDD és semmi több konfighoz.
    Egészen 2003-ig ki kellett húznom ezzel a géppel, mert nem tellett socket 370-re való komplett átállásra, 2003-ban pedig már socket A lett.

    99-2003 között persze szinte minden kicserélődött a gépben az alaplapon kívül:
    SB Virge (hogy legyen hang)
    Sony 48X ODD (hogy tudjak telepíteni játékokat)
    Quantum helyett 30 GB Maxtor (ez kényszer volt, mert a Quantum kifingott)
    Tseng mellé Voodoo 2 1000 12 MB
    P1 helyett K6-2/450
    Realtek NIC (hogy tudjak netezni és multizni)
    + 64 MB SD
    PSU csere AT -> ATX

    Sorrend nem biztos, hogy pontosan a fenti volt, de a lényeg, hogy évente fejlesztenem kellett valamit azért, hogy nagyon lebutított grafikákkal tudjak játszani Q3A, UT és hasonló címekkel. A8mik egyébként már 99-ben megjelentek ugyebár!).

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • arn

    félisten

    válasz frescho #102407 üzenetére

    igen, szamomra, azert kezdtem igy a mondatot :DDD

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Pikari

    addikt

    válasz frescho #102413 üzenetére

    Na igen, a 939-nek eléggé a végtelenségig kihordta az idejét az, hogy a legtöbb lapba lehetett 2 magos procit is tenni.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • jokeph

    nagyúr

    válasz frescho #102413 üzenetére

    Ezért is lett a 2000. évi PII után kapásból P4 2003 őszén nekem, nem láttam értelmét az aprózgatásnak. :D

    #102414Pikari: 939-ről csak utána tudtam, amikor a P4 már megvolt.

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102413 üzenetére

    Persze, van valamekkora infláció, meg jó szar ft-unk is, de azért mégis döbbenetes, hogy 3+ éves hardverek gyakorlatilag az akkori új árukon kelletik magukat. Ami meg újabb az e felett van árban, sokszor nem is kicsit... (egy 14th gen I5 100 ezer ft-ból nincs meg, és ez csak a proci)
    Ha ez így megy tovább, akkor ez a gépem még nagyon-nagyon sokáig fog maradni. Eredetileg 2021 tavaszán 3 évre terveztem a platformot (mobo-cpu-ram) de mivel teljesen jól elvagyok vele, további két évet mindenképp marad, vagyis 2026-ban térek majd vissza a kérdésre.

    Nemrég néztem egy videót arról, ami KSH adatok alapján (LOL) és infláció kalkulálással kihozta, hogy most mennyivel sokkal nagyon-nagyon jobban élünk mint a 1990-es évek elején, merthogy az autók is arányaiban mennyivel olcsóbbak stb. Csak épp egyrészt taktikusan kihagyta a lakást/házat belőle, másrészt nem számolt azzal, hogy ma viszont van egy csomó kvázi kötelező kiadásod, ami 30 éve nem volt :
    1. Internet - enélkül ma megvagy lőve, és azért éves szinten ez egy 100 ezer ft-os tétel
    2. Mobiltelefon, és az azokhoz kapcsoló kiadások, mobilnet, telefonelőfizetés stb. nem elég, hogy 4-5 évente kénytelen vagy cserélni a telefont, de addig is folyamatosan költségek kapcsolódnak hozzá
    3. Bankszámla - Rá vagy kényszerítve, hogy tartsál, és igazából csak még kiszolgáltatottabbá tesz a csalók és a behajtók felé, idő kérdése hogy az állam mikor szál be ebbe
    4. Netflix vagy bármilyen streaming előfizetés - a TV ma már nézhetetlen moslékok gyűjteménye, ha filmezni vágysz, bizony ez is kell, lehetőleg mindjárt 3-4 féle is, ha okos vagy akkor meg torrent
    5. spotify - míg régen megvetted a kazettát és hallgattad a zenét, ma havi díjas előfizud legyen ahhoz, hogy zenét hallgass (vagy úgy csinálod mint én, mp3-ban a telefonra)
    6. Eleve a számítógép, pár évente ugyan, de fejleszteni és cserélni kell, ez is több százezres tétel. 30 éve vagy volt géped, vagy nem, de ha volt is, 10 évig is jó volt egy C64 mondjuk
    ... és még biztos van ilyen dolog.

    "Csak olyan volt mint nagyapám baltája main már 3x cseréltünk fejet, 4x nyelet" - pontosan, nagyon sokaknál az "ugyanaz a gép" azt jelnetette, hogy kb a ház meg esetleg a táp maradt még a régiből, amúgy már mindent cseréltek, van amit többször is.
    Ahogy írod is, esetleg a jobb lapok lehettek fixek, mert 300-tól 1100MHZ-es Copperig le tudtak fedni mindent (neked a BH hogy vitte a TUA-t? :Y ) Sőt, ha mégis vitte a Tua-kat valami trükkel, akkor akár 1400-ig is nyitva volt az ajtó, ami némi OC-vel 1733-on még a koria P4 cerkákat is verte... és mindehhez egy '99-es lappal kezdtél.
    Sajnos nekem nem volt ilyen szerencsém a lapokkal, a 366-os Celeron konkrétan két lapot fogyasztott el 1 év alatt és a harmadikkal ment el a háztól, a 466-os ugyan beérte egy lappal, de sehová nem volt bővíthető (nem vitte az FCPGA-kat állítólag :( ) az 1700-as Celeronom S478-asa ugyan csábító volt de gyakorlatban hamarabb halt ki alóla a lap minthogy az 1700-as Celeront akár 3GHZ-es NW procira cseréljem. Aztán jött az Athlon XP, ahol egy VIA-s Soltek lap után egy VIA-s ASUS jött, majd az NF2 Ultra ASUS és azzal lett cserélve, tehát itt is megvehettem azért három lapot. A Phenom 9500 elment egy lappal, de épp a váltása után annál is lapot kellett cserélni. Na a 4th gen I3 viszont kemény volt, 7 évig elment ugyanazzal az alaplappal, de mire odajutottam, hogy kap egy I7 4770K-t, addigra már rédemesebb volt sokkal 10th gen I5-re költeni a pénzem. És van a mostani gépem ami 3 éves és 22 napos. Ugyanazzal a lappal, ami mellesleg fantasztikusan jól is néz ki (Asrock B650M Pro4)
    Tehát így visszanézve nekem nem nagyon vannak kihasználva a lapjaim lehetőségei, a mostaniba is megy 11th I7 is, de praktikusan a fogyasztása miatt is már csak, maximum 10th gen I7-et kap majd egyszer talán, de ahogy jelenleg elnézem az árakat ez sem most lesz, hanem majd évek múlva, amikor kétségebeesett kísérlet lehet majd a platform 1-2 évvel történő kitolására.

    Athlon XP-né lsi viszonylag széles volt a skála, ami vitte a Tbed B 1700+-t az általában a 3200+-os (ra húzott) Bartont is vitte, amivel tényleg meglehett még toldani 1-2 évet a végefelé.

    És ahogy írod, a GPU-k apránként, alkalmanként, de határozottan cserélődtek, elég ha AGP fronton 1999 és 2007 közé gondolok : S3 Trio 3D/2X 4MB, Riva TNT1 16MB, Riva TNT2 32MB, Savage 4 32MB, GeForce 2 MX400 64MB, Geforce 3 Ti200@500 128MB, GeForce 7300GT 128MB ... és ezek csak a hosszabb ideig gépemben lévő kártyák voltak az AGP érából. De volt közben rövidebb ideig GeForce 256-om, Voodoo 2 SLIm, Radeonom (7500, 8500, 9500, 9550, 9700Pro, 9800Pro), Kyrom meg sok más is, rövidebb ideig.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz frescho #102446 üzenetére

    Igen, úgy nézem az összes hiányzó megvan.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • Pikari

    addikt

    válasz frescho #102446 üzenetére

    3 magos C2Q? Nem Athlonra gondoltál?

    Processzorra, általánosságban. Konkrétan Phenom x3-ra.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    addikt

    válasz frescho #102450 üzenetére

    Olyan sok nem készült mondjuk belőlük. Az AMD két generáción át gyártott ilyet (FX-ből már nem is lehetett volna, mert ott a magok párban vannak). Illetve egy generáción keresztül az Apple gyártott még 3 magos ARM procit (bár az azt hiszem, még nem a saját dizájnjuk volt, hanem rendelték valakitől).

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102446 üzenetére

    Hát igen, 2006 vége már határozottan az X2-esek ideje volt.
    Az Athlon XP-m két ok miatt tartott ki 2009-ig :
    Egyrészt mivel nagyon jól lehett húzni, emelt órajelen 2GB RAMmal, meg a 7300GTvel azért még sokmindent elvitt játszhatóan
    Másrészt akkoriban annyira nem volt pénzem, hogy esély sem volt a lecserélésére. Emlékszem, 2009-ben már inkább csak netezős gép volt. Magamat is megleptem, mikor megjött a Phenom 9500 + HD3870X2, hogy mennyire gamer is vagyok, hirtelen rengeteget játszottam akkoriban.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz frescho #102490 üzenetére

    2006, C2D, akkor elég drága volt. Menő volt, aki arra tudott váltani.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102490 üzenetére

    Igen, a haveri körben is 2006-2007 körül jelentek meg egyre inkább a C2D-k, és bizony láttam, hogy - főleg ha tuningoltak is, márpedig OC-ztak, mert jól lehetett - az Athlon XP-s 2669MHZ ide vagy oda, kezdenek elhúzni mellettem.
    Úgy 2008 végefelé pedig egyre több el nem induló címmel is találkoztam, és megfogalmazódott bennem, hogy eljött a csere ideje. Mégis 2009 őszére sikerült csak, de akkor már nagyon elkerülhetetlen volt. Ígyis a végefelé (utolsó bő félév) már nem is játszottam csak netezésre használtam kizárólag.

    #102488 Pista0001 : Korhű lehet az. Nálam pl érdekes átfedés volt, ugyanis az Athlon XP-s korszak legvégén már Win 7-et használtam (az utolsó 3-4 hónapban), ugyanakkor a Phenom 9500-at - ami ezután jött - először Win XP-vel kezdtem használni, és csak egy bő hónap után került fel rá a Win 7.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Pikari

    addikt

    válasz frescho #102519 üzenetére

    Ennyire azért nem, nem akartam túlzottan szemetelni.

    #102518: Mit csináljak vele? Az 50hz vibrálástól agyterpeszt kapok. Sokat fogyaszt, nagy, ronda. Nem gerjed fel bennem semmiféle vágy rájuk gondolva, max a pusztítás vágya. Múlt hónapban is szétvertem egyet, nem adta ki a videókazettát sehogy (tv+vhs kombó volt). Csak feszítővas általi roncsolás útján lehetett szétbontani. Ma reggel kidobtam egyet, de még így is maradt kettő. Persze miért van ennyi crt tv a környezetemben eleve? Mert mindenki leszarja, pató pál level 100, sajnálják rá a pénzt, még azt az 5 percet is, hogy elmenjenek érte... nemhogy még újat vegyenek, ezért mindenféle 30 éves bugázott tévékkel tolják inkább, és keseregnek, hogy milyen szar az életük. Mostantól az van, hogy bárkinél crt tévét látok, hogy jaj nem jön be rajta az izaúra tv, autómatikusan szétveréssel javítom, pedig általában csak a kábel van kicsúszva, szóval ez van.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Fücsök007

    őstag

    válasz frescho #102636 üzenetére

    Így van, a celó 300A 450MHz-re húzva 500-550MHz körüli Katmai PIII szintet hozza mivel a gyorsítótár 100%-on megy. Egyedül az SSE hiánya érződik egyes játékokban pl. Max payne 1. Egyes tuningos példányok mennek 600MHz körül emelt feszen, ott már nagyon hasít a magas FSB miatt is, viszont jobb hűtés is kell rá ilyenkor.

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102636 üzenetére

    Arra célzok, hogy nyilván kellett az L2 cache ha a következő modellben már mégis volt 128KB, ami akkor a nagy Pentiuménak a fele volt.
    Te magad is azt írod, hogy a 300A volt az igazi. Plusz úgy emlékszem a Couvington hiába volt jól húzható, és gyorsult szépen, a cachetelensége miatt voltak helyzetek amikor nem sokat ért.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz frescho #102655 üzenetére

    Pascal+asm- el van is ilyen Procedurám, nem bioshoz, rezidens rész ellenőrzés/törlés, végigpörgeti a kódot, mellette direkt diskkezelés, mely szektoronként ír-olvas. Csak azt kell tudni hol kezdődik a 286 bios és meddig tart, aztán gondolom alkalmazható arra is.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • PMoon

    junior tag

    válasz frescho #102770 üzenetére

    Ez a kíváncsiság.
    Nem lesz népszerű, de a retro pc vonalon kizárólag a P3 és régebbi hardveres vonal érdekel, a szoftveres (itt a dos-ra és win-re gondolok) egyáltalán nem.
    Ez egy 486, ami hardveresen érdekes számomra.
    Ráadásul részemről pont most kezd el érdekes lenni a gép, hogy vajon mi gondja lehet.

    Amúgy tudok furatszerelt és smd alkatrészeket le/felrakni, ha szükséges.
    Pontosan emiatt van hőlégfúvóm és desolderem.
    (Pont tegnap vettem ezüstpasztát, így felrakni már hőlégfúvóval is tudok akár)
    Hogy szerezni tudok-e alkatrészt ... passz. Gondolom UMC chipset-et nem (bontani ezért nem fogok), de egyéb logikát szerintem simán lehet még venni. Max LS helyett HC lesz benne, nagy dolog.

    Szóval a válaszom: talán és igen :)
    De nem sürgős a project, inkább ötletet szednék most össze, hogy vajon mi okozhat ilyet.

    (Fontosabb project jelenleg, hogy kiderítsem, az A4000-ben valami IDE gond miatt tölt be a rendszer sokadik nekifutásra vagy miért? Mert ott is van valami furcsaság...)

    [ Szerkesztve ]

    "... Ne ess pánikba! ... Mindig legyen nálad törölköző!"

Új hozzászólás Aktív témák