Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz KROK640 #102254 üzenetére

    Hát a floppy nagy áldás volt a magnókazettás/cartridgekazettás/romos megoldásokhoz képest. Csak mivel két fajta volt (5.25 és 3.5) ráadásul a c64 és a pc eltérő formázást használt, így az adatok hordozhatóságának a problémáját csak részben sikerült megoldani vele :D Persze nekem 5.25 volt akkor, amikor majdnem mindenkinek már 3.5, ami sok bonyodalmat okozott.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • frescho

    addikt

    válasz KROK640 #102254 üzenetére

    Amikor idegenrendészetre mentem (bőven EU előtt volt) és közölte a zárás előtt 30 perccel a zsandár, hogy menjek vissza már meg sem lepődtem. Másnap kicsit beszélgettünk, majd üti be a pecsétet. mondom valami papír nem kellene? A válasz: Áh minek, ki az a hülye illegális aki másodjára is visszajön ide :D Megoldotta, hogy el is végezte a munkát, de az csak egy frappe feletti beszélgetés lett.

    tengeri viharról az orvosiba?

    Tengeribetegség. Szerencsére a hajóorvos is rádióamatőr volt, jót dumáltunk.

    '95-96-ban szereztek Floppy meghajtót

    Akkor már filléres tétel volt. Azt bánom, hogy 99 környékén nem tankoltam föl ezekből a cuccokból.

    "a nagy floppy nem volt védve, és nem mellesleg sokkal több is fért rá (360KB VS 1,44MB), és sokkal gyorsabbnak is éreztem."

    A DD-hez képest tényleg 2x gyorsabb volt, de a HD már 1.2MB-os volt és sebességre egyezett az 1.44-es verzióval. Az alacsonyabb adatsűrűség miatt viszont megbízhatóbbnak bizonyult nekem, már ha az ember ésszel kezelte: Nem hajtotta félbe, zsúfolt 20 lemezt egy 10-es tartóba, dobálta tok nélkül stb.

    Ami kimaradt: A 90-es évek elején viszont mindenhol és mindenkinek inkább 5.25 volt. A közepére fordult át a dolog, de még akkor is meg lehetett ugrani az oda-vissza másolást. Aztán a közepes floppy kihalt, követte a nagyot. A kicsi még maradt egy rövid ideig BIOS-t frissíteni.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák