Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz radi8tor #621 üzenetére

    köszi a villámgyors választ

    6.c) ezt most nem igazán értem. Ha az "import fees deposit" soron adót látok, akkor az már az áfa, és azon kívül nem jön rá több áfa itthon csak (esetleg) vám, nem? Hisz a felszámított "import fees deposit" mértéke pont 27%, vagyis az az áfa!?

    De az áfakötelesség értékhatárának ellenőrzését nem értem, és a kalkulátor logikáját sem:

    amazon az eladó, 31 USD értékű rendelésre nem számol áfát (pedig 22 EUR felett van)

    amazon az eladó, 55 usd értékű rendelésre már számolja a 27% áfát

    tesztelgettem, és valahol 36 USD feletti rendelésnél vált át "import fees deposit" felszámolásra

    de itt egy tök más, de USA székhelyű eladó egy 108 usd értékű rendelésre, és NINCS áfa

    emiatt gondoltam, hogy amazon automatikusan áfát számol (x értékhatár felett), a többi eladó meg a (értékhatártól függetlenül) a magyarországi vámhatóságra bízza az áfát?

    vagy hogy van ez?

    6.d) sajnos ebay nem játszik, mert alig forgalmazzák néhányan, ők is drágán, és 3x-os szállítási díjjal, mint amazon, így az is a 45EUR fölé csúszna. Egyszerűen idegesít, hogy pont a határon táncol az ár és emiatt fizessek rá 30%-kal többet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák