ZiO Solid S1 - két kártyával is bírja a strapát

Hirdetés

Képességek

A készülék a Qualcomm által fejlesztett BREW platformra épül, amely bár nem annyira elterjedt, mint az MTK, néhol azért összefuthatunk vele. Többek között a Modu T, a Motorola Wilder, a HTC Smart és a Sonim XP2.10 Spirit is a Qualcomm rendszerével operált. Bár a BREW képes natív alkalmazások futtatására is (melyeket C, illetve C++ nyelven írhatunk az ingyenes BREW SDK segítségével), az elérhető programok száma édeskevés. Bár a hardverről nincs információnk, a processzor valószínűleg igen gyenge, lévén a működési sebesség nem kimondottan acélos. A felhasználói felület egyszerű, mint egy fakocka; ennek megfelelően a testreszabási lehetőségeink is minimális. Mindössze a háttérképet és a menük áttűnéseit variálhatjuk át, valamint a két előre definiált témát cserélgethetjük. Viszont pozitívum, hogy a készülék kis hazánk nyelvén is beszél, a fordítás ráadásul egész jól sikerült.

Zio Solid S1 Zio Solid S1

A készülék funkcionalitása kimeríti a fapadosság fogalmát, az alap alkalmazásokon kívül nem sok extrát kapunk. A névjegyzék nagyon egyszerű, a szoftverben még csoportokat sem hozhatunk létre. Keresni név vagy telefonszám alapján tudunk, a partnerekhez pedig az említett adatokon kívül egy weboldal-címet és egy emlékeztetőt rendelhetünk, valamint egyedi csengőhangot és képet is definiálhatunk. A hangminőség egyik SIM-foglalatot használva sem kimondottan jó: bár nálunk minden oké volt, a másik oldalon enyhe torzulásra, visszhangra és szakadozásra lehet számítani. A telefon egyszerre két SIM-kártyával is jól elboldogul; bár dedikált SIM-váltó gombot nem kapunk, híváskezdeményezésnél választhatunk az elérhető kártyák közül. A két foglalat adatkommunikációs szinten is eltér: az egyik csupán GSM-képességekkel bír, míg a másik a 3G-re sem mond nemet. Az üzenetkezelő hasonlóan egyszerű, az SMS-eket ömlesztve, dátum szerint rendezve kapjuk, a prediktív szövegbevitel pedig nem ismeri kis hazánk nyelvét. A naptár viszont egészen korrekt: havi és heti nézetben böngészhetjük a bejegyzéseket, melyekhez riasztást is rendelhetünk; ezen a szinten nem is kell több. Az extrák között pedig mindössze egy ébresztőt, egy stoppert, egy világórát, egy jegyzettömböt és egy jelzésértékű böngészőt találunk.

Zio Solid S1 Zio Solid S1

A multimédiás vonalat egy FM-rádió és egy zenelejátszó képviseli. Előbbi képes az állomások automatikus hangolására, a frekvenciákat pedig el is tárolhatjuk egy listában. A zenelejátszó szintén meglehetősen bugyuta: a memóriakártyán tárolt dalokat nem ismeri fel, ezeket egyenként át kell másolnunk a telefon 4 GB kapacitású memóriájába. A dalokat előadó és album szerint is listázhatjuk, az alkalmazást pedig a dedikált fizikai gombbal is elindíthatjuk.

Zio Solid S1 Zio Solid S1

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Így készülhetnek a cégek a NIS2-re a Lenovo segítségével

PR A NIS2 egy hálózati és információs biztonsági irányelv, amely rövidesen hatályba lép, modernizálva a 2016-ban bevezetett EU-s kiberbiztonsági szabályokat és jogi kereteket. Jogi intézkedések révén érnék el, hogy az EU-ban növekedjen a kiberbiztonság általános szintje.

Azóta történt

  • Evolve Phantom - isteni

    Ismét egy új márka ostromolja a piacot, ráadásul egyből egy strapamobillal, ami olyat tud, amit senki más nem: lebeg a vízen.

  • Sonim XP5300 Force - túlélés a harmadikról

    3G hálózatokon is működik, extrém körülmények között használható, éppen csak nem fegyvernek minősülő mobilkommunikációs tárgy.

  • Strapateszt négy szereplővel

    A Samsung B2710 Xcover, a Sonim XP5300 Force, a Huawei Discovery és a Zio Solid S1 kapott hideget-meleget, hogy megnézzük, miként bírják a gyűrődést.

  • Samsung C3350 Xcover 2 - hosszan tart

    A koreai gyártó legújabb strapamobilja bizonyos szempontból visszalépés az elődökhöz képest, de rossznak mégse mondható.

Előzmények

Hirdetés