Hirdetés
Külső
Tesztalanyunk le sem tagadhatná strapamobil-mivoltát, a formaterve ugyanis követi a Sonim és társai által kitaposott ösvényt. A telefon kemény fekete plasztikborítást kapott, amely az ütésekkel szembeni ellenállóságon hivatott javítani. A készülék oldalára kissé kiálló, érdesített elemek kerültek, melyek mindig, minden körülmények között stabil fogást biztosítanak. A strapamobilok általában nem az apró termetükről híresek, a sztereotípiába pedig tesztalanyunk is beleszalad a 118 x 47 x 21 milliméteres méreteivel és 140 grammos tömegével.
Az előlap tetején a hangszóró és a másodlagos kamera található, utóbbit videótelefonáláshoz használhatjuk. Alattuk terpeszkedik a 2,4 hüvelykes képátlójú kijelző, amely 240 x 320 képpontos felbontással büszkélkedhet. Egy sztenderd TFT-LCD panelről van szó, ennek megfelelően a betekintési szög nem kimondottan acélos: a készüléket már egy kicsit megdöntve is invertálódnak a színek és kifakul a kép. A megjelenítő alá került a fizikai gombsor: az alap számbillentyűket két hívásvezérlővel, három és egy négyirányú D-paddel egészítették ki. Bár a gombok műanyagból vannak, az enyhén érdes felület miatt nem nagyon fogunk melléütni. A klaviatúra természetesen háttérvilágítással rendelkezik, a nyomáspont pedig egy picit talán nagyobb a kelleténél, de általánosságban jól használható a billentyűzet.
A hátlap nagyjából követi a strapatelefonok íratlan szabályait, a kemény műanyag fedlapot ugyanis két rozsdamentes csavarral rögzíthetjük. Középen található a pocsék hangminőséggel kecsegtető külső hangszóró, melynek bal oldalán láthatjuk az elsődleges kamerát, felette pedig egy LED-es villanóval futhatunk össze. A hátlapot lefejtve az akkumulátorhoz juthatunk, mely alatt a két SIM és a microSD-kártya foglalatait találjuk.
Legalul találjuk a speciális aljzatot, amelyre az USB-kábelt, a fülhallgatót és a töltőt csatlakoztathatjuk; ezt egy gumi ajtócska védi a szennyeződésektől és az egyéb külső behatásoktól. A Solid S1 tetején egy lámpa is helyet kapott, az alatta lévő nyílás segítségével pedig akár nyakpántra is fűzhetjük a készüléket. Előbbit a telefon bal oldalán lévő gombbal kapcsolgathatjuk, a vérszegény fényerő viszont csak a kulcslyuk keresésére elég.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!