ZiO Solid S1 - két kártyával is bírja a strapát

Kamera, akkumulátor

A készülék hátlapján egy fixfókuszos kamera is helyet kapott, mellyel maximum két megapixeles, azaz 1600 x 1200 képpontos felbontású fotókat lőhetünk, valamint MMS minőségű videókat is rögzíthetünk. A kameraszoftverben mindössze a méreten és a minőségen állíthatunk, valamint három effekt (fekete-fehér, negatív és szépia) között válogathatunk. A képminőséggel nem nagyon érdemes foglalkozni, ez a Zio Solid S1 esetén egy nem létező fogalom; a tesztfotók magukért beszélnek. A fotók homályosak, zajosak, a részletek elmosottak, a dinamikatartomány pedig a nullához konvergál; a vaku gyenge fénye miatt pedig éjszakai fotózásra sem alkalmas a gép.

Zio Solid S1 Zio Solid S1

A hátlap alatt egy 1000 mAh kapacitású Li-ion akkumulátor lapul, amely az okostelefonok idejében nem tűnik soknak, tesztalanyunknak viszont akár egy héten keresztül is bőven elég lehet. A masina a töltő mellett pedig USB-n keresztül is képes az áramfelvételre, így akár út közben, egy notebookról is feltölthetjük az akksit.

HTC TITAN
[+]

Értékelés: ZiO Solid S1
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 3 pont
Belső
Kezelhetőség 5 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 1 pont
Felhasználói felület élménye 2 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 6 pont
PIM funkciók 2 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 2 pont
Audio 3 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya ?
Hogyan értékelünk?

A Zio első strapamobilja sajnos nem szerepelt túl jól. Bár a teherbírását még nem teszteltük (erre hamarosan sort kerítünk), a funkcionalitás és szolgáltatások terén nem áll jól a szénája. Lassú működés, béna kamera, gagyi hangszóró és borzasztóan fapados szoftverezettség jellemzi a gépet, melyeken még a két SIM-kártya kezelése sem segít. Természetesen ebben a kategóriában a felsoroltaknál fontosabb, hogy a gép szélsőséges körülmények között is működjön, mégsem tudjuk tiszta szívből ajánlani a masinát. A hivatalos nyitóár egyelőre nem ismert, viszont tekintve, hogy a gyártó eddigi modelljei 20 ezer magyar forint környékén kezdtek, valószínűleg a Solid S1 is ebbe az árkategóriába fog esni. Ez sokkal kedvezőbb, mint például a Sonim százezres modelljei (melyek mind teherbírás, mind funkcionalitás téren jóval felülmúlják a Zio versenyzőjét), viszont közel ugyanennyibe kerül a klasszisokkal jobb Samsung GT-B2710 Xcover is. Az olcsóbb szegmensből véleményünk szerint inkább utóbbit érdemes választani, a Ziónak még kell egy kis idő.

dr. Kind

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

  • Evolve Phantom - isteni

    Ismét egy új márka ostromolja a piacot, ráadásul egyből egy strapamobillal, ami olyat tud, amit senki más nem: lebeg a vízen.

  • Sonim XP5300 Force - túlélés a harmadikról

    3G hálózatokon is működik, extrém körülmények között használható, éppen csak nem fegyvernek minősülő mobilkommunikációs tárgy.

  • Strapateszt négy szereplővel

    A Samsung B2710 Xcover, a Sonim XP5300 Force, a Huawei Discovery és a Zio Solid S1 kapott hideget-meleget, hogy megnézzük, miként bírják a gyűrődést.

  • Samsung C3350 Xcover 2 - hosszan tart

    A koreai gyártó legújabb strapamobilja bizonyos szempontból visszalépés az elődökhöz képest, de rossznak mégse mondható.

Előzmények

Hirdetés