Xiaomi Mi A2 - fejlődött is, meg nem is

Továbbra sem kompromisszummentes a Xiaomi-féle Android One mobil, de számos ponton fejlődött, remek ár/érték aránya pedig elvitathatatlan.

Hardver, szoftverezettség

A Qualcomm Snapdragon 660 az egyik legjobb chipset, amit a Xiaomi felhasználhatott ebben az árkategóriában, hiszen egyrészt takarékos a 14 nanométeres csíkszélességével, másrészt – és a Snapdragon 625-öt leváltva ez az igazi erény – kellően erős is. A nyolcmagos Kryo 260 processzor mellé Adreno 512 grafikai egységet, Hexagon 680-as DSP, és minimum 4 GB-nyi LPDDR4X RAM-ot kapunk. A leggyakoribb verzió a nálunk is járt 4/64 GB-os, de találkozhatunk 4/32-es konstrukcióval és 6/128 GB-os csúcsmodellel is. Tárhely kapcsán egyébként eMMC 5.1-ről beszélünk, tehát bőven van már a piacon gyorsabb olvasást lehetővé tevő lapka, viszont így sem éreztük azt, hogy lassúak lennének a betöltések például a galériában.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Xiaomi Mi A2 Honor 7X Samsung Galaxy A8 LG Q6
Rendszerchip Snapdragon 660 HiSilicon Kirin 659 Exynos 7885 Snapdragon 435
AnTuTu Bench. 7.x 130873 pont 80349 pont 78192 pont n/a
Geekbench 4.x (single/multi) 1628 / 4626 pont 904 / 3471 pont 1527 / 4397 pont 649 / 2119 pont
GFXBench Manhattan onscreen 21 fps 8,3 fps 15 fps 6,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 22 fps 8,0 fps 15 fps 6,1 fps
AndroBench Sequential Read 274,06 MB/s 301,42 MB/s n/a n/a
AndroBench Sequential Write 219,16 MB/s 197,87 MB/s n/a n/a
AndroBench Random Read 37,89 MB/s 68,32 MB/s n/a n/a
AndroBench Random Write 114,41 MB/s 27,91 MB/s n/a n/a


[+]

Nem csak a benchmark-tesztek eredményei szempontjából nincs oka szégyenkezni a Mi A2-nek, hanem általános rendszersebesség oldaláról nézve is remek képet mutat, ennek jelentős része köszönhető az Android One letisztultságának. Amit ezen a készüléken találunk, az tényleg egy közel 100%-os tisztaságú alaprendszer, ami csak a mi tesztidőszakunk alatt kétszer frissült, jelenleg is tárgyhavi biztonsági csomaggal és 8.1-es Oreóval fut, illetve a piacra kerülésétől számított két évig biztosan élvezni fogja a szoftveres támogatást.


[+]

Egy példán keresztül szeretném érzékeltetni, hogy mennyire nyers az a rendszer, ami ezen a terméken fut. Mivel a kijelző teteje nagyon magasan van, és a telepített Google-féle launcherben nincsen meg az a lehetőség, hogy egy üres kezdőképernyő-felületről szinte bárhonnan lehúzható az értesítési függöny, illetve kapcsolósáv, jogos igény lehet, hogy legalább az ujjlenyomat-olvasó simításával lehúzható legyen ez a felület. A tavalyi Mi A1 esetén ez például gond nélkül abszolválható volt a beállítások között, itt azonban hiába keresnénk a funkciót, nincs ott. Talán majd a pités főverzió elhozza ezt a funkciót is.


[+]

Az egyetlen, amit a gyors elérés kapcsán említeni lehet, az a kamera azonnali megnyitása bárhonnan, ehhez duplán kell megnyomnunk a bekapcsológombot. Szoftveres téren sincs túlzottan nagy felhozatal gyárilag. A teljesen egyértelműen meglévő Google-szoftvercsomagon kívül egyébként van egy Mi-mappa is, amiben egy fájlkezelő és az átvitelt megkönnyítő Mi Drop van a szokásos Visszajelzés (Support) parancsikonon kívül, illetve a beállításokban belül is akad egy Mi szolgáltatások pont, de ott is csak a diagnosztikai adatok küldését lehet bekapcsolni a gyártó felé, tehát nem fogunk benne sokat időzni.


[+]

Ha már a telefon tetején figyel egy infraport, akkor értelemszerűen van hozzá távirányító szoftver is, működését tekintve sem fogunk meglepődni, megadjuk a készülék típusát, illetve márkáját, az app letölti az ezekhez tartozó sémát, és már távirányíthatjuk is, és szobánként el is nevezhetjük kütyüjeinket.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Xiaomi Mi A2 Lite - annyira nem lite

    A Xiaomi Android One sorozatának második generációja a szerényebb kivitelben, a Mi A1 hardverével, de modern formatervvel és nagyobb akksival. Előbbi viszont (sajnos) szenzorszigetet is jelent.

  • Bemutatkozott a Xiaomi Mi A2 és Mi A2 Lite

    Folytatódik a kínai gyártó Android One szériája, a második körben a dupla kamera közös jellemző, notch azonban csak az olcsóbb darabra került. Nagy hangsúllyal emlegették a kamerákat.

  • Xiaomi Mi A1 - tisztasági fogadalom

    Csatlakozott a Xiaomi az érintetlen operációs rendszert kínáló Android One mozgalomhoz, és egy küllemben ismerős, ám kitűnő dupla kamerás phablettel nyit nyugat felé, verhetetlen áron.

Hirdetés