Xiaomi Mi 5s Plus - jobb ké5őbb, mint Soha

Adósak maradtunk az első duplakamerás Xiaomi letesztelésével, most viszont levizsgáztatjuk a jól árazott, mégis csúcssebes 5s Plus. Csak azért a fránya B20-ért kár.

Külső, kijelző, csomag

A Xiaomi ismét lendületben: rekord negyedévet zárt a kínai gyártó, húszmillió mobilt leszállított, és jövőre, a Huawei után másodikként szeretne százmilliót, egy naptári évben. Az ismét szócska nem véletlenül dőlt meg: pár éve felrobogott Lei Jun vállalata a kínai piac dobogójának a tetejére, ám kifogyott a lendület, és a helyi (Huawei, Oppo, Vivo), illetve a nemzetközi (Apple) szereplők mögé csúszott. A megtorpanást részben a hazai piac telítettségének, részben pedig a tízmilliós mércével már korlátokkal bíró, online értékesítési modellnek lehet tulajdonítani. Az új eredményesség motorját épp a gombamód elszaporodó üzletek és az Indiai piaci óriási rajongása adja, elsősorban az olcsóbb Redmi modellekre építve, ám a várva-várt Mi 5-tel és annak variációival, majd a Mi Mixszel és idén a Mi 6-tal feljebb is jutott bőven figyelem.


[+]

A portfólió persze régen is széles volt, ma viszont mind anyaghasználatban (általában fém, esetleg üveg, ritkábban műanyag), mind pedig üzemidőben rendbe lettek téve a dolgok. A MIUI felület is fejlődött és sok extra bent maradt (pl. infra), így jó ideje nem találkoztunk félresikerült modellel. A Redmi 4X és Note 4 ár/érték vonalon tarolt, a Mi Mix minket is lenyűgözött (bár a mindennapokban kevésbé győzött meg), a Mi Note 2 már ívelt kijelzővel, a Mi 6 pedig Snapdragon 835-tel hódított. Annyira elfoglaltak voltunk ezekkel a versenyzőkkel, hogy a csendesebben elstartolt Mi 5s-re és a Mi 5s Plusra időnk sem jutott, ám a nyári, 40 fokos uborkaszezon – no meg az XXL GSM felajánlása nyomán – most az utóbbit is kipipáljuk, egyelőre 8-as, nemzetközi MIUI-val.


[+]

Bár a Mi 5s Plus tavalyi alapokon nyugszik, ám igaz ez a szintén Snapdragon 821-es LG G6-ra is, és a Xiaomi phabletje már csak azért is releváns 2017 közepén, mert ott virít a hátulján a dupla kamera, RGB színszűrős + monokróm kivitelben. Ráadásul mostanra zuhanni kezdett az ára, befarolva a középkategória felső parkolószintjére, úgyhogy mindenképpen érdemes áttekinteni, mit nyújt. Például ízig-vérig csúcskategóriás külsőt: az alumíniumház elölről talán jellegtelen, szálcsiszolt, fényezett hátlapi kivitelével viszont vonzza a tekinteteket, és az alsó-felső, keskeny antennakilépő sávok is beleillenek a képbe, műanyag mivoltuk ellenére. Az egykezes használathoz a 154,6 x 77,7 x 7,95 milliméteres és 168 grammos ház persze túl nagy, legalábbis fogásváltás nélkül, amit a remekül összerakott, ám csúszós konstrukció bátor bűvészmutatvánnyá tesz.


[+]

Kijelző-teszt
Xiaomi Mi 5s Plus Samsung Galaxy J7 (2017) Honor 6X Moto Z Play
Képátló 5,7 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 1080 x 1920 1080 x 1920 1080 x 1920 1080 x 1920
Technológia IPS LCD Super AMOLED IPS LCD Super AMOLED
Fehér fényerő 596 nit 310 / 586 nit 556 nit 402 / 596 nit
Fehér fényerő (min.) 0,9 nit 4,4 nit 5,4 nit 6,5 nit
Fekete fényerő 0,22 nit 0 nit 0,29 nit 0 nit
Kontrasztarány 2709:1 végtelen 1952:1 végtelen
Színhőmérséklet 7826 / 7142 K 7656 / 6626 K 8166 / 6590 K 7739 / 7136 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A méretek ugyanakkor indokoltak: 5,7 hüvelykes Full HD kijelző lapul az előlapon, felül fénymérővel, közelségérzékelővel, értesítési LED-del, 4 megapixeles kamerával és hangszóróval, alul pedig menü mintázatú, de alkalmazásváltó funkciójú érintőgombbal, kezdőképernyővel és visszával, fehér háttérvilágítással. Az IPS panel tűéles, kitűnő fényerejű, megfelelők a betekintési szögek, este pedig kellően elsötétül a háttérvilágítás. Leginkább a kalibrációba lehet belekötni: kissé kékes lett, de a színegyensúly a menüből állítható. A panel érzékenységével és a rezgőmotor erősségével nincs gond, a Mi Note 2-vel szemben a nem pontosított védőüveg azonban csak minimális csiszolást kapott a széleken, a panel sem kanyarodik le.


[+]

Vesszőparipám a gombelhelyezés, és a hozzám hasonló, lapáttenyerű olvasóknak jó hír: nemcsak a bekapcsoló, a hangerőszabályzó is hüvelykujjra esik jobbra, fogásváltás rítusa nélkül. Az utóbbi viszont lötyög a foglalatában – kiesni nem akar, ám a telefont csörgőhöz hasonlóan rázogatva hangeffekt kíséri a tehetetlenséget. Átellenes oldalon a SIM-tálca piszkálható ki, rajta két nanoSIM foglalattal és nulla microSD-vel – bővíteni nem lehet, viszont a tárhely opciók kövérek (64 / 128 GB). A járatot a mellékelt SIM-tűvel lehet megnyitni, a fehér kartondobozban emellett még egy Type-C USB kábel, egy 18 W-os gyorstöltő (esetünkben ázsiai), némi leírás és egy átlátszó szilikon tok lapul, headset, fólia nem.


[+]

A fülesnek egyébként felül a helye, az infra és egy mikrofon mellett, míg a töltő- és adatkábel alul tud a Mi 5s Plusszal összegabalyodni, egy mikrofont és egy multimédiás hangszórót rejtő rácsozat közé ékelődve. Ízlés kérdése, hogy a szálcsiszolt, alumínium hátlap igényelte-e a fényes kivitelt – szerintem nem, a fémnek a matt finish áll jobban – a dupla 13 megapixeles kamerarendszer és a ledes villanópár mindenesetre síkban marad, így az asztallapon nehezebben karcolódik. A fent vázolt tenyérmérettel nem gond az ujjlenyomat-olvasó elérése, ráadásul a szenzorral a képernyő akkor is felvillantható, ha védelem nincs beállítva. Az azonosító túlérzékenysége miatt, mondjuk ez többször ártott, mint használt. A használattal, mennyiségi oldalról viszont biztos nem lesz gond: a telep 3800 mAh-s. Az első fogás és a beüzemelés sebessége pedig a minőséget is előrevetíti, egy igazán komoly bakival errefelé: nem támogatott a B20-as LTE sáv.

Hardver, szoftverek

A két 2,35 és két 1,6 GHz-es Kryo magot használó Snapdragon 821 nem idei darab, ám 2017-ben is süvít vele egy jól optimalizált androidos ketyere. Ha pedig a felső-középkategória ajánlataival vetjük össze (hiszen ott mozog az 5s Plus ára), nincsenek kérdőjelek. Az Adreno 530 minden játékot rendben meghajt, a 4 / 6 GB RAM eléggé bőséges, a 64 / 128 GB-os tároló roppant fürge (UFS 2.0, a rendszer 10 GB-ot foglal), bővíteni viszont nem lehet. A működésre gyakorlatban sincs panasz: az alkalmazáskezelés csúcssebességű, akadozásból csak elvétve akad. Az pedig, hogy a kinti 40 fokban, maximális fényerőn melegszik a készülékház, alighanem a világtörténelem összes okostelefonjára igaz – kivéve talán azokat, amelyeket egy vödör szárazjégben hordoznak.


[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Xiaomi Mi 5s Plus Xiaomi Redmi Note 4 Lenovo P2 Samsung Galaxy J7 (2017)
Rendszerchip Snapdragon 821 Snapdragon 625 Snapdragon 625 Exynos 7870
AnTuTu Benchmark 6.x 152057 pont 61762 pont 64476 pont 46910 pont
Vellamo Browser 6154 pont 3279 pont 3371 pont 3241 pont
Vellamo Metal 3761 pont 1414 pont 1946 pont 1160 pont
Geekbench 4 (single/multi) 1889 / 4405 pont 855 / 2926 pont 845 / 3010 pont 730 / 3694 pont
GFXBench Man. onscreen 48 fps 9,6 fps 10,0 fps 5,1 fps
GFXBench Man. offscreen 45 fps 9,8 fps 9,9 fps 5,2 fps
GFXBench T-Rex onscreen 60 fps 22 fps 23 fps 12 fps
GFXBench T-Rex offscreen 91 fps 23 fps 23 fps 12 fps


[+]

Bár épp mostanában érkezett meg a MIUI 9 kínai változata, a nálunk járt Mi 5s Plus 8.2.2-es, globális változatot futtatott, az Android O kapujában az igencsak koros, 6.0.1-es Androidon ragadva. A Xiaomi persze ezt a mobilt is rendszeresen frissíti, és egyébként is eléggé egyénire lett szabva, hogy a kínai gyártó, és ne a keresőóriás referenciamobiljai jussanak eszünkbe. A felület témázható, a kezdőoldal átparaméterezhető, az értesítési- és kapcsolópanel átszabható. Van egyszerű, egykezes és kesztyűs üzemmód, plusz második felhasználói asztal. Sok a rendszerfelügyeleti extra: víruskeresés, engedélykezelés, teljesítmény-beállítások, biztonság (villámgyors hátlapi ujjlenyomat-olvasóval), többfiókos bejelentkezés, alkalmazászárolás és a többi.


[+]

A gesztusfunciók oldaláról duplakoppos felébresztés és gyors kameraindítás jár (hangerő le duplán), a zárképernyő ujjlenyomat-olvasóval is felvillantható. A nemzetközi szoftvercsomag nagyjából teljes magyarítást kínál, működő Google-integrációval. Igaz, valamiért az alkalmazások telepítése eléggé lassan ment, pedig az indításuk villámgyors. Talán valami rendszerfelügyeleti izé figyelte a biztonságot a háttérben. Az adatok és a fotók a Mi-felhőbe szinkronizálhatók, Mi-fiókkal egyébként számos extra jár, például a már említett témák.


[+]

Nem maradt ki a mindig hasznos infra, bár az ezúttal nem tanítható. Ellenben ezerszámra van mindenféle otthoni eszközhöz távirányító séma, régebbi tévékhez is. A szoftver Mi Remote néven fut. Van frissítéskezelő, QR-kódolvasó, hangrögzítő, iránytű, közösségi kapcsolat (MIUI fórum, visszajelzés), időjárás, WPS Office, Facebook és egy sor alapvető Google-alkalmazás. Ilyen a Chrome, de van MIUI-s böngésző is, számos lap kezelésével, olvasómóddal, gyorsindítással, kedvencekkel, éjszakai és adatkímélő móddal – zoomalapú sortörés viszont nincs. 5,7 hüvelyken ez nem akkora baj, plusz a hardver az akadozásokat is kiküszöböli.


[+]

Remek hír, hogy mellékelték a magyarul is mindentudó SwiftKey billentyűzetet, ami témázható, átméretezhető és gyakorlatilag minden hasznos dolgot tud, az ujjhúzós bevitelt beleértve. A MIUI-is telefonkönyv számos fiókból, a SIM-ekről és a telefonról is behívja a névjegyeket, többféle szűrési és rendezési elvvel, kedvencek is képezhetők. Itt is elérhető QR-kódolvasó a gyors számmentéshez. A tárcsázóban opció a gyorskeresés. Végezetül remekül felszerelt a fájlkezelő és jól paraméterezhető a naptár is.

Kamerák, multimédia

Ontja magából a remek telefonokat a Xiaomi, kamerában ugyanakkor gyakran nem üti meg a maga által felállított szintet. A Mi 6 a tesztalanyunk óta többé-kevésbé bizonyított normál és teleszkópos lencserendszerével, az lécet ugyanakkor a Mi 5s Plus helyezte először igazán magasra. A phablet két hátlapi kamerát vet be, egyaránt f/2,2-es rekeszértékű lencsével és 1/3,06”-es Sony IMX258-as szenzorral, egy RGB színszűrős és egy monokróm megoldással. A fókuszálás fáziskülönbség érzékelésű (PDAF) és elég gyors, a LED kéttónusú és jó fényerejű. Az előlapra 4 megapixeles UltraPixel kamera került autofókusszal, ilyen képet lő. A szoftver elsőre egyszerűnek tűnhet: a keresőben csak a vaku, a HDR (van automata is), az effektek, a kameraváltó, az exponáló, a videofelvevő, a galéria és a módválasztó érhető el, illetve a sztereó mód. Ez utóbbi a két hátlapi szenzor adatait gyúrja egybe, mintegy 2 másodperc alatt, ami növeli az esti kameraminőséget és utólagos fókuszváltást tesz elérhetővé, tetszőlegesen elmosott háttérrel. Este tényleg előnyös a működése, a mélységélességgel való játék viszont nem az igazi. Következzen előbb négy sztereó felvétel, majd négy a monokróm kamerával.


[+]

A keresőn egyébként elérhető az érintőfókusz is, utána lehet az expozíciót szabályozni. A menüből rácsvonalak is kérhetők, plusz arc- nem- és életkor felismerés (engem mindig öregít, ejnye). Ennél is több opciót kínál a kézimód: babrálható a fehéregyensúly (4 séma, csúszka), a fókusz (csúszka), a záridő (1/1000 - 32 mp) és az érzékenység (ISO100 - 3200). Dng raw mentés is van, ám fura módon ezzel a móddal semmilyen beállítási lehetőség nincs, azért mellékeltünk belőle négyet a második adag kép tetején. Akad még panoráma, esti mód, QR-kódolvasó, arcszépítő, önkioldó, négyzetes kompozíció, csoportos szelfi, esti mód és makett. A nappali minőség teljesen korrekt, jó dinamikával és részletességgel középen, megbízható fehéregyensúllyal, gyors rögzítéssel, ám picit túlzó zajmentesítéssel. A szélek felé már puhább a rajzolat, plusz a HDR mindenre rávilágosít, utána is nyoma marad az algoritmusnak a világos és a sötét részek találkozásánál.


[+]

A makrókra korrekt mennyiségű részlet jut, én eleve érintőfókusszal próbálkozom ebben a műfajban, este viszont nincs rá szükség, az élesítés megbízható marad. Ilyenkor már jóval látványosabb a zajmentesítés, ugyanakkor rendben van a fehéregyensúly, és elég fényforrás esetében a végeredmények is abszolút vállalhatók. Sztereó és kézi móddal, de főleg dng rawból dolgozva növelhető a minőség, bár az utóbbi kettő egymástól függetlenül működik. A Manual Camerával szerencsére egyszerre elérhető záridőállítás (1/8 mp-ig) és raw mentés. Érezhető ugyanakkor az optikai stabilizálás hiánya, mind este, mind pedig a 4K-s felvételek esetében. A képminőség egyébként is csak átlagos, egy-egy fókuszhibával, a sztereó hang pedig túl lett szűrve, vékony, lapos, egy példa. A kamerás összkép egyértelműen jobb, mint a Xiaomi mobilok abszolút többsége esetében, és hiába apróbb a két 13 megapixeles szenzor, az 5s Plusnak a Mi 6 ellen sem kell szégyenkeznie.


[+]

A MIUI-s zenelejátszó a dalokat előadok, albumok és mappák szerint csoportosítja, majd név, dátum és nyelv szerint rendezi. Akad főképernyős, értesítési kártyás és zárképernyős widget, lehet szűrni számhossz és fájlméret alapján. Füles csatlakoztatása után elérhető hangszínszabályzó és számos fejhallgatóra (köztük xiaomisra) hangolt séma, rádiót viszont ne keressük. A videolejátszó fapados és a DivX, az Xvid és az AC3 kódolás, illetve a feliratok nem tetszenek neki, igaz, ezekkel egy BS Player megbirkózik, akár 4K-ban. Nem gond viszont a H.263, a H.264, a H.265 és az Mpeg4 fájlok meghajtása. Az opciók közé a két szélen való fény- és hangerőállítás tartozik, illetve a képarány váltás. Nagyjából ennyi.


[+]

A mono hangszóró alulról szól, és ha végtag kerül az útjába, nagyjából teljes egészében elhalkul az egyébként is közepes erejű performansz. Nem szól egyébként rosszul: van valamennyi tere, és némi mélyhang is kiárad, ugyanakkor a vonós hangszerek és a magas énekhangok megkívánnak 2-3 lépéssel való levételt, és akkor már tényleg nem túl erélyes a dolog. Nem úgy a fülesre menő hang: kristálytiszta, dinamikus, minőségi és combosabb fejhallgatónál sem gond a hangerő. Természetesen nem jellemző elhajlás a frekvenciaátvitelben, a zaj és a sztereó áthallás sem üti meg a (számomra) hallható szintet.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A balról kihúzható fiók két nanoSIM foglalatot rejt, azok pedig dual standby működésre képesek, akár 600/150 Mbps-os adatátvitellel, ám hazai szemszögből egy hatalmas hiányossággal: a B20-as LTE sáv használata nélkül (csak a 850, az 1800, a 2100 és a 2600 MHz támogatott). Ez a fővárosban nem okozhat túl nagy gondot, ám a 800 MHz-es vidéki dominanciával nem tudunk ajánlani ma egy olyan készüléket, amelyik azt nem tudja, még ha az ára roppant előnyös is. A beszélgetési hangminőség rendben van: a hangszóró inkább átlag feletti hangerejű, de korrektül szól, míg a másik oldalon elégedettek voltak mondandónkkal. Az adatkommunikációs paletta máskülönben teljes: a kétcsatornás WiFi 802.11a/b/g/n/ac szabványú (MU-MIMO, direct, hotspot, DLNA), a Bluetooth 4.2-es (A2DP, LE, HID), az USB 2.0-s (Type-C, MTP, OTG). Az A-GPS mellett a navigációhoz bevethető a GPS, a Glonass és a BeiDou műholdcsoport, csak a Galileo nem. A pozíciószerzés villámgyors és pontos, iránytű is van. Továbbá: NFC Mi Payjel (már ahol ez opció), gyorsulásmérő, giroszkóp, hall szenzor, infra és légnyomásmérő.


[+]

Gigászi kijelzőhöz méretes telep, a 3800 mAh-s elektromos töltéshez pedig két teljes nap üzemidő jár, intenzív használattal, 7-8 órás képernyőidővel. Ezt ráadásul a nyári melegben (mit melegben: brutális 40 fokban) sikerült összehozni, felhasználástól függően akár a három nap is kijöhet két töltés között. A 18 W-os, ázsiai töltő európai szabványra alakítva 2,5 órán belül végez a dologgal. Az alapvető akkumulátorkímélés és a túlbuzgó folyamatok kilövése tovább növelheti a Mi 5s Plus kitartását, ám nélküle is csúcskészülékhez méltó a tüdőkapacitása. Netezni és videózni, 150 niten 17-17 órán át lehet egy-egy töltésről.


[+]

Értékelés: Xiaomi Mi 5s Plus
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Bár tavalyi alapokra épül, ne legyenek kétségeink: a Mi 5s Plus ma is egy csúcskategóriás phablet, parádés összeszereléssel, kellemes lekerekítésekkel, jófajta IPS panellel, erős adatkommunikációs felhozatallal, 9-es MIUI-ra készülő rendszerfelülettel, infrával és remek üzemidővel. Külön jó hír, hogy a kamerával alapvetően hadilábon álló Xiaomi a dupla hátlapi rendszert jól egyberakta, csak a képstabilizálás és a mozgóképek oldaláról akadnak kifogásaink. És akkor mindenki kapaszkodjon meg: hazai üzletben, GSM boltos garanciával az ára száz 86 500 forint, ezért villámgyors Snapdragon 821-es SoC jár, 4 gigabájt RAM és fürge, 64 gigabájtos tároló, a Type-C portról nem is beszélve.

Csakhogy mindez zárójelért kiált, mert hiányzik az itthon esszenciális, B20-as LTE sáv támogatása. A példásan szereplő Mi 5s Plus így olyan, mint egy puccos, felsőkategóriás tévé, amire nem lehet egyéni hangrendszert rákötni, ergo a saját, gyengécske hangszóróira kell hagyatkozni. Okostelefont Magyarországon, a 800 MHz-es sáv hiányával csak saját felelősségre és a nagyvárosok falai közé zárva tudnék javasolni, és igazából a kedvező ár is csak aláhúzza: egy ilyen portékát itthon nem könnyű értékesíteni. A Xiaomi nyilván nem is ide szánta, úgyhogy maradjunk annyiban: aki ezt a kritikus hiányosságot meg kívánja emészteni, nyugodtan beruházhat egyre, mert ennyiért, egy hazai boltba besétálva ritka jó ketyere üti a markát. Máskülönben javallott a B20-as felső-középkategória böngészése, akad ott szép számmal lóerőben gyengébb, de hálózatilag erősebb ajánlat.

Xiaomi Mi 5s Plus

Bone123

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk, köszönjük!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

Xiaomi Mi 5s Plus
Xiaomi Mi 5s Plus Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 154,6 x 77,7 x 7,95 milliméter
Tömeg 168 gramm
Színvariációk ezüst, szürke, fakóarany, rózsaszín, fekete
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,7 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (386 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 821 (MSM8996)
Processzor típusa 2,35 GHz-es, kétmagos Kryo és 1,6 GHz-es, kétmagos Kryo
Processzor csíkszélessége 14 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 530
RAM mérete 4 / 6 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 64 / 128 GB (a rendszer 10 GB-ot foglal)
Memória bővíthetősége nincs
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/2100 MHz
FDD-LTE 850/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 42,2 Mbps / 5,76 Mbps
LTE (letöltés/feltöltés) 600 Mbps /150 Mbps (Cat 12.)
IrDA / Bluetooth van / 4.2 (A2DP, LE, HID)
WiFi kétcsatornás, 802.11a/b/g/n/ac, hotspot, Direct, DLNA
USB 2.0 (Type-C, MTP, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van (GPS, Glonass, BeiDou)
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Fájlkezelő, Iránytű, Second Space, Mi Fiók, QR-kód olvasó, Témák
Multimédia
Fő kamera 2 x 13 megapixel (RGB + monokróm), f/2,2, PDAF autofókusz, kéttónusú LED villanó
Másodlagos kamera 4 megapixel, autofókusz
Videófelvétel 2160p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 3800 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő (3G) ismeretlen
Beszélgetési idő (3G) ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, infra, fénymérő, közelségérzékelő, ujjlenyomat-olvasó, giroszkóp, gyorsulásmérő, iránytű, hall szenzor, légnyomásmérő

Azóta történt

Előzmények

  • Xiaomi Mi 6 - helyi kiskirály

    A Xiaomi csúcskészüléke egészen kiváló, a legújabb hardveres alapokra helyezett prémium készülék, továbbra is meglepően kedvező árazással, és némileg komplikáltabb lokalizálási lehetőségekkel.

  • Xiaomi Mi Note 2 - a keret nélküliség árnyékában

    A kínai gyártó új csúcsmobilja nagyon jó adottságokkal bír, viszont egyáltalán nem olcsó, ehhez képest pedig vannak kellemetlen hibái.

  • Xiaomi Mi Mix - szép-szép, de otthonra nem kéne

    A kínai gyártó koncepciókészüléke papíron minden tekintetben lenyűgöző, a gyakorlatban azonban korántsem kompromisszummentes. De mutathatja az utat.

Hirdetés