Xiaomi Mi 11i - inkább

Ha az olvasó nem tudja követni a Xiaomi kínálatát, akkor ne érezze magát kellemetlenül, mi sem tudjuk. De a Mi 11i mégis kiemelkedik egy-két dologgal a halomból.

Audió, adatátvitel, üzemidő

Zenei szempontból több dolgot is érdemes kiemelni. Egyrészt nincs 3,5 mm-es jack csatlakozó, átalakító viszont van a dobozban, hogy a Type-C portot mégiscsak tudjuk használni klasszikus interfészen keresztül is. Van viszont alul és felül is hangszóró a készüléken, az alsó valamivel jobban szól, de a sztereó élmény — főleg fektetett módban — azért megvan és nincs gond sem a hangerővel, sem a minőséggel. FM-rádió nincs, viszont sokoldalú diktafon van, ahol AAC, MP3 és WAV formátumú rögzítés is kérhető, le lehet venni a felvétel idejére a csengőhangot, és kérhető az is, hogy kék fénnyel jelezze lezárt kijelzőnél is, hogy hangot veszünk fel. A gyári zenelejátszó is szerethető (mindenképpen jobb, mint a YT Music), van benne elalváskapcsoló, aötét mód, mindenféle módon listázhatjuk a telefonon levő tartalmakat, viszont a hangeffektusokat nem innen, hanem a beállítások menüpontból szedhetjük elő. Itt kapcsolható a Dolby Atmos hangzásjavító, de van grafikus equalizer is, plusz ha van headsetünk, akkor azt a fülünkhöz tudjuk kalibrálni.

[+]

Hirdetés

Az adatkommunikációs repertoár teljes. Egyrészt van 5G, ami ma már ebben az ársávban elvárás, van WiFi 6-ot is tudó vezeték nélküli kapcsolat, kiválóan működő, 5.2-es Bluetooth, NFC és minden létező műholdas rendszert ismerő pozícionálás is, de az infravörös port sem maradt le a telefon tetejéről. A Chrome mellett a Mi Böngésző is megvan, ami nem csak 60 Hz-en gördíti a tartalmakat, szóval ezügyben tényleg nem lehet panaszunk.

[+]

Az akkumulátor viszont inkább csak átlagos, a 4520 mAh-s kapacitás persze nem mondható vérszegénynek, de valamivel alatta marad a tényleg masszív üzemidővel kecsegtető vetélytársak képességének, cserébe viszont a Mi 11i kifejezetten karcsú gép. WiFi-n streamelt videót (60 Hz-en) 15 órán keresztül tudtunk nézni, a böngészési idő (szintén 60 Hz-en) 10 órányi, szóval egyáltalán nem rossz, ráadásul a mellékelt töltőfejjel kábé egy órán belül elérhető nulláról a teljes töltés. A készülék tud 33 watton is energiát felvenni, elvileg a dobozban levő töltőfej ezt le is tudja adni. Vezeték nélküli megoldás ugyanakkor nincs, viszont tud a termék visszafelé is tölteni más telefonokat, ha a megfelelő kábel bitrokában vagyunk.


[+]

Xiaomi Mi 11i
Pro
Remek a 120 Hz-es AMOLED panel
Makulátlan sebesség, évekre elég lóerő
Korrekt főkamera képek és videók nappal
Kontra
Nincs zoomkamera, az ultraszéles pedig gyenge
Nem lehet videózás közben váltani a kamerák között
Nincs jack port, microSD bővítés
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 10 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 8 pont
Indulóár (8/128 GB, HUF) 199 990

Összegzés. A Mi 11i néhány ponton gyengébb, mint a drágább Mi 11, viszont ezek a megkötések az árelőny kapcsán ésszerűek. Ilyen a csak Full HD felbontású kijelző, ami ettől még bőven frankó az AMOLED és a 120 Hz miatt, ilyen a lényegesen gyengébb ultraszéles kamera, elvileg a főkamera is valamivel csirkébb, de ez a gyakorlatban főleg az esti fotóknál észlelhető. Nem tud annyira gyorsan tölteni, Victus helyett Gorilla Glass 5 védi az előlapot, viszont van IP53-as cseppállóság és valamivel vékonyabb is a telefon, ami nem sokkal kisebb akkumulátort eredményez. A sima Mi 11 azoknak való, akik tényleg a csúcsmodellt keresik, a Mi 11i viszont kevesebbe kerül és az ezzel járó megkötések mellett is egy kiváló készülék, ami erős hardvert, frankó főkamerát, szép kijelzőt, remek összeszerelést és karcsú külsőt ígér, de persze nem tökéletes. Az esti képekkel és az esti videókkal sem vagyunk elégedettek, hiányzik a vezeték nélküli töltés, kár, hogy nincs 3,5 mm-es jack csatlakozó, nem bővíthető a belső tárhely, a MIUI pedig olyan, amilyen, még mindig vannak benne logikátlanságok és indokolatlan korlátozások (videózás közbeni kameraváltás), de összességében egy jól eltalált termék, amely vonzó áron kínálja magát. A hivatalosan 200 ezer forintért beszerezhető masinának kevés ellenfele akad, amely hasonló hardveres képességeket kínál, a Red Magic 6R ugyan tud erős chipsetet felmutatni, de minden másban jóval esetlegesebb, a Zenfone 8 pedig drágább, noha ott a kis méret egy erős érv bizonyos felhasználó csoportok számára. A Realme GT 5G esetleg opció (de amíg nincs tesztünk, addig inkább nem alkotunk róla véleményt), a Galaxy S20 FE Qualcomm chipsetes kiadása pedig itt-ott gyengébb, de a Samsung rendszere és ökoszisztémája sokaknak fontos érv a Xiaomival szemben. Opció lehet a Black Shark 4 valamivel gyengébb főkamerával, de valamivel jobb ultraszéles modullal és csúcsközeli chipsettel, villámtöltéssel és 144 Hz-es kijelzővel, valamint a Moto G100 is. Mindenképpen jár az Ajánlott plecsni a termékre még akkor is, ha magával a modelldömpinggel és számozási káosszal nem is szimpatikus a gyártó stratégiája, de a Mi 11i egy funkcionalitás szempontjából okosan megnyesegetett verziója a Mi 11-nek, ami nem okoz csalódást ennyi pénzért, ráadásul a szolgáltatókhoz is bekerült.

Xiaomi Mi 11i

Bog

A tesztkészüléket a MiSmart.hu biztosította, köszönjük. A 8/128 GB-os verziót itt, a 8/256 GB-os változatot pedig emitt lehet kosárba helyezni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés