Hirdetés
Felhasználói felület, szoftverek
A Sony androidos felhasználói felülete nagyon kellemes; én mostanában nem használtam huzamosabb ideig egyet sem a japán gyártó készülékei közül, úgyhogy kellemes meglepetésként ért a dolog. A készenléti képernyőn a gyáriaktól nem vészesen eltérő, mégis egyéni stílusú ikonok mosolyognak ránk, ez az egész menürendszerre jellemző, szépen eltalálták őket a grafikusok. Oldalakból összesen 7 darabot rakhatunk ki, ezek között horizontális irányú ujjmozdulatokkal tudunk lapozni, ha pedig két ujjunkat egymás felé húzzuk, egy amolyan áttekintő nézetbe jutunk, ahol kényelmesen rendezgethetjük az oldalakat, widgeteket, parancsikonokat.
A menübe a szintén a képernyőn található Home gomb fölötti részt megnyomva jutunk, itt oldalanként 20 darab alkalmazással nézhetünk farkasszemet, melyek sorrendjét magunk variálhatjuk. Itt megjelent egy új és egészen értelmes megoldás, balról ugyanis behúzhatunk egy amolyan almenüt, ahol nagyon könnyen változtathatunk a sorrendben, plusz kereshetünk is a szoftverek között. A mozdulat és az animáció kicsit hasonlít a BlackBerry 10 rendszerben tapasztalható dolgokra, de ezt legfeljebb előnyként említhetjük. A menüben egyébként létrehozhatunk mappákat is, ami szintén a kényelmes és átlátható felépítést hivatott elősegíteni.
Szintén nem új, de hasznos funkció a futó alkalmazások listájának alján megjelenő négy darab ikon, melyek mellett egy kis nyíl is van, melyet megérintve a lista kilenc ikonra bővül. Ezek segítségével amolyan lebegő alkalmazásokat dobhatunk ki a képernyőre/alkalmazásra, amelyben épp vagyunk. Kidobhatunk számológépet, hangrögzítőt, időzítőt, naptárat és még pár apróságot.
Szoftverekből rengeteg extrát kapunk. A Sony rendelkezik pár extra widgettel (időjárás, Sony Select, STAMINA üzemmód), ezen kívül kapunk egy Box klienst (és hozzá 50 GB ingyen tárhelyet életünk végéig), Evernote-ot, egy File Commander névre hallgató fájlkezelőt, McAfee antivírust, egy teljes verziós OfficeSuite szoftvercsomagot, egy Pixlr Camera nevű képmanipuláló szoftvert, zeneszámok felismerésére használható TrackID-t, egy nagyon fapados rajzolóprogramot, valamint két Xperiához köthető szoftvert. Az Xperia Lounge egy amolyan kuponfüzetnek néz ki, az Xperia Privilege pedig nem tudni, hogy mire jó, egyetlen egy banner van benne, ahol valami stickereket akarnak ránk tukmálni az üzenetkezelő szoftverhez.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!