Szoftverek és kamera
A készülék alap szoftverei megegyeznek az Xperia arc felszerelésével. Ennek megfelelően kapunk egy jól használható névjegyzéket, mely össze van kötve a tárcsázóval és a hívásnaplóval. A bejegyzéseket összekapcsolhatjuk a Facebook-fiókunk tartalmával, bár sajnos erre semmilyen automatikus algoritmus nem áll a rendelkezésünkre, egyenként kell összekötögetnünk a partnereket. Telefonáláskor a hangminőség nagyon jó, köszönhetően a Noise Shield névre hallgató zajszűrő algoritmusnak, a beszélgetés során egyik oldalon sem volt panasz. Az üzenetkezelő is korrekt, hasonlóan Flash-sel megtoldott böngészőhöz, a hangszínszabályozóval megtámogatott zenelejátszóhoz és az RDS-képes FM-rádióhoz. A videólejátszó viszont igen fapados: nem hogy a HD és fullHD tartalmakkal, de az Xvid és DivX fájlokkal sem tud megbirkózni.
A Sony Ericsson bőkezűen bánt az extra alkalmazásokkal. Előre feltelepítve találunk egy zenefelismerőt (TrackID), a McAfee a telefon elhagyásakor jöhet jól, a Hírek és időjárás pedig pontosan azt nyújtja, amit a neve is ígér. A WisePilot személyében egy navigációs alkalmazást tisztelhetünk, az OfficeSuite pedig az ügyeletes irodaszoftver szerepét tölti be; kár, hogy utóbbi csak próbaverziós. A PlayNow programmal képeket, hangokat és egyéb tartalmakat tölthetünk le, a LiveWare kezelővel pedig az úgynevezett intelligens kiegészítők (azaz például A2DP-headsetek) viselkedését állíthatjuk be. Az Application Installer segítségével a memóriakártyáról is telepíthetünk alkalmazásokat, a Zene és videók pedig a Facebook-ismerőseink által megosztott tartalmak böngészésére szolgál. Kapunk még egy DLNA-klienst (Csatlakoztatott eszközök), a Timescape pedig az üzeneteket, elektronikus leveleket, valamint a Twitter- és Facebook-eseményeket jeleníti meg egy fedél alatt. a 3D album pedig a 3D-s panorámafotók megtekintésére szolgál, de ehhez egy 3D-képes eszközhöz kell csatlakoztatnunk a telefont.
A készülék hátlapján egy 8 megapixeles autofókuszos kamera figyel, mellyel maximum 3264 x 2448 képpontos felbontású fotókat lőhetünk. A fényképező mellett egy LED-es villanó is helyet kapott, amely bár nem túl nagy hatótávolságú, szükség esetén megteszi. A kameraszoftver viszonylag sok beállítási lehetőséggel kecsegtet: állíthatunk a felbontáson, a fókuszmódon, a fénymérésen, a fehéregyensúlyon és a fényértéken, bekapcsolhatjuk az önkioldót és a képstabilizációt, valamint nyolc jelenetből is választhatunk. A fényképek az Exmor R érzékelő ellenére sem sikerültek túl jól: bár kis méretben elfogadható a minőség, száz százalékos nagyításban már előjönnek a hibák. A dinamikatartomány nem tökéletes, a világos részek hajlamosak kiszorítani a sötétebb helyeket, a kromatikus aberráció is jelen van, a túl erősre csavart zajszűrő algoritmus elmossa a részleteket. Videót maximum 720p, azaz 1280 x 720 képpontos felbontásban vehetünk, a tesztfelvételért katt ide.
Bár a telefon hátlapján csak egy kamera található, a készülékkel 3D panorámafotókat is lőhetünk. Az exponálógomb megnyomása után ekkor körbe kell pásztáznunk a megörökíteni kívánt tájat; ebben a képernyő alján látható csúszka is segít. Az elkészült műveket nem tudjuk megnézni a készüléken, a megtekintéshez egy 3D-képes tévére van szükség; természetesen nem szabad csodát várni a minőségtől. Lőttünk pár tesztfotót is, melyek ezen a linken elérhetőek.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!