Samsung M7600 BeatDJ - tekerd meg és táncolj

Hirdetés

Alapfunkciók

A telefonkönyv 2000 nevet tartalmazhat. Az egyes emberkékhez rendes adag egyéb információ csatolható, különböző telefonszámok, címek, céges adatok, születésnap, a csengőhang és a vibráció típusa, valamint kép, amely híváskor teljes kijelzőn látszik. Egy érintős telefonnál a névjegyzék rákfenéje a keresés, s ebből a szempontból dicséret illeti a gyártót, mivel a lista mellett egy kis fület tudunk lefelé gördíteni. Ezen művelet során jókora karakterek mutatják a kezdőbetűket, s amennyire bosszankodtam eleinte, hogy miért a bal oldalra kellett ezt tenni, amikor én jobb kézzel használom a telefon, éppen annyira örültem, amikor megtaláltam, hogy ez változtatható.

Samsung M7600 BeatDJ

Az üzenetkezelés szövegbeviteli részéről már esett szó (horror), a funkcionalitás kapcsán alapvetően nem lehet okunk panaszra. Az 500 darabos SMS kapacitás elegendő lesz, van MMS és email kliens is, utóbbinál nem kötelező a varázsló mentén végigverekedni magunkat a beállításokon, hanem rögtön nekifoghatunk kézzel is a történetnek. A csatolmánykezelés megoldott, s a készüléknek nincs gondja az Office dokumentumok, illetve a PDF fájlok olvasásával sem, tekintve, hogy ebben a modellben is van Picsel Viewer, amely erre a célra abszolút megfelelő.

Samsung M7600 BeatDJ

A naptár nem rossz, de én speciel utálom, ha az opciókban kell ahhoz turkálnom, hogy előhívjam a heti, illetve a havi nézetet. A bejegyzések okosan két típusra bomlanak csupán, egy esemény jellegűre, illetve egy évforduló fajtájúra. Ha előbbit választjuk, akkor egy gombnyomással egy sereg további paraméter beállítható. A szoftver figyelmeztet az ütközésekre is, a riasztás során pedig a vibráció ritmusa is állítgatható. A világóránál igen pofás a térkép, a számológép viszont csak alapfunkciós. Az alkalmazások közé költözött át a stopper, a visszaszámláló és az RSS olvasó.

Samsung M7600 BeatDJ

Játékfronton nem állunk túl jól, ugyanis kizárólag demo alkalmazások kerültek rá a készülékre. Ezek csak pár pályát engednek, aztán rinyál a telefon, hogy legyünk kedvesek némi pénzmagért cserébe beruházni a teljes verzióra. Csupán a kockadobálós - s legyünk őszinték - semmire sem használható marhaság ingyenes.

Van viszont beépített GPS a burkolat alatt, de mivel nem operációs rendszeres a telefon, ezért a tájékozódás szempontjából be kell érjük az izmos adatforgalmat generáló, s a turn-by-turn navigációra képtelen Google Maps szoftverrel. A GPS-nek még ott lehet szerepe, hogy a telefonnal készült képeknél eltárolható a koordináta is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés