Hirdetés
Fitnesz, összegzés
Az aktivitás során összegyűjtött adatokat a Samsung Health kezeli, de alapvetően az órán is hozzájutunk minden lényeges információhoz. Maximum a hosszútávú statisztikákhoz lehet feltétlenül szükség az appra. De tulajdonképpen egy heti statot még az óra is mutat. A víz- és koffeinfogyasztás, a testtömeg és az étel még mindig önbevallásos alapon megy, az óra kizárólag a lépésszámot, lépcsőfokokat, kalóriát, pulzust és az effektív edzést regisztrálja. Meg a stressz szintet valamiféle légzés alapon, de nem jöttem rá a logikájára. Mindenesetre néhány irányított légzőgyakorlat sosem árt.
Tájfutásra én sajnos alkalmatlan vagyok, a teniszt viszont nem ismeri fel automatikusan, úgyhogy indítottam egy Egyéb kategóriájú edzést, amit tisztességesen követett is folyamatos pulzusméréssel és külön lépésszámlálással. Kétkezes fonáknál viszont könnyű beleakadni a szerkezetbe. A mért adatok érzésre és szakmailag (technikai edzés, szakképzett edzővel) is reálisak voltak, a pulzus, lépésszám és az ennek megfelelően elégetett kalória a testtömegemet, koromat és nememet figyelembe véve az évek és a rutin alapján is helytállónak tűntek. A lépcsőzőgépek beépített szenzorai még annyira sem pontosak, mint a hordható eszközök (leszámítva a Polar mellpántjait), az öltözködés pedig nem olimpiai sportág, de edzésnek úgy tűnik, élettanilag nagyon is elmegy.
Szabadtéri edzésre sajnos nem volt lehetőségünk, de feltételezzük, már csak a technikai specifikációból kiindulva, hogy a helymeghatározás pontosabb lenne, mint a Galaxy Watch-csal volt, mivel itt már a Galileo és a BeiDou is besegít. Mindenesetre Pasrétről Remeteszőlősre kocsival remekül elnavigált a Here. Az alvásmonitorozás kissé nehezen indult, első két éjszaka nem dolgozta fel a rendszer, hogy mi van, de harmadnapra úgymond felébredt és felfogta, mikor alszunk. Ebből a szempontból egyébként a Xiaomi Mi Band 2 és helyzetfelismerésben a Nokia Steel volt a csúcs eddig.
A Samsung Galaxy Watch Active igazi mindenes. Professzionális aktivitáselemzésre nem igazán alkalmas, ahogy egyetlen ilyen típusú készülék sem igazán, viszont hiteles és pontos adatokat szolgáltat a hobbiszintű életmódmenedzsmenthez. Az új zárszerkezet mellett azért még mindig kifejezetten kényelmes, viszonylag kompakt és praktikus. Kitűnően kezeli az értesítéseket, plusz, ha hajlandóak vagyunk angolul kommunikálni, válaszolni is kényelmesen és gyorsan lehet kábé bármire, akár egy komplett e-mailt is bediktálhatunk. Én Viber üzenetekre válaszolgattam, amikor nem volt kedvem előszedni a telefont. Persze ehhez nem árt, ha a fogadó fél is ért Bixby nyelven, ami már lehet spanyol, német, vagy francia is az angol, koreai és kínai mellett. A letölthető böngésző pici, de tempós és pont alkalmas arra, hogy hirtelen informálódjunk, viszont kár, hogy az önálló LTE kapcsolat nem opció. Mert, ha van nálunk egy mobil, nyilván inkább azon fogjuk intézni az intézni valót. Azt viszont megtudhatjuk az óráról, hogy van-e értelme egyáltalán elővenni a készüléket. Ha nem hiányoznak a bejövő hívások és értesítések, önálló edzésre így is alkalmas az óra. Van némi hely a zenéknek, a helymeghatározás pontosabb és gyorsabb lett, szenzorosan pedig megfelelően felszerelt, így nincs akadálya, hogy az adatokat egy komolyabb szoftverbe importáljuk a Health helyett vagy mellett, ahogy Bone tette a Galaxy Watch esetében. A lünetta elhagyása kicsit fáj, bár a kezelés így is kényelmes és precíz, csak nem olyan egyedi. A kisebb (42 mm), nem LTE képes Galaxy Watch 90-100 ezer forint körül nyitott, a Galaxy Watch Active pedig 80 ezer forintba kerül hivatalosan. A lünettáért cserébe ezért az összegért kapunk giroszenzort, BeiDou és Galileo támogatást, új típusú zárszerkezettel szerelt, de bármilyen sztenderd 20 milliméteres szíjra cserélhető pántot és sokkal kompaktabb kivitelt. A Galaxy Watch Active pedig kap egy ragyogó tetszett plecsnit, csak úgy, mint az előd.
![]() |
Samsung Galaxy Watch Active |
AliceWake