Samsung Galaxy Tab S3 - mesterhármas

Két év telt el a Samsung Galaxy Tab S2 9.7 megjelenése óta, az utód pedig minden tekintetben tartja a színvonalat az aktuális elvárásoknak és trendeknek megfelelően.

Hirdetés

Multimédia

A multimédia tablethez képest igen korrekt, a hátlapi f/1,9 rekeszértékű 13 megapixeles, autofókuszos szenzort egy kisebb LED villanó is támogatja, az előlapon pedig egy 5 megapixeles modul vethető be videotelefonálásra, vagy önarckép-készítésre. A szoftver szintén saját megoldás, az élőképen mindössze a segédfényt és a szépítést piszkálhatjuk, valamint válthatunk kamerát, de azt a kijelző felfele vagy lefele simításával is lehet.


[+]

A filterek balra, a módok pedig jobbra simítva kerülnek elő, ab start az automata, a kissé csökkentett módban futó professzionális, panoráma, étel, és HDR található meg a repertoárban. Ezen kívül lehet virtuális felvételt készíteni, meg letölteni egy csomó más módot a Letöltés opcióra kattanva. A beállításokban mindkét kamera felbontását és képarányát, valamint a mozgókép felbontását állítgathatjuk, egyébként csak a helycímkékről, és a mentés helyéről rendelkezhetünk, valamint kérhetünk segédvonalakat. A hangerőgombok tudnak exponálni, vagy zoomolni, preferencia kérdése.


[+]

A képek megfelelő fényviszonyok esetén igen jók, a színek élénkek, a fehéregyensúly megbízható, a vonalélesség megfelelő, bár a zajmentesítés igen aktív. A széleken bizonyos mértékű elmosódottság figyelhető meg, a sarkokban konkrét torzítás, valamint a kromatikus aberráció sem véletlenszerű. A HDR rendre enyhén felülexponál, viszont az esetek többségében nem is feltétlenül indokolt a használata, a dinamika elég jó önmagában is. Éjszaka sincsenek komoly gondok, egészen részletes képeket kapunk, noha a fehéregyensúly nem éppen az igazi, a legalább nem egy ordító olajfestmény az eredmény. A LED segédfény kissé hűvösnek érződik, de legalább van, viszont a fehéregyensúlyt nem zavarja meg, ez a cipősdobozon elég jól megfigyelhető.

Videót felvenni 4K-ban is tudunk, ha a Full HD nem lenne kielégítő, viszont a hangot minden esetben sztereóban rögzíti a készülék. A videó minősége abszolút rendben van, nincsenek fókuszgondok, a hang tiszta, csak maga a művelet kényelmetlen kissé, ahogy mellesleg fényképezésnél is. Igen nehéz megoldani, hogy ne lógjunk bele a lencsébe, mégis stabilan tartsuk az eszközt, ami nyilvánvalóan nem erre lett kitalálva, legalábbis kialakítását tekintve. Lévén amúgy használható módon rögzít képanyagot.


[+]

Videót lejátszani fájlkezelőből és galériából is tudunk, vagy letölthetjük a Videó alkalmazást, ami pont ugyanazt tudja, csak nem kell kibányászni a videofájlokat a többi dolog közül. A szoftver kezeli a feliratokat, ahol elérhető, ott természetesen sztereó hangmegjelenítéssel élvezhetjük a tartalmakat; ismeri a H265-ös kódolást, amit 4K-ban is remekül viszi, a fény- és hangerőt pedig a kijelző különböző területeinek simításával módosíthatjuk, az AC3 hang viszont továbbra sem fog menni. Cserébe kis ablakban is mozizhatunk, az egyszerű videovágó mellett pedig GIF animáció készítésére is adódik lehetőség.


[+]

Zenelejátszásra első körben a Google Play Zene áll rendelkezésre, de a Galaxy Essentials ajánlgatja a Samsung saját megoldását is, amiben akad néhány hasznos funkció, például a hangerőkiegyenlítés. A Zenék nevű appban elérhető másrészt a Sound Alive nevű hangszínszabályzó, illetve ennek azon funkciója, amivel a hallótartományunknak megfelelően adjusztálhatjuk a megjelenítést. A fülhallgatóra jutó hangminőség amúgy eleve igen jó, tiszta, részletgazdag, dinamikus, így viszont nem csak a tartalom jellegének megfelelő, de személyre szabott hangzást is kapunk. Fülhallgatót viszont nem, legalábbis mi nem jutottunk hozzá.


[+]

A harman/kardon, ezzel pedig az AKG integrálása nem csak a fülesre jutó hangminőségben mutatkozik meg, de a négy darab multimédiás hangszóró is jól teljesít. Nem célhardver (és nem is BoomSound) szint, de a mezőnyből kiemelkedő produkciót nyújt. A hangerő megfelelő, maximumon sem mutat torzulást, ilyenkor viszont érdemes kikapcsolni a térhatást, a hangszínszabályzót pedig normálra állítani. A mélyek itt azért erősen hiányosak, a magasak kissé hangsúlyosak, de még mindig sokkal összeszedettebb, mint a sokéves átlag. FM-rádió viszont nincs.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés