Samsung Galaxy S10 és S10+ duplateszt

A Samsung komolyan átgondolta a jubileumi szériát, a három készülék, amelyek között egy kompaktnak nevezhető is akad, tényleg minden olyan funkcióval rendelkezik, ami ebben az árkategóriában elvárható.

Hirdetés

Speciális funkciók, szoftverek

A rendszer alapvető működésének és megjelenésének testreszabhatósága mellett van egy rakás speciális funkció és szoftveres megoldás is. Ezek javarészt nem ismeretlenek, továbbra is elérhető az Edge képernyő, amit én jellemzően alkalmazásváltásra használok, mert gyorsabb, mint a futó appok közül kikeresni, ami éppen kell. De egy rakás hasznos felület is rendelkezésre áll (adathasználat, számológép, naptár etc.). Szoftverekkel viszont idén sem pakolták tele a rendszert, a legalapvetőbb készségeken felül a’la carte válogathatunk a Samsung vagy a Google áruházából.


[+]

Alapból van Google szoftvercsomag, plusz saját e-mail kliens és böngésző, ami a Samsung Pass-szel együttműködve lehetővé teszi, hogy ne kelljen minden azonosítót és jelszót megjegyezni. Az automatikus kitöltés után tetszőleges biometrikus azonosítási módszerrel léphetünk be a fiókokba. Adott még a Samsung Health, a hangrögzítő, ami tud élő beszédet írott szöveggé konvertálni (már 10 perc időtartamban), illetve interjú módban mindkét mikrofont beveti. Magyarul ő sem tud, de a nagyobb európai nyelvekkel boldogul. Jegyzet, naptár, számológép, óra és témaáruház nyilván van, a LinkedIn a Microsoft appok között érhető el, egyébként csak a Facbookot és a Spotify-t telepítették elő.


[+]

Az intelligens asszisztens már nem csak angolul, kínaiul és koreaiul hajlandó kommunikálni, de béta állapotban már franciául is ért, illetve integráltálták az olasz, a spanyol és a német nyelveket. Magyarul még mindig nem társalkodhatunk, a Bixby Home viszont igény szerint elérhető a főképernyőktől balra. Ez összerendezi a tartalmakat, amelyeket kértünk, mint Facebook értesítések, időjárás, hírcsatornák és nagyjából bármit, amire szükségünk van. A hangasszisztens továbbra is hasznos, ha nem szabad, nem akarjunk vagy nem tudjunk a telefont nyomkodni. Még mindig érti, hogy kapcsolja be a Bluetooth-t, nyissa meg a névjegyzések és call Szentkuti. Már, ha angolul utasítgatjuk és létezik olyan névjegy, hogy Szentkuti.


[+]

A Speciális funkciók, hogy, hogy nem, a Speciális funkciók menüpontban sorakoznak. Itt engedélyezhetjük és szerkeszthetjük a Bixby-rutinokat, az intelligens képernyőfelvételt (mondjuk több oldalnyi tartalom megörökítéséhez), van közvetlen megosztás, ami leggyakrabban használt kapcsolatokat kínálja fel elsőként, majd a lehetséges platformokat; engedélyezhetjük a Game Launchert, ami ideális rendszerkörülményeket teremt a játékhoz, kérhetünk másodlagos Messenger vagy egyéb személyes fiókot, illetve vannak Kéz- és egyéb mozdulatok is.


[+]

A már jól ismert lehetőségeken felül itt kérhetjük, hogy a készülék vegye észre, ha megemeljük akarunk valamit, illetve aktiválhatjuk a dupla koppos ébresztést. Ezek baromi jól működnek az arcazonosítással. A többi nem újdonság, ezer éve hajlandó rezegni az eszköz, ha új értesítésünk van, indíthatunk hívást vagy küldhetünk üzenetet a névjegy simításával, az intelligens képernyőzár nem engedi lezárni a kijelzőt, amíg úgy látja, hogy mi azt nagyon nézzük, van egykezes mód és csinálhatunk screenshotot kézmozdulattal.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés