Hirdetés

Samsung Galaxy S10 és S10+ duplateszt

A Samsung komolyan átgondolta a jubileumi szériát, a három készülék, amelyek között egy kompaktnak nevezhető is akad, tényleg minden olyan funkcióval rendelkezik, ami ebben az árkategóriában elvárható.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az infravezérlőn kívül minden van. OTG, MTP és DisplayPort (4K 60 fps) kompatibilis 3.1-es Type-C port, vezetékmentes átviteli szabványok 1080p felbontásban, NFC, 3,5 milliméteres jack csatlakozó, 5.0-s Bluetooth A2DP, LE, aptX és ANT+ protokollal, navigálni pedig asszisztált GPS mellett a GLONASS, a GALIELO, a BeiDou adatai alapján lehet. A Wifi új: 802.11a/b/g/n/ac/ax szabványon kapcsolódik 1024QAM kvadratúra amplitúdómoduláció mellett. A 802.ax vezérlő a 2,4 és az 5 GHz-es frekvenciákat kombinálja, ami kliensoldalon négyszer nagyobb adatátviteli sebességet és nagyobb lefedettséget biztosít összességében alacsonyabb fogyasztás mellett, maximum 1,8 Gbps sebességgel, amiből az S10-es széria 1,2 Gbps-ot tud. 80 Mhz-es csatornasávszélességgel (VHT80) ez egyszerre nyolc darab 5 GHz-es és két 2,4 GHz-es sávot szolgál ki MU-MIMO mellett. És persze tudja a Direct és HotSpot opciókat is.


Samsung Galaxy S10+

A hétszeres (a lapkakészlet egyébként nyolcszorosat tud) frekvenciaegyesítéssel dolgozó Cat.20-as LTE modem elméleti maximum letöltési sebessége már 2 Gbps vagy 2000 Mbps a tavalyi 1200 Mbps helyett, ami mindkét SIM helyen, az összes hazai frekvencián elérhető (plusz 4x4 MIMO és eLAA), amennyiben nem microSD kártyát pakoltunk a másodlagos nanoSIM helyére. A szenzorok közül csak a hőmérséklet érzékelő hiányzik, de van véroxigénszint mérő és pulzusszenzor is a szokásos felhozatalon kívül, ami ez esetben kijelzőbe integrált fény- és közelségérzelőt, gyorsulásmérőt, tájolót, giroszkópot, hang- és mágneses szenzort, illetve nyomásérzékelőt jelent. Az ujjlenyomat-olvasó ultrahang alapú, 3D képalkotó egység szintén a megjelenítőben.


Samsung Galaxy S10

Az üzemidő sajnos egyáltalán nem kiemelkedő, de abszolút elfogadható. A készülékek légiesen vékonyak, a kijelzők hatalmasak, a felbontás meg most is nagyjából mindegy. A rendszer képes alkalmazkodni a felhasználói szokásokhoz az energiagazdálkodás tekintetében is, így az üzemidő nagyjából egy hét használat után áll be. Bog eddig egynapos menetidőt és 3-4 óra kijelzőidőt regisztrált az MWC-n, de rommá is használta a telefont (navigáció, fotózás etc.). Ez egy hét után kezdett javulást mutatni, de olyan 5 óránál több SoT-re én nem számítanék sem az S10 3400, sem az S10+ 4100 mAh-s akkumulátorától.


[+]

Viszont rendelkezésre áll gyorstöltés: 15 wattos teljesítmény mellett kábelen Quick Charge 2.0 és AFC szabványon, ezt a mellékelt hálózati töltőfej is hozza, illetve van szintén 15 wattos WPC (Qi) és PMA kompatibilis vezetékmentes gyorstöltés. Meg vezetékmentes töltésmegosztás. Ha a szokásos tesztmódszert nézzük, 150 niten az S10-zel böngészni és videózni is egyaránt 16 órát lehet WiFi kapcsolat és teljes adatszinkronizáció mellett. Az S10+ ugyanezt mutatta videó közben, böngészésnél viszont igen gyorsan merült, abban az ütemben mindössze 10 óra jött volna ki a telepből. Ez nem kiemelkedő, de jobb, mint a tavalyi performansz, a gyorstöltésen viszont illene már kicsit gyorsítani.

Értékelés: Samsung Galaxy S10 / s10+
Külső
Ergonómia 8,5 / 8,5 pont
Anyaghasználat 10 / 10 pont
Összeszerelés minősége 10 / 10 pont
Kijelző mérete, minősége 10 / 10 pont
Belső
Kezelhetőség 9 / 9 pont
Sebesség 10 / 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 / 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 / 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 / 9 pont
PIM funkciók 10 / 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 / 9 pont
Multimédia
Vizuális 9 / 9 pont
Audio 9 / 9 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 / 7 pont
Hogyan értékelünk?

A Samsung Galaxy S10 és S10+ nem sok kifogásolható tulajdonsággal rendelkezik, vagy pont nem rendelkezik, aminek a hiánya kifogásolható lenne. Egy dolgot viszont úgy tűnik, minden évben kötelező jelleggel eltolnak kicsit, idén ez a bekapcsológomb elhelyezkedése lett. A kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasó abszolút jó helyen van, csak a kényelmesnél lényegesen kisebb a felület és a tolerancia. A használat így kevésbé kényelmes, de ha sikerült eltalálni, kifejezetten gyors és pontos. Kivéve, ha kissé nyirkos a kezünk. Akkor azért lehetnek fennakadások. Mindezt viszont ki lehet kerülni a duplakoppos ébresztés és a zavarba ejtően gyors arc alapú feloldás kombinációjával, de a készülék zárolása mindenképpen elég nyűgös. Ezt leszámítva esetleg arra panaszkodhatunk, hogy a rendelkezésre álló gyorstöltés tempójánál már létezik gyorsabb megoldás, cserébe így is roppant hatékony, plusz megegyező teljesítmény mellett (15W) a vezetékmentes töltés is opció. És a töltésmegosztás. A teljesítmény, noha számszakilag nem éri el a szintetikus teszteken, kategóriájában versenyképes az Apple A12 Bionic lapkakészletének performanszával, a dedikált NPU és továbbfejlesztett ISP pedig egy csomó olyan dolgot tesz lehetővé, amit eddig nem tudtak a Samsung csúcsmodelljei. Például videózás közben váltani a különböző felbontások között. Az előlapi kamera egészen egyedülálló módon 4K felvételre is képes, a fotós képalkotás pedig nem megfellebbezhetetlen, de a megbízhatóság és a kiegyensúlyozottság valószínűleg inkább elvárás a hétköznapokban, mint a tökéletesen kemény lencserajzolat a képszéleken. A videós képességek viszont nagyon is kiemelkedők. A kijelző kifogástalan, az irritáló kékfény kibocsájtást közel felére csökkentették, a rendszer magas dinamikatartományú tartalmak streamelésére is alkalmas, a lyuk viszont ott van. Az S10+-on kicsit nagyobb, az S10-es kicsit kisebb. Viszonylag azért kíméletes megoldás a kijelző/előlap arány maximalizálására, a formátumot pedig az új felhasználói felület is támogatja. A One UI alkalmazkodik a megnyúlt kialakításhoz, így alapvetően kényelmes használatot biztosít, bár néhol még elfér rajta némi finomhangolás. A Samsung Galaxy S10 8/128 GB-os memóriacsomagban 310 ezer forintért vásárolható meg, a Galaxy S10+ pedig legkevesebb 8/128 GB-os memóriakiosztással 345 ezer forintért, 512 GB belső térhellyel pedig már 429 ezret kell otthagyni érte. Tény, hogy nem olcsó, a 12/1 TB pedig végképp nem az 550 ezerért, de az is tény, hogy ezekért az összegekért kiváló, jól átgondolt és maradéktalanul felszerelt eszközöket kapunk. Egyértelműen tetszett.

Samsung Galaxy S10 Samsung Galaxy S10+

AliceWake


(x) Samsung Galaxy S10 az ALZA.hu-n


A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények

  • Négy készülékkel jött meg a Galaxy S10

    A szokásos S10 és S10+ páros mellett akad egy 5G-s verzió is, de a legütősebb az S10e lehet, főleg azért, mert kompakt, mégis erős.

  • Lesz félmilliós S10 variáns is

    Jelenlegi árfolyamon csak kicsit több, mint 500 ezer forintnak megfelelő összegbe kerülhet a legkomolyabb Galaxy S10.

  • Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

    Semmin nem változtattak, de a dizájn és az S Pen képességei fejlődtek, az akkumulátor pedig nőtt. Ráncfelvarrás, de egy ennyire működő koncepción oktalanság is lenne módosítani.