Samsung Galaxy A52 - royal cuvée

Talán a Samsung legsikeresebb telefonjai között van az A-széria közepére lőtt A50 és A51, az utód A52 pedig nagyon sokat fejlődött, de olcsóbb nem lett.

Adatátvitel, hangminőség, üzemidő

A hozzánk eljutott A52 egyelőre a 4G-s verzió, az 5G-s variáns egy látható összeggel többe kerül, ott a hardver is egy csipetnyivel erősebb és 120 Hz-es a kijelzőfrissítés. Ízlés dolga, hogy ez a felár kinek és mennyire éri meg, mindenesetre egyelőre az 5G-nek végfelhasználói szempontból egy telefonban kevés a relevanciája, a hazai hálózatfejlesztés üteme fogja majd eldönteni, hogy hol és mikor lesz értelme már kizárólag 5G-s mobil beszerzésén gondolkodni. A böngészési élmény mindenesetre 4G-n és WiFi hálózaton (802.11 a/b/g/n/ac) is makulátlan, a Samsung által biztosított browser pedig a legtöbb felhasználó szerint kellemesebb és sokoldalúbb mint a szintén a mobilon megtalálható Google Chrome. Az NFC megvan, a Bluetooth 5.0-s, a műholdas pozíciószerzés pedig gyors, hiszen A-GPS, GLONASS, GALILEO és Beidou támogatás is akad.

[+]

Hirdetés

A beszélgetési hangminőségre semmi panaszom nem volt sem nekem, sem azoknak, akikkel kommunikáltam, a zenei repertoár pedig igen korrekt. Egyrészt megvan alul a 3,5 mm-es jack csatlakozó, másrészt kihangosítva sztereóban szól meglepően korrekt minőségben és hangerővel. További jópontot ér az FM-rádió megléte, a zenelejátszó viszont alapból a YT Music, amit mi speciel nem kedvelünk túlzottan, de a Galaxy Store-ból a gyártó megoldást pár kattintással le lehet tölteni.

[+]

Az A52-A72 készülékek bemutatóján rengetegszer hangzott el (az awesome mellett), hogy egész napra elegendő üzemidőre lesznek a termékek képesek. Ez pedig valóban így is van, a 4500 mAh-s telep WiFi-n streamelt videózás mellett 14 órás készenléti időt produkált, de a mindennapi használatban simán megvan a másfél-két napos ügymenet anélkül, hogy töltőt kéne keresgélni. Ha viszont tölteni kell, akkor csak 15 wattos adapterünk akad a dobozban, noha a telefon 25 wattot is fel tud venni — felhasználói döntés, hogy valaki beruház-e egy gyorsabb megoldásra, de ez egy kicsit skót megoldásnak érződik, pláne úgy, hogy az A72-ből nem spórolták el a 25 wattos töltőfejet. Vezeték nélküli töltés nincs, bár ezen az árszinten már akár bele is férhetett volna.


[+]

Samsung Galaxy A52
Pro
Gyönyörű, 90 Hz-es Super AMOLED kijelző
IP67-es védettség, masszívnak tűnő hátlap
Erélyes sztereó hangszóró, 3,5 mm-es jack
Kiegyensúlyozott kamerateljesítmény
Kontra
Műanyag keret, kissé hitvány minőségérzettel
A hardver kicsit kevés a zökkenőmentes futáshoz
2.0-s az USB, nincs Wi-Fi 6
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (4G, 6/128 GB, HUF) 139 990

A 140 ezer forintos bolti árcímke a puszta hardveres adatokat átböngészve kissé túlzónak tűnik, ennek egyértelműen a kissé koros chipset az oka. Viszont nem csak chipsetből áll egy telefon, nagyon korrekt a kijelző, örömteli az IP-védelem, a jack csatlakozó és a sztereó hangszórók megléte, kimondottan sokat fejlődött a kamerás felhozatal nem csak fotózás, hanem videózás kapcsán is, bekerült az optikai stabilizáció, 4K-ban vesz fel mozit az előlapi kamera, friss és ropogós a szoftver, az elvárásokat pedig simán hozza üzemidő szempontjából is a gép. Tehát bőven lehet érveket felsorakoztatni az A52 mellett még úgy is, hogy 140 ezer forint magasságában rengeteg alternatíva van a piacon, sokszor komolyabb hardverrel, ám a Samsung középkategóriás modellje egy nagyon összeszedett, nagyon kiegyensúlyozott, sok apró extrával kedveskedő termék, amiből nem nagyon fog hiányolni semmit az átlagfelhasználó. Mint általában a cég készülékei, ez is kissé magasabb áron nyit, mint ahogyan azt szerettük volna látni, de a Samsung nagyon erős ajánlatokat tud adni az operátori vonalra, illetve néhány hónap alatt az árszint is esni szokott, hogy beálljon egy olyan magasságba, amire már az A52 jó tulajdonságait ismerve azt tudjuk mondani, hogy Ajánlott. Mivel az A72 csak a zoom kamerában és a kicsivel nagyobb akkumulátorban tud többet, viszont 35 ezer forint a felára, ezért úgy döntöttünk, hogy az A52 most megérdemel tőlünk egy erősebb plecsnit, mert bár nem ez a kategória legolcsóbb ajánlata, de igazából nem hiányzik belőle semmi, bizonyos dolgokban pedig kiemelkedő (kijelző, előlapi kamera, OIS, IP-védelem, hangminőség), ráadásul ezek pont olyan paraméterek, amelyek alapvetően befolyásolják a felhasználói elégedettséget is. De a 720G-s chipset határeset, látszik, hogy vannak olyan pillanatok, amikor ez problémát okoz, a videózás közben szenzorváltás markáns megakadása is ennek a számlájára írható, de az általános ügymenet kapcsán is lesznek döccenések, kicsit túl sok neki a funkcionalitás itt-ott, szóval bármennyire is átgondolt és sokoldalú termék az A52, ezúttal egy nagyon erős Tetszett plecsni jutott volna csak neki, de máris megjelent szolgáltatóknál feltöltőkártyás ajánlatként 120 lepedő alatti áron, úgy meg már azért kevesebb a fenntartásunk.

Samsung Galaxy A52

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy A72 - kicsit király

    Kiegyensúlyozott kamerateljesítményt és remek kijelzőt ad ársávjában a Samsung, de az 5G nélküli változat kissé karcsú hardverrel érkezik.

Hirdetés