Samsung Galaxy A23 5G - két-három é(r)v mellette

Annyi Snapdragon 695-tel szerelt telefon járt már nálunk, meg kellett néznünk, mit alkotott a lapkával a Samsung.

Kapcsolatok, üzemidő, összegzés

Megvan az összes hazai 4G és 5G sáv támogatása, a Telekom hálózatán a telefon stabil 25 Mbps körüli letöltési sebességet tudott generálni nem frekventált helyen. A két SIM mehet egymás mellett aktívan, eSIM azonban nincsen, van helyette VoLTE és Wi-Fi hívás. A telefonálási hangminőség jó, a mikrofonok az A23-on beszélő hangját tisztán és érthetően viszik át, a beszédhangszóró ugyanakkor kicsit halknak mondható, de tisztán és érthetően kivehető a másik fél beszéde. A vezeték nélküli internet kétsávos Wi-Fi 5-ig támogatott (802.11 a/b/g/n/ac), van Hotspot, Wi-Fi Direct. Navigálni GPS, GLONASS, Galileo és BDS hálózatokat vesz igénybe a telefon, helyzetet gyorsan és 3 méteres pontossággal talál városi környezetben is. Fizetni NFC-vel lehet, ehhez előre telepítve megtalálható a Google Wallet a készüléken.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

Az akkumulátor standardnak mondható 5000 mAh-s telep, melyhez vezeték nélküli töltés nincsen, vezetéken pedig maximum 25 wattot vesz fel egy megfelelő töltővel. 20 wattos töltőt használva bő másfél óra alatt tölthető a lemerült akkumulátor 100%-ra, majd nagyjából két nap aktív használattal lehet lemeríteni. A szoftver kínál energiatakarékos módot, ami például korlátozza a háttérben futó szolgáltatásokat és leveszi a frissítést fix 60 Hz-re, ezzel spórolhat energiát a felhasználó. Az akkumulátorkímélés beállítható, hogy a töltöttség igény szerinti százalékát elérve automatikusan aktiválódjon.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Összegzés

Samsung Galaxy A23 5G
Samsung Galaxy A23 5G [+]

Samsung Galaxy A23 5G
Pro
Takarékos hardver
120 Hz-es LCD kijelző
Három év szoftveres támogatás
Optikai stabilizáció a főkamerához
Kontra
Nincs töltő a dobozban
Nincs always-on kijelzés
Kevés a 4 GB RAM
Megbízhatatlan automata fényerő, közelség- és fényérzékelő hiánya
Nincs por- és vízállóság
Pontozás
Kialakítás, védelem 7 pont
Kijelző 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 6 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (4/64 GB, HUF) 109 990

Elődjéhez képest a Samsung Galaxy A23 5G jó előrelépés: gyorsabb töltés és kijelző, jobb tárhely, optikailag stabilizált főkamera, erősebb processzor, bővebb hálózati támogatás. Ugyanakkor emelkedett az ár is, a hardver pedig nem emelkedik ki a tömegből, sőt, ha a 4 GB operatív memóriát nézzük, akkor lemaradásban is van több közvetlen konkurenséhez képest is. Szintén negatívum, hogy az automata fényszabályozás megbízhatatlan, lévén nincsen hozzá dedikált szenzor a készülékben. De a Samsung hosszú szoftveres támogatást ígér, ami ebben az árkategóriában ritka, a két főverzió és a három év biztonsági frissítés olyan, melyre egyik konkurens gyártó sem vállal garanciát. Plusz a Samsung mellett szól a már ismert és kiforrott szoftver, melyben némi felesleges extrát azért találni, vagy a szervizhálózat, a gyártó jó helyzete az operátoroknál.

Ám ha ezeket félretesszük, akkor is találunk okokat a Galaxy A23 5G mellett, például a bővíthető tárhelyet, a 3,5 mm-es csatlakozót, a 120 Hz-es PWM-mentes kijelzőt, vagy épp az optikailag stabilizált kamerát. De hiányzik a vízállóság, amit a Galaxy A33, a Sony Xperia 10 IV, vagy a Nokia X30 5G már ad, igaz drágábban. A kompaktság sem jellemző igazán a Galaxy A23-ra, ebben a Motorola Edge 30 Neo kínál jobb alternatívát, plusz ugye az eddig felsoroltakban OLED kijelző is található. Aztán ott van a Xiaomitól Redmi Note 11 Pro 5G vagy a Poco X4 Pro 5G, melyek lényegében megegyező készülékek kicsit más házban, de már AMOLED panelt, több RAM-ot és tárhelyet kínálnak az A23-mal megegyező árban. Olcsóbban pedig ott van a Realme 9 Pro, amiben ugyan semmi pro nincsen, de több memóriával és tárhellyel már százezer forint alatt is beszerezhető hivatalos forgalmazásból. De ha tavalyra is visszanézünk, a bajnok Galaxy A52s 5G-t még kifoghatjuk a kártyafüggetlen piacon, ahogy a Realme GT Mastert is a 100 - 130 ezer forintos ársávban, ha pedig nem ragaszkodunk az 5G-hez, akkor Xiaomi mobilok sora — de akár a Redmi Note 10 5G is—, a Motorola Moto G32 és Moto G60 is behúzhatók ennyiért. Így talán nem lepődik meg azon szerintem senki, hogy bár nem gondolunk rossz szájízzel a Galaxy A23-ra, plecsnit nem érdemel most tőlünk.

viragdani01

A tesztkészüléket kérésünkre a Samsung Magyarország biztosította, ezúton is köszönjük!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés