Hirdetés
Bevezető
Az idei A-szériáról sok jót el lehet mondani, de az biztosan nem fog a pozitívumok közé kerülni, hogy az azonos modellszámú 4G-s és 5G-s telefonok igazából meglehetősen eltérő termékek és nem csak annyi köztük a különbség, hogy az egyik fellép a legújabb hálózatokra is, a másik pedig nem. Jóval több, sokkal lényegesebb eltérés adódik. Ez veszélyes! Ez megtévesztő! Tegyünk közösen az átlátható modellszámozásért!
Az A22 4G és 5G eltérései egy képen (forrás: Samsung)
Annyit viszont mindenképp érdemes a Samsung javára írni, hogy a 4G-5G kavarástól függetlenül az A után írt számok zömmel jól kifejezik a készülék tudásával kapcsolatos jellemzők szintjét, ami esetünkben azt is jelenti, hogy az A22 nem lesz egy csúcsgép, inkább a koreai cég palettájának alsóbb vonalába tartozik. Ehhez képest mondjuk elég erős a körülbelül 80 ezer forintos ár, mert ha onnan közelítjük meg, hogy csak az A12 és A02 van alatta (50-55 ezer forint körül), akkor egy kissé nagynak érezhetjük az árlépcsőt, ha viszont csak az lebeg a szemünk előtt, hogy 5G-s telefon kell minél olcsóbban, akkor oké, itt van ez.
Ugyanakkor egyelőre sem a szolgáltatók, sem a gyártók nem tudták meggyőzni a lakosságot, hogy az 5G-re olyan óriása szüksége lenne egy átlagembernek, vagyis inkább az átlagember telefonjának. És ez abszolút érthető: nem lesz gyorsabb a Facebook, nem indul el hamarabb a Tiktokon a videó, szóval ha az 5G kompatibilitásnak az ára, hogy gyengébb a kijelző és rosszabb a kamera, akkor bizony az ügyfelek zöme minden bizonnyal azt mondja, hogy tegyétek az 5G-teket oda, ahova akarjátok, én inkább egy AMOLED kijelzőt szeretnék nézni, mint 10 ms-mal alacsonyabb válaszidővel netezgetni. Már ahol egyáltalán van most 5G.
A szolgáltatók viszont nagyon szeretnék, ha az 5G hálózatokat az ügyfelek használnák, egyrészt rengeteg pénzbe került kiépíteni, másrészt viszont tehermentesíteni lehet vele a 4G-t, szóval végeredményben az ügyfélnek is jobb. Nem meglepő módon a Galaxy A22 5G-s változata a Telekomnál érhető el (hiszen ott elég nagy már az 5G lefedettség), a 4G-s modellt pedig a Telenor forgalmazza (hiszen ott elég kicsi még mindig). A két A22 egyszerre érkezett meg hozzánk is, Bone elrabolta az LTE-s változatot, nekem meg az maradt, hogy elmondjam, hogy aki 5G-t akar, az ugyanannyi pénzért mi másban kap jóval kevesebbet. Aztán majd szörnyülködhetünk együtt a fórumban, ha van rá igény.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!