Hirdetés
Multimédia
A kameramodult a Samsung szállította Samsung ISOCELL Bright GM1 fajtából. Ez egy 48 megapixeles quad bayer elrendezésű és f/1,8-as rekesszel dolgozó egység. Az 1/2 hüvelykes szenzorhoz 0,8µm pixelméret tartozik, a képek alapvetően viszont 12 megapixeles felbontásban készülnek, ha csak nem váltunk át 48 megapixelre a Pro módban. Alacsonyabb felbontáson viszont élesebb és kevésbé zajos képeket kapunk, plusz elérhető az AI jelenetfelismerés és a HDR is. A második kamera egy 5 megapixeles mélységélességet definiáló segédszenzor, ami a portréknál segít be. A szelfikamera 13 megapixeles, fix fókusszal és egy rakás szoftveres extrával, mint az AI, a HDR vagy a szépítő funkciók.
A szoftver a szokásos; a különböző módok között csúsztatással válthatunk, a sorrend viszont nem módosítható, ami baromi idegesítő, ha mondjuk ugyanazt a témát normál módban és 48 megapixeles felbontásban is szeretnénk megörökíteni. A Pro mód ugyanis a lista legvégén található. Itt sematikusan állíthatjuk a fehéregyensúlyt, van manuális fókusz, a záridő 1/1000 és 32 másodperc között módosítható, az érzékenység pedig 100 és 3200 között. Annyi könnyebbség azért akad, hogy a kamera menti a legutolsó beállítást és legközelebb is úgy nyílik meg.
Az AI igény szerint aktiválható, de olyan nagy különbséget nem találtunk a feljavított és a normál képmód között. Szokás szerint a kontrasztot és a telítettséget módosítja, ami néha jól áll a témának (például étel), néha pedig felesleges, mert a színek így is szaturáltak, alapvetően valószerűek, a szoftver pedig óvatosan bánik az élesítéssel és a zajszűréssel, ami kedvező fényviszonyok között technikailag nincs is. A dinamika is erős, bár a kontraszt kicsit túlzás néha, a HDR megfelelően kompenzál. A legszéleken azért elő tud fordulni erős zaj a sötét részeken, cserébe részletek is maradnak, de elég zavarosak.
A fenti 48 megapixeles képek esetében több a zaj, kevesebb részlet rögzül, viszont látványosabb az élesítés és gyengébb a dinamika és HDR sincs. A vonalélesség határozottan jobb a 12 megapixeles felvételek esetében. Az éjszakai képeknél normál módban sokat segít a HDR, ami automatikusan viszonylag ritkán nyúl bele a képbe, ezért érdemes manuálisan bekapcsolni. Az éjszakai mód pár másodperc alatt rakja össze a képet, nagyon könnyű megtartani, a fókusz pedig a nappali működéshez hasonlóan gyors és pontos. Láthatóan több részlet marad meg, javít a vonalélességen és a dinamikán, de érdemes HDR-rel és éjszakai módban is ellőni ugyanazt a képet, nem egyértelmű, hogy mikor melyik a nyerő.
A képalkotás ebben a kategóriában kifejezetten jónak mondható, a mozgóképrögzítés lehetőségei közül viszont hiányzik a 4K felvétel, pedig a lapkakészlet maradéktalanul alkalmas lenne rá. Alternatív kameraszoftverrel mellesleg működik, de hivatalosan kizárólag 1080p 30 vagy 60 fps minőségű felvételeket készíthetünk. (Egyébként a készülék támogatja a camera2 api-t, nyers képfájlokat is kreálhatunk.) A felvételek nagyon alulexponáltak és alacsony dinamikájúak, ennyire egyáltalán nem volt sötét, a nap is sütött, 60 fps esetén pedig a stabilizálás hiánya is nagyon érezhető, a fókusz pedig kevésbé megbízható.
A videós képességek nem kimagaslóak, a gyári lejátszó viszont abszolút. A Redmi 7-hez hasonlóan, a Note 7 is hajlandó lejátszani mindent, beleértve a 4K felvételeket, az AC3 hangot, minden formátumot, valamint kezeli a feliratokat, hangsávokat, készíthetünk azonnal megosztható képernyőképet, a kisablakos lejátszás viszont továbbra sem elérhető.
Zenelejátszóból kettő is van, mindkettőben adott a hangszínszabályzó és a fülhallgató típusának megfelelő hangzásbeállítás. A multimédiás hangszóró lényegesen jobban teljesít, mint a Redmi 7-nél, kezdve azzal, hogy meglepően hangos, de maximumon sem torzít. Kifejezetten kellemes hallgatni, nyilván kissé élesebb és részlettelenebb az ideálisnál, de fülhallgatóval, amiről megint nekünk kell gondoskodnunk, nem csak az FM-rádió aktiválható, hanem némi teret és mélységet is hallhatunk. Már, amennyiben eltaláljuk a megfelelő beállításokat. Addig azért tud érdekesen szólni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!